Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 24 lipica 2019
Kingi i Krystyny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 9 (1408) 2019-02-28
  W NUMERZE:
» Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Herbach w powiecie lublinieckim
» Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kłobucku
» Dom Historii Europejskiej – próba wypaczenia historii
» Nowa Piątka PiS
» Za nami inauguracja VI Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków
» Zaproszenie na wystawę do ROK-u
» Dzień Kobiet w Konopiskach
» NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
» Jedna z najgorętszych par w historii włoskiej piosenki wystąpi ponownie w Polsce!
» Europoseł Jadwiga Wiśniewska zaprasza
» Akcja poboru krwi w Rększowicach
» Targi Pracy na Politechnice Częstochowskiej
» KRUS zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
»  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci
» Walkę z HCV można wygrać!
» Występ kabaretu Paranienormalni w Częstochowie
» Zacznij świętować Dzień Kobiet razem z Cinema City!
» Fotopobudka zaprasza
» Zmarła Karolina Ściegienny
» Zawieszenie przystanku
» Mają budować kanały sanitarne
» OPK Gaude Mater poszukuje wolontariuszy
» Ogólnopolska akcja bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry – rusza III edycja Polscy Okuliści Kontra Jaskra
» Antyportrety Michała Massy Mąsiora
»  ZAJĘCIA LITERACKIE W TEATRZE
» ,,Co kobiety zmalowały"
» Spędź Dzień Kobiet w Cinema City! Strefa VIP czeka właśnie na Ciebie!

