Orlen Warsaw Marathon – biegi młodzieżowe

W przeddzień warszawskiego maratonu (23.04) organizatorzy przygotowali ogólnopolskie imprezy biegowe dla młodzieży i dzieci objętych programem „Lekkoatletyka dla każdego”.

Na starcie obok stadionu narodowego zgromadziło się blisko 3 tysiące uczestników, w tym 41 zawodników CKS Budowlani Częstochowa. Nasi zawodnicy spisali się doskonale. Klasą dla siebie był Karol Sowa, który wśród gimnazjalistów na dystansie 1400 m wywalczył 1 miejsce. Natalia Kowalska również na tym samym dystansie tylko w kategorii szkół podstawowych uplasowała się na 2 pozycji. Natomiast w tej samej kategorii wiekowej Kajetan Wąsowicz zajął 3 miejsce. Na czwartym miejscu finiszowała Iga Kromołowska a szósta była Marta Kowalczyk.