PIŁKA NOŻNA / “Złoty gol” Malinowskiego

Drużyna częstochowskiego Rakowa pokonała na wyjeździe Koronę Kielce, 1:0 w spotkaniu 32.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył już w 5.minucie, Piotr Malinowski. W zespole Rakowa w 80,minucie zadebiutował wychowanek Iskry Dąbrówki Breńskie, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia , Jakub Bator.

Dla podopiecznych Marka Papszuna było to pierwsze zwycięstwo na drużyną Korony Kielce w tym sezonie, dwa poprzednie spotkania Raków przegrał – odpowiednio (0:1) i (0:3).

Początek wtorkowej potyczki należał do gospodarzy, którzy oddali dwa bardzo groźne strzały na bramkę Jakuba Szumskiego. Najpierw uderzał Andrés Lioi a następnie Petteri Forsell. Bramkarza Rakowa w tych dwóch sytuacjach kapitalnie interweniował.

W 5.minucie podopieczni trenera Marka Papszuna objęli prowadzenie. Z kontrą ruszył Fran Tudor, zagrał futbolówkę w pole karne do Piotra Malinowskiego, a ten czubkiem buta pokonał Marka Kozioła. Po chwili ulubieniec częstochowskich kibiców utonął w ramionach kolegów.

Po stracie gola kielczanie ruszyli do odrabiania strat. Cały czas bramkę Rakowa “bombardował” swoimi strzałami Petteri Forsell, jednak uderzenia fińskiego pomocnika nie znalazły drogi do bramki.

Druga część spotkania rozpoczęła się od…bramki Patryka Kuna, jednak zdaniem arbitra głównego – Krzysztofa Jakubika z Siedlec, pomocnik Rakowa w momencie oddawania strzału znajdował się na pozycji spalonej.

Natomiast w 56.minucie…arbiter główny znów nie uznał gola zdobytego przez Patryka Kuna. Tym razem na spalonym znajdował się Piotr Malinowski.

Ostatnie minuty wtorkowego spotkania to napór gospodarzy. W drugiej minucie czasu doliczonego drugiej części spotkania, kielczanie mieli “piłkę meczową”. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michal Papadopulos strzelił głową, piłka zmierzała do bramki strzeżonej przez Jakuba Szumskiego ale w ostatniej chwili…Sebastian Musiolik wybił piłkę tuż z linii bramkowej!

W czwartej minucie czasu doliczonego pod bramką Rakowa znów zapachniało gole dla podopiecznych Maciej Bartoszka. Tym razem po strzale z rzutu wolnego Petteriego Forsella piłka trafiła w głowę Petra Schwarza. Zmierzającą do bramki piłkę znakomitą interwencją na rzut rożny wybił Jakub Szumskiego.

Jednak arbiter główny gospodarzom już nie pozwolił rozegrać stałego fragmentu gry i zakończył spotkanie. Tym samym drużyna pod wodzą Marka Papszuna pokonała na wyjeździe Koronę Kielce, 1:0. Dla częstochowian było to drugie z rzędu zwycięstwo w grupie spadkowej.

Raków jest też o krok od zapewnienia sobie utrzymania w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Do osiągnięcia tego celu brakuje…jednego punktu. Do zakończenia sezonu pozostało natomiast pięć kolejek.

W następnej serii gier drużyna częstochowskiego Rakowa zmierzy się z zajmującą 14.miejsce w ligowej tabeli, Arką Gdynia. Gdynianie mają na swoim koncie 33.punkty. Asystentem trenera Ireneusza Mamrota jest… Maciej Kędziorek, były asystent szkoleniowca Rakowa, Marka Papszuna.

To spotkanie zostanie rozegrane w piątek, 26.czerwca br. o godzinie 18:00 na GIEKSA Arena w Bełchatowie przy ulicy Sportowej 3. Mecz “na żywo” pokażą Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:40.

23.06.2020, g.18:00 Kielce (Suzuki Arena) :

MKS Korona Kielce – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:1),

Bramka:

0:1: Malinowski 5′

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Gardawski 88′ (faul) – Szumski 25′ (niesportowe zachowanie), Piątkowski 31′ (faul), Schwarz 38′ (faul), Kościelny 47′ (niesportowe zachowanie), Sapała 73′ (faul). Widzów: 1336.

MKS Korona Kielce: 88. Marek Kozioł – 25. Grzegorz Szymusik (83′ 16. Wiktor Długosz), 4. Themistoklís Tzimópoulos, 5. Adnan Kovačević (kpt), 11. Michael Gardawski, 10. Jacek Kiełb (69′ 78. Jakub Górski), 6. Ognjen Gnjatić, 8. Milan Radin, 70. Petteri Forsell, 19. Andrés Lioi (51′ 29. Dawid Lisowski) – 72. Michal Papadopulos.

Rezerwowi: 97.Jakub Osobiński – 22.Mateusz Spychała, 35.Daniel Szelągowski, 23.D’sean Theobalds, 24. Iwo Kaczmarski.

Trener: Maciej Bartoszek

RKS Raków Częstochowa: 29. Jakub Szumski – 4. Kamil Piątkowski, 2. Tomáš Petrášek (kpt), 14. Kamil Kościelny – 7. Fran Tudor (59′ 27. Daniel Bartl), 10. Igor Sapała, 17. Petr Schwarz, 43. David Tijanić (78′ 11. Przemysław Oziębała), 23. Patryk Kun – 13. Piotr Malinowski (80′ 70. Jakub Bator), 9. Sebastian Musiolik.

Rezerwowi: 1.Michał Gliwa – 16.Ben Lederman, 18.Rusłan Babenko, 33.Jarosław Jach, 89.Daniel Mikołajewski, 19.Mateusz Kaczmarek.

Trener: Marek Papszun