Porażka z „Super orłami”

Piłkarska Reprezentacja Polski uległa Nigerii 0:1 w pierwszym tegorocznym spotkaniu towarzyskim. Obydwie drużyny to finaliści Mundialu 2018 w Rosji. Jedynego gola zespół z Afryki zdobył w 61.minucie z wątpliwego rzutu karnego – Victor Moses.

Początek spotkania należał do gości. Na bramkę Łukasza Fabiańskiego nieclenie uderzał Kelechi Iheanacho. Z upływem czasu coraz lepiej na boisku zaczęli sobie radzić „Biało – czerwoni”. Najbliżej zdobycia gola w pierwszej części gry był Robert Lewandowski, jednak piłka po Jego strzale trafiła w słupek.
Tuż przed przerwą Reprezentacja Polski dwukrotnie była bliska objęcia prowadzenia. Najpierw po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego, Nigeryjczycy wybili piłkę z linii bramkowej, następie po strzale Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego Francis Uzoho wypiąstkował piłkę przed siebie.
Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków podopiecznych Adama Nawałki. W 55.minucie w sytuacji sam na sam z Uzoho znalazł się Robert Lewandowski, jednak trafił prosto w nigeryjskiego golkipera. W 61.minucie goście zdobyli jednak gola po bardzo wątpliwym rzucie karnym. Z „jedenastki” Bartosza Białkowskiego „przechytrzył” – Victor Moses.
Gospodarze po stracie gola starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Najbliżej tego celu był w 84.minucie, Grzegorz Krychowiak. Piłka po Jego strzale minęła jednak słupek bramki strzeżonej przez Uzoho.
23.03.2018, g.20:45 – Wrocław – Stadion Miejski :
Polska – Nigeria 0:1, (0:0)
Bramka :
0:1 : Moses 61’ (k)
Sędziował : Michael Oliver (Anglia). Żółte kartki : Góralski – Obi. Widzów : 41 208.
Polska : Łukasz Fabiański (46’ Bartosz Białkowski) – Przemysław Frankowski (86’ Tomasz Kędziora), Łukasz Piszczek(46’ Artur Jędrzejczyk), Kamil Glik, Marcin Kamiński, Rafał Kurzawa – Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty (18’ Jacek Góralski), Dawid Kownacki (72’ , Arkadiusz Milik) – Robert Lewandowski (67’ Jakub Świerczok).
Nigeria : Francis Uzoho – Shehu Abdullahi (78’ Tyronne Ebuehi), William Troost-Ekong, Leon Balogun (74’ Kenneth Omeruo), Brian Idowu – Victor Moses, Wilfred Ndidi, Joel Obi (65’ Ogenyi Onazi), Alex Iwobi (59’ Ahmed Musa) – Kelechi Iheanacho (83’John Ogu), Odion Ighalo (89’ Moses Simon).