Koniec pucharowej przygody AZS-u AJD

TENIS STOŁOWY

Reprezentantki częstochowskiego AZS-u AJD w ćwierćfinale trafiły na bardzo silny zespół z Turcji – Fenerbahce Stambuł. W rozgrywanym 17. listopada na pewno nie brakowało emocji. Co prawda mecz zakończył się zwycięstwem miejscowego faworyta w rozmiarach 3:0, ale wynik nie odzwierciedla jednak emocji oraz waleczności zawodniczek w poszczególnych partiach.
Ozdobą trwającej ponad dwie godziny rywalizacji bez wątpienia był pojedynek Shang Jing Ya i Elizabeth Samara. Było to niezwykle zacięte spotkanie, w którym wynik często oscylował w okolicach remisu. Pierwszą partię wygrała liderka tureckiego zespołu, zawodniczka z Bułgarii – Elizabeth Samara . Wygrane w dwóch kolejnych padły łupem „częstochowskiej Chinki” – Shang Jing Ya. W czwartej odsłonie ponownie tryumfowała Samara. O losach pojedynku decydował piąty set, w którym bezapelacyjnie lepiej spisała się miejscowa zawodniczka.
Inna Chinka reprezentująca barwy częstochowskiego klubu – Yang Xin wygrała tylko jednego seta. Jej klubowa koleżanka Katarzyna Ślifirczyk poległa do zera.
W wyniku porażki AZ AJD pożegnał się z rywalizacją w Pucharze ETTU.