Koncert “Spotkamy się – przyjaciele dla Marlona”


POŚWIĘCONY MARCINOWI MARLONOWI KRÓLISZEWSKIEMU.

Miejsce: Teatr from Poland, Al. NMP 2
10 styczeń 2014 godz. 19
Cena biletu: 25 zł

Multimedialny koncert improwizacji “SPOTKAMY SIĘ-Przyjaciele dla Marlona”. Będzie to rodzaj dialogu muzycznego z filmami wyświetlanymi na tle sceny. Muzycy wykonają piosenki Marcina oraz improwizacje na ich temat. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych Marcina Króliszewskiego oraz projekcje filmów Marcina

Wykonawcy koncertu “Przyjaciele dla Marlona”:
Grzegorz Rurański, Janusz Yanina Iwański, Krzychu Niedźwiecki, Darek Bafeltowski, Przemek Wosiński, Michał Dworecki , Wojtek Król, Marcin Król , Wojtek Kowalski, Mateusz Błaszczyk, Robert Czyż, Kamila Fijałkowska, Robert Kiedrzyński, Marcin Grodzki, Jacek Czekaj, Marcin Rybiałek, Łukasz Wieprzowski, Mirek Wlazły, Centek, Paweł Gajda, Maciek Korzeniewski, Adrian Luterek, Przemysław Pacan, Marcin Pożarlik, Michał Walczak

Kilka słów o Marlonie
Marcin Króliszewski (1975-2013)
W 1995 roku otrzymał dyplom w Państwowym Licem Sztuk Plastycznych (obecnie ZSP im. Malczewskiego). Cały czas zajmował się różnymi dziedzinami twórczości. Przede wszystkim był współzałożycielem i gitarzystą zespołu Rażeni Piorunem. Potem współtworzył skład Roboty Drogowe. Z nim w 2009 roku był laureatem notowania Regionalnej Listy Przebojów “Gazety Wyborczej” za piosenkę “Przychodzisz nocą”.
Zajmował się realizacją filmów dokumentalnych, pokazywanych m.in. na Konkursie “Częstochowa w kadrze” w Ośrodku Kultury Filmowej. W 2008 roku jego etiuda filmowa “Diobeł” otrzymała pięć gwiazdek od internautów głosujących na obrazy kina niezależnego na stronie onet.pl. Za swój największy filmowy sukces uważał jednak udział w festiwalu “Godność i praca” w Gdańsku, na którym pokazał “Księcia pszczyńskiego”. Po filmie reportaż o tym człowieku nakręciła TVN, a po emisji bohater dostał pracę.
Nie zaniedbywał twórczości plastycznej. Dowodem była w 2007 roku wspólna wystawa “Marlona” Króliszewskiego z żoną Małgorzatą Mizerą-Króliszewską w galerii Ośrodka Promocji Kultury “Gaude Mater”. Pokazał tam swoje kolaże zbudowane z przedmiotów codziennego użytku, mówiące o otaczającej go rzeczywistości. Pokazał to z pozycji ekologa komentującego zalewanie naszego świata przez niezniszczalne plastiki.
Ostatnio był animatorem wtorkowych jam sessions w klubie Carpe Diem. Poprzez roczną działalność Marcina w klubie Carpe Diem zrodziła się nowa, częstochowska tradycja totalnej muzycznej improwizacji. Dzięki Marcinowi, co wtorek, w tym klubie spotyka się kilkadziesiąt osób by wspólnie improwizować i komunikować się za pomocą dźwięków.
Oprócz działalności kulturalnej Marcin był wspaniałym ojcem, mężem, kolegą, przyjacielem. Jego postawa życiowa jest godna do naśladowania. Czujemy się w obowiązku pamiętać i przypominać o nim ponieważ Marlon był chodzącym dobrem.
Impreza będzie biletowana, a cały dochód z niej przekazany zostanie dla rodziny Marcina.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *