Piłka nożna w regionie

II liga śląska
Raków lepszy od ROW-u

Serię czterech meczów bez zwycięstwa udało się przerwać piłkarzom Rakowa. W ostatni dzień września, przy blasku jupiterów udało im się pokonać 4-2 na wyjeździe jednego z tegorocznych outsiderów ligi – ROW Energetyk Rybnik. Bohaterem rakowian był tego dnia Maciej Gajom, który zdobył w Rybniku klasycznego hat-tricka! Na listę strzelców wpisywał się kolejno w 52., 81. i 89. minucie. Czwartego gola jeszcze w pierwszej połowie (40.minuta) zdobył Rafał Czerwiński. Po pierwszej w tym sezonie wyjazdowej wygranej Raków ma na koncie 16 punktów i awansował na 10. pozycję w tabeli. W następnej kolejce przed własną publicznością czerwono-niebiescy podejmować będą sąsiada z ligowej tabeli – aktualnie dziewiątą Calisię Kalisz. Początek meczu w niedzielę, 9 października o godzinie 15:00. Miejmy nadzieję, że tym razem spotkanie przy Limanowskiego zostanie zapamiętane tylko ze sportowych emocji, a nie tak jak poprzedni mecz z Elaną Toruń, ale o tym piszemy w innym miejscu.

III liga opolsko-śląska

Derby Częstochowy już w najbliższą sobotę!

W nadchodzącej kolejce dojdzie do meczu, na który długo czekała spora część sympatyków piłki nożnej w naszym mieście. Walcząca o utrzymanie Victoria na swoim boisku przy ulicy Krakowskiej podejmować bijącą się o czołowe lokaty Skrę. Choć cele obu tych zespołów są diametralnie różne truizmem będzie napisać, ze spotkanie derbowe rządzą się swoimi prawami i niejednokrotnie już teoretycznie słabsza drużyna ucierała nosa zajmującemu aktualnie wyższą lokatę w tabeli sąsiadowi. W minionej kolejce Skra pokonala na swoim boisku 1-0 Start Bogdanowice, a Victoria aż 0-5 uległa w Piotrówce tamtejszemu LZS-owi.

IV liga śląska, grupa I

Wyniki 9. kolejki drużyn z regionu częstochowskiego:

Pilica Koniecpol – Slavia Ruda Śląska 2-2
Unia Rędziny – Zieloni Żarki 0-1
LKS Kamienica Polska – Szombierki Bytom 2-2
Stradom Częstochowa – Sarmacja Będzin 0-2

Liderem tabeli jest Górnik Wesoła, tabelę zamyka bez ani jednego punktu na koncie Stradom.

Gol pokonany w meczu na szczycie

Pierwszej porażki w sezonie doznały piłkarki ISD Gola Częstochowa. W meczu czołowych drużyn uległy one 0-1 zawodniczkom AZS UJ Kraków. Po tym meczu spadły one na drugie miejsce w klasyfikacji ustępując miejsca właśnie krakowiankom. W najbliższej serii gier zagrają w Nowym Sączu ze Starówką.