Kanonada rezerw Rakowa Częstochowa w Katowicach – Podlesiu!

To była demolka! Drużyna Rakowa II Częstochowa urządziła sobie ostrze strzelanie na Stadionie w Katowicach – Podlesiu! Podopieczni Tomasza Kuźmy pokonali na wyjeździe LGKS ’38 Podlesiankę Katowice, aż…10:2 w spotkaniu 8.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I.

Drugi zespół Rakowa Częstochowa wsparty zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu: Jakubem Mądrzykiem, Jakubem Arakiem, Pedro Vieirą, Jordanen Courtneyem – Perkinsem oraz Miguelem Luisem zaaplikopwała beniaminkowi Zina IV Ligi, Gr. I aż…dziesięć goli, tracąc w tym spotkaniu tylko dwie bramki!

Pierwszego gola w tym meczu już 15.minucie zdobyli podopieczni Tomasza Kuźmy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Miguela Luisa – ładnym strzałem w krótki róg bramki popisał się Hubert Tylec, który pokonał Marcela Owsińskiego. Na 2:0 podwyższył w 28.minucie, Jakub Arak. Gdy wydawało się, że w pierwsza część spotkania jest rozgrywana pod dyktando drugiego zespołu Rakowa Częstochowa, to nieoczekiwanie dwie akcje stworzyli sobie gospodarze, którzy zdobyli w nich…dwa gole, doprowadzając tym samym do remisu!

Najpierw w 33.minucie bramkę kontaktową zdobył Bartłomiej Kędzierski, a w 44.minucie gospodarze zdobyli gola kuriozum. Po podaniu Jakuba Apolinarskiego do Jakuba Mądrzyka – piłka zmierzająca do golkipera Rakowa była zagrana zbyt mocno.

Bramkarza rezerw Rakowa Częstochowa co prawda zdążył wybić futbolówkę ale…już z za linii bramkowej! Tym samym katowiczanie doprowadzili do remisu!

Do regulaminowego czasu gry pierwszej części spotkania arbiter głównyPan Paweł Dziopak z Tychów doliczył trzy minuty, ale w czasie doliczonym więcej bramek już nie padło i premierowa odsłona zakończyła się remisem, 2:2!

Druga część spotkania to już festiwal strzelecki drugiego zespołu Rakowa Częstochowa. Najpierw w 53.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Huberta Tylca gola głową zdobył Jordan Courtney – Perkins. Następnie w 57.minucie czwartego gola w tym meczu zdobył Bartosz Chłód a w 57.minucie na listę strzelców wpisał się Pedro Miguel.

W 69.minucie na 6:2 podwyższył ponownie Jordan Courtney – Perkins. W ostatnich dziesięciu minutach drugiej odsłony drugi zespół Rakowa Częstochowa zdobył jeszcze…cztery gole a ich autorami byli: Łukasz Mazurek (80′), dwukrotnie Adrian Krysik (83′ i 87′) oraz wynik ustalił w 89.minucie, Pedro Vieira.

Tym samym Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe beniaminka Zina IV Ligi, Gr. I – LGKS ’38 Podlesiankę Katowice, aż 10:2 w spotkaniu 8.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I.  Było to najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.

Po tym zwycięstwie podopieczni Tomasza Kuźmy mają na swoim koncie 21.punktów i w tabeli plasują się na drugim miejscu. Prowadzi niezmiennie KS Ruch Radzionków, który do tej pory wygrał wszystkie spotkania i ma na swoim koncie komplet, 24.punkty!

Kolejne ligowe spotkanie Raków II Częstochowa rozegra w sobotę, 2.października br. O godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” zmierzy się przed własną publicznością z LKS Przemszą Siewierz. Siewierzanie z jedenastoma “oczkami” zajmują w tabeli jedenastą lokatę. Trybuny boiska będą mogły być wypełnione w 50%. Wstęp na mecz jest wolny.

2:10: Pedro Vieira 89′

Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy). Żółte kartki: Kucharczyk 3′ (faul). Widzów: 300.

LGKS ’38 Podlesianka Katowice: 30.Marcel Owsiński – 18.Bartłomiej Żemło, 20.Krzysztof Renner (70′ 22.Paweł Lisiński), 4.Łukasz Stachoń, 21.Batosz Witas, 23.Marcin Rosiński, 10.Dawid Brehmer (kpt), 7.Bartosz Nowotnik, 77.Maciej Niesyto (12′ Jakub Kawała), 29.Jacek Jarnot, 92.Bartołmiej Kędzierski (76′ 11.Nicolas Sprus).

Rezerwowi: 1.Oskar Wróbel – 9.Łukasz Dąbrowiecki, 16.Dawid Pasieka.

Trener: Damian Ostrowski.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Jakub Mądrzyk – 4.Bartosz Chłód, 6.Michał Czekaj (kpt), 8.Oliwier Kucharczyk (67′ 19.Kacper Kokoszczyk), 9.Jakub Arak (73′ 20.Adrian Krysik), 10.Hubert Tylec, 11.Pedro Vieira, 13.Jordan Courtney – Perkins, 14.Jakub Bator (70′ 7.Łukasz Mazurek), 15.Miguel Luis, 18.Jakub Apolinarski (67′ 10.Przemysław Oziębała).

Rezerwowi: 1.Oskar Kubik – 16.Jakub Budnicki, 21.Filip Głasek.

Trener: Tomasz Kuźma.