Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 24 października 2019
Rafała i Marcina
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA

Finał Śląskiej Ligi Młodzików
Częstochowski Klub Sportowy Budowlani oraz Śląski Związek Lekkiej Atletyki był organizatorem Finału Śląskiej Ligi Młodzików. W zawodach tych uczestniczyło 12 najlepszych zespołów naszego województwa, które wyłonione zostały we wcześniejszych rundach rozgrywek.
[ Wydanie nr 40 (1439) z 2019-10-10 ]
PIŁKA NOŻNA. Skra ograła Bytovię w dramatycznych okolicznościach!
Drużyna częstochowskiej Skry 5 października 2019 roku wygrała przed własną publicznością z Bytovią Bytów, 3:2 w spotkaniu 12 kolejki o mistrzostwo drugiej ligi.
Raków pokonał lidera
W spotkaniu 11 kolejki o mistrzostwo PKO Ekstraklasy, 5 października 2019 roku, drużyna częstochowskiego Rakowa pokonała na wyjeździe dotychczasowego lidera rozgrywek - Pogoń Szczecin 2:1. W zespole szczecińskiej Pogoni do 41 minuty na boisku przebywał były zawodnik częstochowskiego Rakowa, Marcin Listkowski.
Sukces Bebetto AZS UJD
W 4. kolejce ekstraklasy tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa odniosły kolejne zwycięstwo pokonując na wyjeździe AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 3:0.
Częstochowski Klub Sportowy Budowlani oraz Śląski Związek Lekkiej Atletyki był organizatorem Finału Śląskiej Ligi Młodzików. W zawodach tych uczestniczyło 12 najlepszych zespołów naszego województwa, które wyłonione zostały we wcześniejszych rundach rozgrywek. Lekkoatleci Budowlanych okazali się mało gościnni i zwyciężyli w tych zawodach zdobywając 2137 punktów i złote medale, a miejsca na podium uzupełnili MKS MOS Płomień Sosnowiec 2107 pkt oraz TL Pogoń Rudę Śląska 1899 pkt. Właśnie rywalizacja z Płomieniem była bardzo zaciekła i wyrównana. A prowadzenie w tych zawodach zmieniało się praktycznie po każdej konkurencji.
[ Wydanie nr 39 (1438) z 2019-10-03 ]
LWY AVIA CZĘSTOCHOWA BRĄZOWYM MEDALISTĄ DMP
Po emocjonującym spotkaniu w ramach IX rundy o Drużynowe Mistrzostwo Polski Lwy Avia Częstochowa przegrały na własnym obiekcie z MS Śląsk Świętochłowice 81:77. Mimo porażki częstochowianie przed ostatnią kolejką zapewnili sobie brązowy medal Mistrzostw Polski.
[ Wydanie nr 38 (1437) z 2019-09-26 ]
Amatorska Liga Piłki Nożnej - relacja
Po dwóch kolejkach Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej tylko trzy drużyny pochwalić się mogą kompletem sześciu punktów. Są to aktualni mistrzowie – ZC Michaś, Koral Kłobuck oraz Grubasy, którzy dość pewnie pokonali swoich rywali w 2 kolejce spotkań.
[ Wydanie nr 37 (1436) z 2019-09-19 ]
ŻUŻEL - Tor w Chorzowie z licencją
Odmieniony tor żużlowy na Stadionie Śląskim otrzymał licencję, który pozwala na rozegranie na nim Wielkiego Finału TAURON Speedway Euro Championship 2019. Zmagania odbędą się w najbliższą sobotę.
ŻUŻEL.TAURON SEC: Wielcy Mistrzowie, wielkie historie
Od czasu, kiedy za organizację żużlowych Mistrzostw Europy odpowiada firma One Sport, po złote medale sięgało w sumie pięciu różnych zawodników. Każdy z nich napisał wyjątkową i niepowtarzalną historię, którą przywołuje się z uśmiechem na twarzy. Wiele wskazuje, że w tym roku będzie podobnie.

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,