Obrońca trofeum awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski!

Obrońca trofeum Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski – Raków Częstochowa wywalczył awans do 2.Rundy Piłkarskiego Pucharu Polski. W rozegranym na Stadionie Miejskim w Rzeszowie meczu – podopieczni Marka Papszuna pokonali lidera eWinner 2.Ligi, ZKS Stal Rzeszów, 4:2.

Początek środowego spotkania w Rzeszowie dużo lepiej rozpoczęli podopieczni Daniela Myśliwca, którzy pierwsi oddali celny strzał. W 8.minucie Bartosz Wolski uderzał, lecz nie dał się zaskoczyć Kacper Trelowski.

W 13.minucie piłkarze Rakowa Częstochowa objęli prowadzenie a na listę strzelców wpisał się Mateusz Wdowiak, który wykorzystał sytuację sam na sam z Wiktorem Kaczorowskim. Dla wychowanka Cracovii Kraków był to drugi z rzędu gol zdobyty dla Rakowa Częstochowa.

Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się skromnym prowadzeniem częstochowian, to tuż przed przerwą, w 45.minucie Andrzej Niewulis strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy i na przerwę Raków schodził prowadząc 2:0. Wydawać by się mogło, ze wynik dość spokojny.

Jednak jak mawiał, Czesław Michniewicz, obecny trener Legii Warszawa “2:0 to najbardziej niebezpieczny wynik” to o tym przekonali się piłkarze Rakowa Częstochowa tuż na początku drugiej odsłony meczu na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Już w 47. minucie kontaktowego gola mocnym uderzeniem z dystansu strzelił Dominik Marczuk, a 3 minuty później po bramce Piotra Głowackiego z rzutu karnego na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2!

Po stracie dwóch goli, Raków bardzo szybko ruszył do zdobycia trzeciej bramki. Jednak jeszcze w 57.minucie po strzale Iviego Lopeza z rzutu wolnego skutecznie interweniował Wiktor Kaczorowski.

Gospodarze z kolei w 67.minucie byli bliscy zdobycia gola, jednak Damian Michalik…były zawodnik Rakowa Częstochowa z bliskiej odległości przestrzelił!

Końcówka spotkania to już popis mocy Rakowa! Najpierw w 84.minucie Ivi Lopez strzałem z rzutu wolnego w samo okienko pokonał Wiktora Kaczorowskiego, natomiast w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy fantastyczną przewrotką po asyście Iviego Lopeza, Vladislavs Gutkovskis zdobył trzeciego gola Rakowa Częstochowa, pieczętując tym samym awans częstochowian do 2.Rundy Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski! Obrońca trofeum gra dalej!

W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrali dwaj byli piłkarze Rakowa Częstochowa : Łukasz Góra i Damian Michalik.

Teraz przed drużyną częstochowskiego Rakowa powrót do walki o punkty w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 25.września br. O godzinie 20:00 częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z aktualnym Mistrzem Polski, KP Legią Warszawa. Początek meczu o godzinie 20:00 na Stadionie Wojska Polskiego im.Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Łazienkowskiej 3.

Mecz będzie transmitowany „ na żywo” w ogólnodostępnej stacji TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej a także na stronie sport.tvp.pl. Początek przedmeczowego studia od godziny 19:15. Spotkanie będzie również transmitowane na antenie Canal + Sport, Canal + Sport 3 a także w usłudze Canal + online. Tutaj początek przedmeczowego studia od godziny 19:30.

2:4: Gutkovskis 90+2′

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków). Żółte kartki: Danielewicz 52′ (faul) – Papanikolau 9′ (faul), Kaczmarski 22′ (faul), Sapała 87′ (faul). Widzów: 4021.

ZKS Stal Rzeszów: 39.Wiktor Kaczorowski – 37.Piotr Głowacki (kpt), 26.Łukasz Góra, 23.Krystian Wrona (46′ 32.Samuel Kuc), 15.Dominik Marczuk, 10.Bartłomiej Poczobut, 7.Krzysztof Danielewicz (89′ 17.Dawid Olejarka), 68.Bartosz Wolski, 69.Damian Michalik, 19.Patryk Małecki, 11.Andreja Prokić.

Rezerwowi: 24.Krystian Stępniowski – 3.Mariusz Sławek, 6.Ramil Mustafaev, 8.Marcel Kotwica, 9.Rafał Maciejewski, 21.Sławomir Szeliga, 22.Jakub Szczypek.

Trener: Daniel Myśliwiec.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 66.Giannis Ioannis Papanikolau, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 7.Fran Tudor, 17.Mateusz Wdowiak, 22.Iwo Kaczmarski (59′ 14.Daniel Szelągowski), 10.Igor Sapała, 11.Ivi López, 70.Fabio Sturgeon (59′ 88.Waleriane Gvilia), 31.Żarko Udovicić (46′ 23.Patryk Kun; 76′ 71.Wiktor Długosz), 15.Alexandre Guedes (70′ 21.Vladislavs Gutkovskis).

Rezerwowi: 39.Jakub Mądrzyk – 2.Tomas Petrasek, 5.Dominik Wydra, 9.Sebastian Musiolik.

Trener: Marek Papszun