PIŁKA NOŻNA W REGIONIE

· Częstochowski Raków grając przez ponad 50 minut w dziewiątkę zremisował z zajmującą o jedna pozycję wyższe miejsce w tabeli Nielbą Wągrowiec. Arbiter spotkania podjął kontrowersyjne decyzję dwukrotnie pokazując czerwony kartonik reprezentantom Rakowa. Częstochowianie objęli prowadzenie w 46. minucie, grając w osłabieniu. Goście mimo wielu okazji nie wygrali lecz tylko zremisowali, a to za sprawą celnego strzału Halaburdy w 69. Minucie gry. Częstochowski zespół zajmuje w tabeli piątą pozycję. Wciąż istnieją szanse na zajęcie miejsca w pierwszej trójce, dającego szansę na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Są one jednak tylko teoretyczne.

· Trzecioligowy „Rodzynek” z naszego regionu – Orzeł Psary/ Babienica bez gry otrzymał 3 punkty za walkower w meczu z Koszarawą Żywiec. Orzeł plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli.
· Pięć z sześciu drużyn z naszego regionu występujących w czwartej lidze wygrało swoje mecze. Jedynie Zieloni Żarki musieli uznać wyższość rywala. Częstochowska Victoria pokonała 3:0 Źródło Kromołów, Włodar Częstochowa wygrał 2:00 z ŁTS-em Łabędy, MKS Myszków w derbach regionu nie dał szans Zielonym Żarki wygrywając 2:0, Unia Rędziny w Rudzie Śląskiej pokonała 1:0 tamtejszą Slavię, Olimpia Truskolasy wygrała w Będzinie z Sarmacją 1:0.
· 29. kolejka rozgrywek częstochowskiej „okręgówki’ przyniosła następujące rozstrzygnięcia: Skra Częstochowa – Pogoń Kamyk 3:3, Jedność Boronów – Raków II Częstochowa 1:1, Unia Kalety – MLKS Woźniki 0:4, Polonia Poraj – Warta Mstów (spotkanie przełożone), Kingway Popów – Znicz Kłobuck 1:4, Jura Niegowa – LOT Konopiska 2:2, Lotnik Kościelec – Sparta Lubliniec 3:1, Orzeł II Babienica/Psary – Warta Kamieńskie Młyny (spotkanie przełożone). W tabeli z ogromną przewaga nad pozostałymi zespołami bryluje częstochowska Skra.