Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 24 października 2019
Rafała i Marcina
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
 

Wszystkie artykuły z działu : INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI

[ Wydanie nr 35 (1434) z 2019-09-05 ]
Stacja telefonii komórkowej budowana bez zgody mieszkańców
POWIAT KŁOBUCKI / KALEJ. W miejscowości Kalej Wydra w gminie Wręczyca Wielka Starostwo Powiatu Kłobuckiego wraz z firmą T-Mobile Polska „zafundowało” mieszkańcom wysokoemisyjną stację bazową dla telefonii komórkowej. Krytycznym jest fakt, że inwestycję zrealizowano bez wiedzy i zgody mieszkańców, bowiem w tej sprawie nie odbyły się żadne konsultacje społeczne. Co więcej, protesty mieszkańców zostały przez starostę Henryka Kiepurę i jego urzędników zlekceważone.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 23 (1422) z 2019-06-06 ]
Jura ROK Festiwal w sercu Kłobucka
Gmina Kłobuck była gospodarzem 5. edycji Jura ROK Festiwalu, czyli dorocznego święta folkloru zainicjowanego i koordynowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 22 (1421) z 2019-05-30 ]
Śmiertelny wypadek w Srocku
Częstochowscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Srocku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący suzuki grand vitara z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem przystosowanym do przewozu odpadów komunalnych. Niestety, na skutek tego zdarzenia śmierć poniósł kierowca pojazdu suzuki.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 22 (1421) z 2019-05-30 ]
Rozbito grupę fałszerzy
Policjanci z Częstochowy zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń gospodarczych urządzenie do produkcji papierosów, agregat prądotwórczy,
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 22 (1421) z 2019-05-30 ]
Dzień Dziecka
POD PATRONATEM WICEMINISTRA SZYMONA GIŻYŃSKIEGO
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 21 (1420) z 2019-05-23 ]
Koncert w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski
W niedzielę 19 maja 2019 roku w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy odbył się koncert z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Świętego Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Utwory Juliusza Łuciuka do słów Jana Pawła II, Tadeusza Szymy, Jerzego Sypka zabrzmiały w wykonaniu Katarzyny Suskiej-Zagórskiej, Macieja Zagórskiego, Dariusza Siedlika, Grzegorza Majki. Były to: „Oda papieska do Ojca Świętego Jana Pawła II", „Prasakrament”, „Medytacja o Praźródle Miłości”, trzy liryki: „Powrót – Sereno”, „Powrót – Doloroso”, „Santo subito!”, „Modlitwa do św. Jana Pawla II Pieśni Obrazy dźwiękiem malowane” oraz prawykonanie „Pragnienie Pamięci” Tadeusza Szymy i Grzegorza Majki.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 21 (1420) z 2019-05-23 ]
GRATULUJEMY. Sukces Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelcu.
Panie z KGW Kościelec – Henryka Krzynowek, Celina Kapica i Agnieszka Krzynowek - w Parku Śląskim w Chorzowie reprezentowały 19 maja 2019 roku Powiat Częstochowski, Gminę Rędziny i miejscowość Kościelec podczas wojewódzkiego etapu V edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, organizowanego dla Kół Gospodyń Wiejskich przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. I odniosły wielki sukces. Zdobyły pierwsze miejsce za potrawę: kaczka po staropolsku. Ich kulinarny smakołyk został doceniony nie tylko przez jury, ale podbił także serca widzów. Kolejka do degustacji kaczki nie miała końca.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 20 (1419) z 2019-05-16 ]
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” ZAPRASZA NA X PIKNIK LEŚNO – ŁOWIECKI „CIETRZEWISKO” – 17 – 19 maja 2019
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na dziesiątą edycję familijnego Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycji leśno-łowieckich kultywowanych w tym regionie. 17 maja, po raz pierwszy w ramach „Cietrzewiska” odbędzie się Leśny Dzień Edukacyjny – prezentacja szkolnictwa leśnego. Wstęp wolny.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 19 (1418) z 2019-05-09 ]
Uczennica z Kłobucka wśród laureatów konkursu indywidualnego w ramach „Koloratorium”!
Pierwiastek jako superbohater, a może odkrycie i opisanie zupełnie nowej cząsteczki? To możliwe dzięki programowi Śnieżki „Koloratorium”, który pozwala młodym odkrywcom – uczniom szkół podstawowych z całej Polski – poznawać niezwykły świat chemii i biologii. W zakończonym w ramach „Koloratorium” konkursie indywidualnym nadesłali oni ponad 3500 prac plastycznych i literackich! Spośród nich jury wyłoniło najciekawsze projekty, których autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody. Wśród laureatów jest uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Kłobucku.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
 

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl