Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 24 lutego 2020
Macieja i Bogusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
POLSKA TRADYCJI I WOLNOŚCI - Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Głos Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego w odpowiedzi na wystąpienie lidera częstochowskiego PiS, posła Szymona Giżyńskiego – w sprawie przywrócenia województwa częstochowskiego: „W tym naszym wielkim przedsięwzięciu są także i posunięcia, które mają doprowadzić do racjonalizacji układu administracyjnego w Polsce i jestem przekonany, że duchowa stolica Polski będzie uwzględniona. Jej rola w Polsce będzie uwzględniona. Nie pozwolimy na to, aby Częstochowa była prowincją. To musi być naprawdę stolica… /tu zapis foniczny przerwany… wybuch radości na sali, wrzawa i huragan braw/.


Blisko 800 członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Częstochowy i regionu częstochowskiego przybyło na Konwencję Wyborczą Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się 3 października w auli Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.
Prezes Jarosław Kaczyński, rozpoczynając swoje wystąpienie, nawiązał do istoty ludzkiej duchowości, sfery budującej normalne, dobrze funkcjonujące społeczeństwo. – Tę duchowość tworzy wielowiekowe nasze dziedzictwo, o którego zachowanie prosił św. Jan Paweł II. O tym trzeba mówić, nie tylko dlatego, że jesteśmy w mieście szczególnym, ale dlatego, że 13 października będzie odpowiedzią na to wezwanie Jana Pawła II, odpowiedzią na podstawowe pytanie o stosunek do naszego dziedzictwa: czy chcemy być Polakami, czy może – powiem jeszcze więcej – polskimi Polakami? Dziś polskość, ta tradycyjna polskość, a ta duchowość, która ma swoje centrum w Częstochowie, w klasztorze jasnogórskim, jest kwestionowana z taką siłą, taką energią i z taką bezwzględnością, z jaką dotychczas żeśmy się nie spotykali, może poza okresem stalinizmu i okupacji. Jeżeli nie będzie naszej stanowczej odpowiedzi, to w Polsce zacznie się proces, który już toczy się na zachód od naszych granic. Proces niszczenia naszych fundamentów, tego, co zostało tworzone przez wiele wieków. Niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej, którą mój śp. brat Lech uważał za cywilizację najbardziej życzliwą człowiekowi w dziejach świata – mówił Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński wspomniał zasługi swego brata Lecha Kaczyńskiego, który zapisał się złotymi głoskami w niepodległościowej karcie polskiej historii. – Mój śp. Brat tworzył Tygodnik „Solidarność”, był współtwórcą Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby nie jego zwycięstwo w Warszawie, w wyborach na prezydenta, gdyby nie jego intensywna praca, nas by tutaj nie było. To on stworzył podstawy dla wszystkich naszych sukcesów i wszystkich szans, które są przed nami i przed Polską. Tym bardziej proszę o aktywne uczestnictwo w wyborach, bo nawet jeden głos może zdecydować o zwycięstwie. To będzie wybór o Polskę tradycji i wolności. O Polskę, w której fundamentem jest rodzina – mówił prezes Kaczyński.
Po prezesie Jarosławie Kaczyńskim wystąpił prezes Okręgu Częstochowskiego, poseł Szymon Giżyński, który mówił o metodzie zamazywania różnic między dobrem i złem, którą stosuje opozycja. Nawiązał także to idei województwa częstochowskiego. W odpowiedzi na jego słowa prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział posunięcia mające doprowadzić do racjonalizacji układu administracyjnego w Polsce. – Jestem przekonany, że duchowa stolica Polski będzie uwzględniona, że jej rola w Polsce będzie uwzględniona. Nie pozwolimy, żeby Częstochowa była prowincją – podsumował Jarosław Kaczyński.
UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl