Sensacja we Wronkach!

W rozegranym na Stadionie Leśnym we Wronkach spotkaniu 11.Kolejki o mistrzostwo drugiej ligi – Skra Częstochowa dość nieoczekiwanie przegrała z rezerwami Lecha Poznań, 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 21.minucie z rzutu karnego, Hubert Sobol.

Porażka częstochowskiej Skry jest o tyle zaskakująca, że drużyna rywali w całości składała się z najzdolniejszych zawodników Akademii Lecha Poznań. W zespole gospodarzy nie wystąpił nikt z szerokiego składu pierwszej drużyny “Kolejorza”.

Gospodarze odnieśli dopiero drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie drugiej ligi. Młody zespół Lecha Poznań ostatnio triumfował…5.września br., kiedy to pokonał we Wronkach, Hutnika Kraków, 6:3!

Gdyby ktoś chciał wskazać faworyta środowego meczu jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, to niewątpliwie musiałby postawić na zespół Skry Częstochowa. Na papierze osiągnięcia podopiecznych Marka Gołębiewskiego w dotychczasowych meczach II ligi wyglądały bowiem dużo bardziej okazale niż dokonania rezerw “Kolejorza”.

Częstochowianie przyjechali do Wronek jako piąty zespół ligowej tabeli, natomiast lechici przystępowali do tego meczu w roli czerwonej latarni ligi. Zespół prowadzony przez doświadczonego szkoleniowca, Rafała Ulatowskiego przed starciem ze Skrą Częstochowa na swoim koncie miał zaledwie…trzy punkty i zamykał ligową tabelę!

Jedyna bramka w środowym spotkaniu na Stadionie Leśnym we Wronkach padła w 21.minucie. “Boiskowym cwaniactwem” w polu karnym wykazał się snajper Lecha Hubert Sobol. Napastnik ruszył do piłki wyrzuconej z autu i uprzedził obrońcę Skry, który przy próbie powstrzymania go uciekł się do faulu, a że cała sytuacja miała miejsce w polu karnym, to sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy.

Pewnym uderzeniem w kierunku prawego słupka bramki wykorzystał ją wychowanek DKS Dobre Miasto i gospodarze wyszli na w pełni zasłużone prowadzenie.

Częstochowianie najbliżej doprowadzenia do remisu byli w 26.minucie, kiedy to  Krzysztof Bąkowski źle wyprowadził piłkę nogą z własnego pola karnego, futbolówkę przejął Kamil Wojtyra, ale na szczęście chwilę później uderzył ponad poprzeczką.

Pierwsza połowa zakończyła się więc zasłużonym prowadzeniem młodego zespołu Lecha Poznań i na drugą część spotkania drużyna pod wodzą Marka Gołębiewskiego wyszła z zamiarem odrabiania strat.

Gospodarze jak i goście napierali. Najpierw doskonałej sytuacji nie wykorzystał Hubert Sobol. Ale najwięcej działo się w doliczonym czasie gry drugiej części gry. Najpierw w drugiej minucie czasu doliczonego…strzał bramkarza Mikołaja Biegańskiego został zablokowany przez jednego z zawodników gospodarzy. Następnie 60.sekund później po strzale Piotr Noconia…interwencją meczu popisał się Krzysztof Bąkowski. Wychowanek Sucharów Suchy Las fantastycznie obronił piłkę zmierzającą do własnej bramki! Chwilę później arbiter główny Pan Łukasz Ostrowski ze Szczecina zakończył spotkanie.

Tym samym drużyna Skry Częstochowa przegrała na wyjeździe z drugim zespołem poznańskiego Lecha, 0:1. Dość powiedzieć, że zespół pod wodzą Marka Gołębiewskiego oddał w tym meczu zaledwie…dwa celne strzały!

Częstochowianie po 11.Kolejkach spotkań mają na swoim koncie 19.punktów. Następne  ligowe spotkanie drużyna Skry Częstochowa rozegra w najbliższą sobotę, 7.listopada br. O godzinie 14:00 na Loretańskiej, zespół Skry będzie podejmował drużynę z samego “czubka” drugiej ligi – Górnik Polkowice. Mecz ” na żywo” pokaże oficjalny kanał SkraTV na YouTube.

04.11.2020, g.13:00 : Wronki (Stadion Leśny):

KKS Lech II Poznań – KS Skra Częstochowa 1:0, (1:0),

Bramka:

1:0: Sobol 21′ (k)

Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin). Żółte kartki: Nawrocki 2′ (faul), Kryg 88′ (faul) – Nocoń 8′ (faul), Pietraszkiewicz 58′ (faul), Olejnik 68′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

KKS Lech II Poznań: 1.Krzysztof Bąkowski – 19.Arkadiusz Kaczmarek, 17.Filip Nawrocki, 20.Kacper Andrzejewski, 15.Jakub Niewiadomski, 11.Jakub Karbownik (87′ 21.Karol Smajdor), 10.Eryk Kryg, 6.Artur Marciniak (kpt), 22.Łukasz Szramowski (79′ 8.Jakub Białczyk), 23.Oleksandr Yatsenko, 7.Hubert Sobol (89′ 9.Adrian Ratajczyk). Trener: Rafał Ulatowski.

KS Skra Częstochowa: 1.Mikołaj Biegański – 17.Krzysztof Napora, 27.Mariusz Holik, 4.Adam Mesjasz, 8.Rafał Brusiło, 11.Lucjan Zieliński (55′ 29.Daniel Pietraszkiewicz), 10.Radosław Gołębiowski (46′ 22.Stanisław Muniak ; 55′ 24.Jakub Sinior), 26.Adam Olejnik (kpt) (77′ 6.Maciej Kazimierowicz), 7.Piotr Nocoń, 23.Dawid Niedbała, 21.Kamil Wojtyra.

Trener: Marek Gołębiewski.