Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Warszawa 2017

Przez trzy dni, od 6 do 8 sierpnia 2017 roku, w Warszawie na stadionie lekkoatletycznym AZS AWF trwała rywalizacja podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce (Mistrzostwa Polski w kategorii juniorów młodszych). Do tych zawodów zakwalifikowało się również 12 zawodników CKS Budowlani Częstochowa, którzy w towarzystwie ponad 800 uczestników imprezy spisywali się znakomicie zdobywając 3 medale (srebrny i 2 brązowe).

Srebrny medal wywalczył Karol Sowa, który po pasjonującej walce w biegu finałowym na 400 m zajął 2 miejsce. Jego czas to 49,11 s. Warto zaznaczyć iż Karol jest szesnastolatkiem i w przyszłym sezonie również będzie rywalizował w tej kategorii wiekowej. Pierwszy medal w swej karierze zdobyła Urszula Ułamek w biegu na 400 m przez płotki. Zawodniczka CKS doskonale rozłożyła siły w finale i na ostatnich 100 m wysunęła się na 3 miejsce wywalczając brązowy medal. Jej wynik 62,41 s to nowy wspaniały rekord życiowy. Trzeci medal dla CKS zdobyły sprinterki w biegu sztafetowym 4 x 100 m wynikiem 48,63 s. co również jest ich rekordem życiowym. Dziewczęta biegły w składzie: Julia Bartolewska, Urszula Ułamek, Magdalena Brendel oraz Ewa Marczewska. Podczas tych mistrzostw bardzo dzielnie na dystansach 100 i 200 m walczyła Magdalena Brendel. W obydwu konkurencjach zajmowała 5 miejsca uzyskując następujące wyniki: 100 m – 12,19 s (w eliminacjach 12,15 – rekord życiowy), 200 m – 25.06 s. (rekord życiowy). Sztafeta męska 4 x 400 m biegnąca w finale w składzie Bruno Waszkiewicz, Dominik Beśka, Jakub Mrożek, Karol Sowa zajęła 6 miejsce wynikiem 3:30,56 min. Jakub Chłądzyński również startował w dwu konkurencjach (wzwyż oraz 110 m przez płotki). Wzwyż zajął 11 miejsce wynikiem 180 cm natomiast w biegu na 110 m był 10 ustanawiając wynikiem 14.64 s nowy rekord życiowy. 11 miejsce zajął również Bruno Waszkiewicz w biegu na 400 m wynikiem 50,89 s (w eliminacja 50,74 s). Wioletta Szkop w śród najwszechstronniejszych lekkoatletek (siedmiobój) uplasowała się na 11 pozycji uzyskując 4051 pkt. Jej wynik to nowy rekord życiowy. 12 miejsce przypadło Juli Bartolewskiej, która w biegu eliminacyjnym na 400 m ustanowiła doskonały rekord życiowy 58,06 s. Debiutująca w zawodach tej rangi Maja Grabara w chodzie sportowym na dystansie 5000 m zajęła 17 miejsce ale jej wynik 29:50,67 min to również nowy rekord życiowy. 22 miejsce w biegu na 1500 m zajął Jakub Mrożek wynikiem 4:15,49 min. W klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży CKS Budowlani na 210 sklasyfikowanych klubów, zajął 6 miejsce z 55 punktami.

Brązowe medalistki w biegu sztafetowym 4×400 metrów (w niebieskich strojach).