Mistrzostwa Polski AZS

W Gdańsku w hali widowiskowej AWFiS ( 29-30.08.2017 r.) odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w tenisie stołowym. Wystąpiła w nich 7-osobowa reprezentacja Bebetto AZS AJD Częstochowa. Podopieczni Wiesław Pięty zdobyli siedem medali.

W kategorii młodzik Aleksandra Jezik zdobyła srebrny medal, a w grze podwójnej z Magdaleną Rakowska została sklasyfikowana na trzecim miejscu. W kategorii kadet brązowy medal wywalczyła Klaudia Mazur. W grze podwójnej Klaudia Mazur i Karolina Rakowska zwyciężyły bezapelacyjnie (w finale pokonały Zuzannę Gaworską i Weronikę Ozgę z AZS UE Wrocław 3:2. W rywalizacji seniorskiej trzecie miejsce było dziełem Kingi Falarz, na 9 pozycji została sklasyfikowana Diana Wrzosek. Najmłodszy nasz reprezentant Karol Jabłoński zajął 7 miejsce w kategorii młodzik.
W mistrzostwach o medale rywalizowali pingpongiści z AZS AWFiS Gdańsk, AZS PWSZ Łomżą, AZS Politechnika Poznańska, AZS PWSZ Zamość, AZS UE Wrocław i AZS AJD Częstochowa.