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 9 (1408) z 2019-02-28
GMINY I POWIATY
Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Herbach w powiecie lublinieckim
25 lutego 2019 r. - spotkanie z mieszkańcami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Herbach. Przybyli na nie, między innymi: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński, posłowie - Lidia Burzyńska, Andrzej Gawron i Mariusz Trepka, senatorowie - Ryszard Majer i Artur Warzocha, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kłobucku
25 lutego 2019 r. - spotkanie z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku
Czytaj więcej     Komentarze
historia
Dom Historii Europejskiej – próba wypaczenia historii
Dom Historii Europejskiej (powstały z inicjatywy parlamentu Europejskiego), jak sama nazwa wskazuje, powinien przywoływać u Europejczyka wspomnienia związane z jego domem rodzinnym, z jego ojczyzną, a więc prezentować wartości, zaszczepione mu w dzieciństwie, wartości, które stanowią fundament Starego Kontynentu. Wizyta w tym muzeum wywołuje jednak diametralnie inne odczucia, które można by określić jako zdziwienie i niepokój, które stopniowo, w miarę przemierzania kolejnych pięter ekspozycji, ustępują miejsca złości i poczuciu niesprawiedliwości.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Nowa Piątka PiS
25 lutego podczas konferencji prasowej parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali najnowszy projekt programowy PiS pn. „Nowa Piątka PiS”. – To konsekwencja naszych dotychczasowych działań, mających na celu poprawę jakości życia Polaków. Wszystkie nasze wcześniejsze propozycje zostały dobrze przyjęte, bo służą one społeczeństwu. Jako naród wytyczamy drogę europejskości i jesteśmy w tym konsekwentni. Zasialiśmy dobro, bo wierzymy, że to się opłaca, wyliczyliśmy, że się to opłaca i wiemy, że to się opłaca – mówił wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński, prezes Zarządu Okręgu Częstochowskiego PiS. Podczas konferencji towarzyszyli mu: poseł Lidia Burzyńska oraz senatorowie Ryszard Majer i Artur Warzocha.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Za nami inauguracja VI Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków
W poniedziałek 25 lutego w sali kameralnej rozpoczęła się szósta edycja Reszkowskiego Konkursu. Ten istniejący już dekadę Konkurs (odbywa się co dwa lata, począwszy od 2009 roku) przypomina związki regionu częstochowskiego ze światowej sławy śpiewakami święcącymi triumfy na estradach operowych przełomu XIX i XX wieku. Młodym adeptom sztuki wokalnej – konkurs przeznaczony jest dla studentów wyższych szkół muzycznych do 35 roku – stawiamy za wzór te niezwykłe postaci: Jana, Edwarda i Józefiny Reszków.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Zaproszenie na wystawę do ROK-u
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Dzień Kobiet w Konopiskach
Zaproszenie
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Uroczystości w Częstochowie. Zapraszamy w imieniu organizatorów i własnym. Uczcimy razem naszych Bohaterów.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Jedna z najgorętszych par w historii włoskiej piosenki wystąpi ponownie w Polsce!
Już 7 kwietnia w katowickim Spodku Al. Bano & Romina Power! Niezapomniany duet artystów zaśpiewa znane wszystkim przeboje, takie jak: ” Sempre, Sempre”, „Felicita” czy „Ci Sara”, rozgrzeje publiczność i porwie do tańca.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Europoseł Jadwiga Wiśniewska zaprasza
Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Akcja poboru krwi w Rększowicach
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Targi Pracy na Politechnice Częstochowskiej
Targi te (w Auli Wydziału Zarządzania) mają już kilkuletnią tradycję i na stałe weszły do kalendarza uczelnianych imprez. Tegoroczna edycja odbędzie się 27 lutego 2019 r. w godz. 9.00-14.00.
Czytaj więcej     Komentarze
Rolnictwo
KRUS zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.
Czytaj więcej     Komentarze
Rolnictwo
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci
„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” – pod tym hasłem przebiegać będzie tegoroczny Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który decyzją Prezes KRUS, Aleksandry Hadzik, rozpoczął się w tym miesiącu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. W jego organizacji wspierają Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Walkę z HCV można wygrać!
Jeszcze kilka lat temu diagnoza wirusa HCV oznaczała dla chorego długie leczenie obciążone ryzykiem skutków ubocznych. Dzięki postępowi w medycynie i innowacyjnym terapiom możliwe jest nie tylko leczenie, ale przede wszystkim wyleczenie osób zmagających się z zakażeniem wirusem HCV. Obecnie dostępne innowacyjne terapie zapewniają wyleczenie aż 98-99% pacjentów. Pani Katarzyna żyła z wirusem HCV przez wiele lat, nieświadoma, że dokonuje on spustoszenia w jej organizmie. W wywiadzie dzieli się, czym była dla niej diagnoza, jakie znaczenie ma stosowanie innowacyjnych terapii dla chorych oraz czego potrzebują pacjenci z HCV.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Występ kabaretu Paranienormalni w Częstochowie
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Zacznij świętować Dzień Kobiet razem z Cinema City!
Kolejny wyjątkowy wieczór przygotowany specjalnie dla Pań przez Cinema City w ramach cyklu "Ladies Night" odbędzie się już 7 marca o godzinie 19:30,w przeddzień Dnia Kobiet. To idealna okazja, by rozpocząć świętowanie w gronie przyjaciółek! Tego wieczoru oprócz przedpremierowego pokazu filmu„Całe szczęście” na uczestniczki czekać będą powitalne upominki i konkursy.Bilety są dostępne w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl/ladies-night. Konkurs - czytaj dalej
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Fotopobudka zaprasza
Przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie działa Jurajski Fotoklub Częstochowa. Członkowie Fotoklubu spotykają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 19.00 (za wyjątkiem dni świątecznych - następny poniedziałek miesiąca) w Galerii ART-FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie (ul. Ogińskiego 13a)
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Zmarła Karolina Ściegienny
3 marca 2019 roku w wieku 96 lat zmarła znana, częstochowska malarka, rzeźbiarka i poetka Karolina Ściegienny Pogrzeb odbędzie się 9 marca 2019 roku o godz. 12.00 w kościele na cmentarzu Kule w Częstochowie. Niech spoczywa w spokoju
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Zawieszenie przystanku
Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że w sobotę, 9 marca przystanki autobusowe „ZAJEZDNIA MPK” dla linii nr 53, 58, 59, 65, 67 i 68 będą zawieszone.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Mają budować kanały sanitarne
Miasto ogłosiło przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Kusocińskiego, Zuchów, Łączności, Protazego i Koszarowej. Oferty można składać do 18 marca.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
OPK Gaude Mater poszukuje wolontariuszy
Ośrodek Promocji, Kultury Gaude Mater poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy chętnych do współtworzenia tegorocznej Nocy Kulturalnej. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 marca.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Ogólnopolska akcja bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry – rusza III edycja Polscy Okuliści Kontra Jaskra
Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry od 10 do 16 marca, po raz trzeci w całej Polsce odbędą się bezpłatne badania w kierunku jaskry. Wszyscy chętni, którzy zgłoszą się w tym czasie do wybranych placówek okulistycznych, będą mieli wyjątkową okazję –bez ponoszenia żadnych kosztów i bez wymaganego skierowania – wykonać specjalistyczne badania diagnostyczne, a w przypadku pozytywnego wyniku, zostaną objęci fachową opieką. Inicjatorami akcji są: Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO) wraz z Sekcją Jaskry PTO, przy współudziale Polskiego Związku Niewidomych.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Antyportrety Michała Massy Mąsiora
„Antyportrety” - wystawa fotografii artystycznej Michała Massy Mąsiora, będzie jednym z głównych punktów programu Cracow Fashion Week (9-17 marca) w dziedzinie fotografii. W ramach ekspozycji zobaczymy serię zdjęć, które pokazują, jak pojemnym pojęciem jest pokazywanie ludzkiego ciała i jego ekspresji. Wernisaż: 15.03, godz. 19, MAG Gallery, Kraków. Krakowski tydzień mody organizują Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkoła Kreatywnej Fotografii we współpracy z miastem Kraków.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
ZAJĘCIA LITERACKIE W TEATRZE
31 marca w Teatrze im. Adama Mickiewicza rozpoczną się warsztaty literackie z Mikołajem Grynbergiem. Zainteresowani nauczą się jak pisać krótkie formy dokumentalne, jak szukać i zbierać opowieści, jak słuchać i nie przeszkadzać opowiadającemu, i co potem zrobić z zebranym materiałem.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
,,Co kobiety zmalowały"
Z okazji Dnia Kobiet Miejski Dom Kultury w Częstochowie przygotował wystawę plastyczną „Co kobiety zmalowały”. Obejrzymy na niej malarstwo kobiet, zrzeszonych w Częstochowskim Stowarzyszeniu Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Jest to już druga edycja prezentacji kobiecej kolekcji malarskiej Stowarzyszenia, uświetniająca coroczne Święto Kobiet w MDK.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Spędź Dzień Kobiet w Cinema City! Strefa VIP czeka właśnie na Ciebie!
Pyszne, gorące dania, napoje bez limitu i do tego dobry film – luksusowe połączenie restauracji z kinem to idealne miejsce na świętowanie Dnia Kobiet! Niepowtarzalna atmosfera w klimatycznym lobby i oglądanie filmów siedząc w luksusowych, rozkładanych fotelach, to gwarancja dużej dawki świetnej rozrywki! Zamiast eleganckiego lokalu, wybierz zatem seans w strefie VIP i ciesz się filmem z dodatkowymi wygodami. Bilety można nabyć w kasach kin oraz na stronie http://www.cinema-city.pl/vip.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

kondolencje2

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl