Królak wygrywa w Memoriale Celta

TENIS ZIEMNY

Na kortach CzKT Victoria rozegrana została druga edycja Memoriału im. Józefa Celta. Zawody zaliczane do cyklu ATP (Amatorski Tenis Polski) odbyły się w bardzo miłej atmosferze upamiętniającej postać tej bardzo zasłużonej dla częstochowskiego tenisa osoby.
W kategorii open mężczyzn zwyciężył Krzysztof Królak, były zawodnik klubu z naszego miasta. W finale pokonał Pawła Piotrowskiego w stosunku 6:3, 6:2. – Do meczu finałowego wyszedłem bardzo skoncentrowany i nie dałem większych szans swojemu rywalowi. Najtrudniejszym dla mnie pojedynkiem podczas turnieju był półfinał z byłym kolegą klubowym Łukaszem Harciarkiem. Myślę, że tryumf w tych zawodach oznacza dla mnie powrót do formy sprzed lat – mówi Królak.
Wśród kobiet nie zawiodła rozstawiona z numerem 1 Anna Wicha. Zresztą zawodniczka z Sosnowca jest obecnie liderką wśród kobiet klasyfikacji ATP. W finale ograła Ewę Sakwerdę (numer 5 w Polsce – przyp. aut.) 6:3, 6:2.
Kategoria mężczyzn +45 to zwycięstwo Piotra Ludyga.
Ozdobą turnieju było pokazowe spotkanie pomiędzy Dawidem Celtem a Dawidem Olejniczakiem. Przypomnijmy, że ci sami zawodnicy zagrali w finale tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w Tenisie Ziemnym. Ci czołowi tenisiści Polski mieli w Częstochowie „mały rewanż” za pojedynek z Gliwic. Także tym razem lepszy okazał się Olejniczak, który pokonał swojego imiennika w stosunku 7:6.
– Bardzo się cieszę, że poprzez ten memoriał udaje się nam uczcić pamięć Józefa Celta – podkreśla dyrektor turnieju Wojciech Sawicki. – Tegoroczne zawody z pewnością należy uznać za udane. Dziękuję w imieniu wszystkich Tomkowi Sętowskiemu za udostępnienie nam swojej galerii, w której odbyło się sobotnie „players party”.

Sawicki w finale Mistrzostw Polski
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z Częstochowy w XXV Narodowych Amatorskich Mistrzostwach Polski w Tenisie. Rozegrane zostały w kilku obiektach w Łodzi – Miejskim Klubie Tenisowym, na kortach Startu, ŁKS-u oraz w halach AZS-u, Nowej Gdyni i przy ul. Szczecińskiej.
Do finału najmocniej obsadzonej kategorii open mężczyzn awansował rozstawiony z numerem 2. Wojciech Sawicki. Mieszkaniec Częstochowy dopiero w decydującym pojedynku musiał uznać wyższość rywala, a był nim Michał Kwiecień z Warszawy. Sawicki finał przegrał w trzech setach 6:4,2:6, 6:1. Kwiecień w półfinale wyeliminował także Krzysztofa Królaka, który w zawodach został sklasyfikowany na trzecim miejscu.
Również na najniższym stopniu podium imprezę w kategorii debel mężczyzn ukończyły pary Artur Matuszewski / Wojciech Sawicki oraz Krzysztof Królak / Łukasz Puk.

+ FOTO: Wojciech Sawicki i Dawid Celt z młodymi tenisistami
Autor: T. Helman