Ogólnopolska nagroda dla „Przemysłówki”


Częstochowska „Przemysłówka” od lat zajmuje czołowe miejsce wśród najbardziej prężnych i doświadczonych polskich firm budowlanych. W tym roku Przedsiębiorstwo po raz kolejny potwierdziło swoją wysoką pozycję w branży. Firma została finalistą XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

5 września 2019 roku podczas gali konkursowej w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie główną nagrodę – tytuł „Modernizacja Roku 2018” w kategorii „biblioteki i mediateki” za „Zagłębiowską Mediatekę w Sosnowcu” dla Przemysłówki odebrał przedstawiciel firmy Ireneusz Charaziak, zastępca dyrektora ds. produkcji. To zaszczytne wyróżnienie wręczył Norbert Książek, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.
To już czwarta ogólnopolska nagroda dla częstochowskiej „Przemysłówki” w konkursie „Modernizacja Roku”. Wcześniejsze firma otrzymała za: rewitalizację parków podjasnogórskich, przebudowę Alei Najświętszej Maryi Panny oraz modernizację obiektu Pałacowo-Parkowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.
„Przemysłówka” na odcinku budowlanym działa od 69 lat. Powstała w 1950 roku jako Częstochowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego utworzone na potrzebę budowy Huty „Częstochowa”. Od 1998 roku jest spółką akcyjną.
Przedsiębiorstwo zrealizowało „pod klucz” wiele zakładów przemysłowych. Od połowy lat 70. ubiegłego wieku wykonuje również obiekty użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, hale sportowe), budynki mieszkalne. W latach 90. „Przemysłówka”, rozpoczęła z powodzeniem realizację robót na rynku niemieckim, a od 2001 r. prowadzi działalność w krajach skandynawskich. W Polsce Firma współpracowała z wieloma inwestorami i dostawcami zagranicznymi przy realizacji zadań dla hutnictwa stali i szkła, przemysłu cementowego oraz hipermarketów.
„CZ.P.B.P. Przemysłówka” S. A. zrealizowała w generalnym wykonawstwie wiele poważnych i różnorodnych pod względem technicznym inwestycji, które stanowią najlepszą jego wizytówkę. Ich lista jest imponująca. Z najważniejszych przedsięwzięć są, między innymi: Elektrociepłownia Fortum w Częstochowie, budowa Sądu Okręgowego w Częstochowie, rozbudowa Szpitala Powiatowego w Myszkowie oraz Szpitala Powiatowego w Lublińcu, budowa Zespołu Szkół Plastycznych w Częstochowie, rozbudowa Zakładu Yawal w Herbach oraz targowiska „Wały Dwernickiego” w Częstochowie, rekreacyjne zagospodarowanie terenów nad rzeką Warta w Mstowie Wancerzów, budowa Hali Sportowej z zapleczem w Konopiskach oraz Kompostowni w Konopiskach, przebudowa Placu Biegańskiego oraz I i II Alei NMP w Częstochowie, rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, budowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Koninie oraz szkoły podstawowej i hali sportowej w Poczesnej, Wydziału Nauk Społecznych w Częstochowie i hali widowiskowo-sportowej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Galerii „Oczko” w Myszkowie, stadionu żużlowego „Włókniarz” w Częstochowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie, Szpitala im. L. Rydygiera w Częstochowie, sali gimnastycznej w Siewierzu, Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Zakładów Ubezpieczeń Społecznych w Kłobucku, Zawierciu, Częstochowie, Dworca Głównego PKP w Częstochowie, Banku Ochrony Środowiska w Częstochowie, Oczyszczalni ścieków w Woźnikach, Hali Nestle – Rozlewnia Wód Mineralnych w Rzeniszowie, Fabryki Produkcji Kosmetyków Procter & Gamble w Aleksandrowie Łódzkim, hali produkcyjno-magazynowej z częścią socjalną TRW w Częstochowie, Zakładu Energetycznego Enion w Lublińcu, a nawet rewaloryzacja Parków Podjasnogórskich w Częstochowie. Z inwestycji za granicą „Przemysłówka” wykonała na przykład: budynki biurowe i mieszkalne w Niemczech i w Szwecji, Główną Pocztę w Bonn w Niemczech czy prace żelbetowe w elektrowni w Szwecji.
Aktualnie „Przemysłówka” realizuje budowę aqua parku w Częstochowie oraz budynek dla Sądu Rejonowego Częstochowie (inwestycja za 120 milionów złotych).
W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. startowało 510 realizacji z całego kraju. Jury Konkursu wizytowało 85 obiektów zakwalifikowanych do Finału. Nagrody przyznano w 14 kategoriach. W każdej z kategorii jest jedna główna nagroda Tytuł „Modernizacja Roku” oraz Wyróżnienie „Modernizacja Roku” oraz „Budowa XXI w.”.
Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” to inicjatywa Konkurs trwająca od 23 lat i wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *