Koncert Iviego na Łazienkowskiej!

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe aktualnego Mistrza Polski – warszawską Legię 3:2 w Hicie 9.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dwa gole dla częstochowian zdobył w tym meczu Ivi Lopez, a jedno trafienie “dorzucił” Fran Tudor. Dla gospodarzy była to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie przed własną publicznością! Dla Rakowa to pierwsze, historyczne zwycięstwo w oficjalnym spotkaniu z Legią Warszawa!

W pierwszej połowie bliscy zdobycia pierwszego gola w tym meczu byli gospodarze. Już w 15.minucie meczu po uderzeniu Andre Martinsa, piłka trafiła w poprzeczkę bramki Kacpra Trelowskiego. Następnie w 23.minucie to podopieczni Marka Papszuna odpowiedzieli gospodarzom, jednak jeszcze nie tym razem.

Prawą stroną boiska popędził Fran Tudor. Groźne dośrodkowanie Chorwata w ostatniej chwili skutecznie zablokował Maik Nawrocki. W 28. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Ivi Lopez, posyłając prostopadłą piłkę do Sebastiana Musiolika. Wychowanek Piasta Leszczyny został w polu karnym sfaulowany przez Cezarego Misztę.

Będący najbliżej całej sytuacji – arbiter główny Pan Jarosław Przybył z Kluczborka, mimo protestów gospodarzy, wskazał na “wapno”. Do rzutu karnego podszedł Ivi Lopez i precyzyjnym strzałem obok słupka wyprowadził Czerwono-Niebieskich na prowadzenie. Uderzenie Hiszpana “wyczuł” co prawda golkiper Legii, ale strzał był na tyle precyzyjny, że to Raków objął w tym meczu prowadzenie.

W 33.minucie podopieczni Czesława Michniewicza doprowadzili do remisu, a gola mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył Mahir Emreli.

W pierwszej połowie hitu kolejki goli już nie było, a oba zespoły do szatni schodziły przy remisie 1:1.

Po wznowieniu gry – druga odsłona rozpoczęła się znakomicie dla Rakowa Częstochowa. W 53.minucie po centrze z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Fran Tudor. Następnie w 57.minucie woimi umiejętnościami błysnął Ivi Lopez, który bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Cezarego Misztę. Dla Hiszpana był to trzeci z rzędu mecz, gdy zdobył gola ze stałego fragmentu gry! W tym momencie na tablicy świetlnej widniał wynik 1:3 dla Rakowa Częstochowa!

Po stracie trzeciego gola gospodarze rozwścieczeni ruszyli do odrabiania strat. Ta sztuka udała im się dopiero w 70.minucie kiedy to po precyzyjnym uderzeniu Ihora Kharatina warszawianie złapali kontakt. W 88.minucie gospodarze powinni doprowadzić do remisu, jednak minimalnie pomylił się Mahir Emreli.

Do zakończenia spotkania więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa po raz pierwszy w historii pokonał Legię Warszawa w oficjalnym spotkaniu! Podopieczni Marka Papszuna po swoich siedmiu rozegranych spotkaniach w PKO Bank Polski Ekstraklasie mają na swoim koncie już 14. punktów i…dwa spotkania rozegrane mniej od swoich rywali.

Już w najbliższą środę, 29.września br. częstochowianie w pierwszym z dwóch zaległych spotkań zmierzą się przed własną publicznością z beniaminkiem PKO Bank Polski Ekstraklasy, RKS Radomiakiem Radom. Początek meczu o godzinie 17:00. Mecz “na żywo” pokażą stacje Canal + Sport i Canal + Sport 3. Bilety na ten mecz można zakupić w Kasach MSP “Raków”, w oficjalnym Sklepie Rakowa Częstochowa w Galerii Jurajskiej a także na stronie internetowej bilety.rakow.com

25.09.2021, g.20:00 : Warszawa (Stadion Wojska Polskiego im.Marszałka Józefa Piłsudskiego) :

KP Legia Warszawa – RKS Raków Częstochowa 2:3, (1:1),

0:1: Ivi López 29′ (k)

1:1: Emreli 33′

1:2: Fran Tudor 53′

1:3: Ivi López 57′

2:3: Kharatin 70′

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Slisz 16′ (faul), Jędrzejczyk 19′ (faul), Nawrocki 25′ (faul), Martins 56′ (faul), Kharatin 90+5′ (faul) – Gutkovskis 35′ (faul), Papanikolau 48′ (faul).

KP Legia Warszawa: 31.Cezary Miszta – 55.Artur Jędrzejczyk (kpt), 4.Mateusz Wieteska, 17.Maik Nawrocki, 25.Filip Mladenović, 7.Lirim Kastrati (71′ 21.Rafael Lopes), 99.Bartosz Slisz (64′ 9.Tomas Pekhart), 8.Andre Martins (58′ 14.Ihor Kharatin), 27.Josue, 22.Kacper Skibicki (57′ 20.Ernest Muci), 11.Mahir Emreli.

Rezerwowi: 59.Kacper Tobiasz – 5.Yuri Ribeiro, 16.Jurgen Celhaka, 23.Joel Abu Hanna, 29.Lindsay Rose.

Trener Czesław Michniewicz.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 6.Andrzej Niewulis (kpt), 2.Tomas Petrasek, 66.Giannis Papanikolau, 7.Fran Tudor (79′ 31.Żarko Udovicić), 88.Waleriane Gvilia, 20.Marko Poletanović (54′ 10.Igor Sapała), 11.Ivi Lopez (79′ 14.Daniel Szelągowski), 17.Mateusz Wdowiak, 9.Sebastian Musiolik (79′ 15.Alexandre Guedes), 21.Vladislavs Gutkovskis (71′ 70.Fabio Sturgeon).

Rezerwowi: 1.Vladan Kovacević – 71.Wiktor Długosz, 22.Iwo Kaczmarski.

Trener: Marek Papszun