Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 24 lipica 2019
Kingi i Krystyny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.
» „Zielona Pracownia 2018”
» Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów
» Szczepienia kryterium przyjęć do żłobków i przedszkoli
»  Miasto ponowie rozpatruje wniosek Włodar Trade o zwiększenie produkcji
» Roksana Węgiel dla „Gazety Częstochowskiej"
» Wykład prof. Filipa Musiała
» Poczta Polska działa z myślą o swoich klientach
» PAMIĘCI PREMIERA JANA OLSZEWSKIEGO
» Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
» WŁODARZE POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO. „Mieszkańcy mogą liczyć na moją pomoc”
» Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej powróciła z krótkiego tournée w Portugalii trwającego od 1 do 4 lutego 2019 roku
» Ideologizacja w szkołach
» Wśród przyjaciół psy zająca zjadły
» Młodzież poznaje ludzi nauki
» Tutoring na Uniwersytecie
» Tutoring pomaga w rozwoju
» Wieczór 232. BÓG HONOR OJCZYZNA
» 100-lecie Polski Wolnej – luty 1919 r.
»  BOHATER KOŚCIOŁA I SOLIDARNOŚCI
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Gen. dyw. Wacław Teofil Stachiewicz
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» ROCZNICA WYWÓZEK NA SYBIR
» Kartki z kalendarza – kartki lutego
» OBRAZY PRZESZŁOŚCI. Krystyna Kolińska-Sochaczewska
» MAPA HISTORII CZĘSTOCHOWY. Pamięci żołnierzy 27. Pułku Piechoty
» POLSKI KRÓL MARSZÓW. EDWARD MAJ
» SYDERYTY DLA ZASŁUŻONYCH
» Dlaczego pożyczamy coraz więcej?
» Kolejny alarm powodziowy na ul. Traktorzystów w Częstochowie
» Wyklęci za patriotyzm
» I Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej
» AUKCJA NA RZECZ KONI URATOWANYCH OD RZEźNI
» Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa mistrzem Śląska kadetów
» GRATULUJEMY!
» NOWY SPONSOR CZĘSTOCHOWSKICH ŻUŻLOWCÓW
»  PIŁKA NOŻNA. Raków zakończył zgrupowanie w Turcji
»  PIŁKA NOŻNA. Skra na ostatniej prostej przed startem rundy wiosennej
» WOKÓŁ UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO
» MSTÓW. ZŁOTY JUBILEUSZ
» JANÓW. Sołtysi wybrani
» Zespół „Kołacz” z gminy Janów najlepszy na Jurze
» Z raportówki policjanta
» POLSKIE RADIO POLECA
» POLSKIE RADIO POLECA
» PRÓSZYŃSKI I S-KA POLECA
» FOTOGRAF ROKU 2018 Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa
» Kolarstwo w 100-letniej historii Ruchu Olimpijskiego w Polsce
» TENIS STOŁOWY. Bebetto bez udanego rewanżu

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 8 (1407) z 2019-02-21
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
19 lutego 2019 roku obchodzimy 72. rocznicę zamordowania generała Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Pod Obeliskiem Jego pamięci (przy skrzyżowaniu ulic: św. Rocha i Wręczyckiej w Częstochowie) częstochowscy patrioci co roku oddają hołd Żołnierzowi Wyklętemu. Tak było i tym razem.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Bieg dla Andżeliki i Antosia.
IV Bieg Charytatywny w dniu 24 lutego w miejscowości Jaroszów w Gminie Żarki ma celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację Antosia Bareły z Żarek i Andżeliki Gradzik z Jaroszowa. Wydarzenie sportowe połączone z możliwością zakupu przepysznych ciast, swojskiego chleba oraz smalcu domowej roboty i wiele innych atrakcji. Dystanse: 10 km, 5 km, Nordic Walking – 5 km.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
„Zielona Pracownia 2018”
KONKURS DLA SZKÓŁ Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów
Od 11 lutego w życie weszły przepisy, które pozwolą uruchomić pilotażowy program termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Jego budżet do 2024 wyniesie ok. 1,2 mld złotych.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Szczepienia kryterium przyjęć do żłobków i przedszkoli
Przedstawienie oświadczenia o przebytych obowiązkowych szczepieniach ma decydować o przyjęciu dziecka do miejskiego żłobka oraz o przyznaniu dodatkowych punktów przy przyjęciu dziecka do przedszkoli. Taką uchwałą podjęli częstochowscy radni na ostatniej sesji Rady Miasta Częstochowy 24 stycznia 2019 roku. Za jej przyjęciem głosowało 17 radnych (SLD i PO), 5 było przeciw (Artur Gawroński, Katarzyna Jastrzębska, Beata Struzik, Piotr Wrona – wszyscy z PiS oraz Krystyna Stefańska), 6 wstrzymało się od głosu (Konrad Jarzyński, Piotr Kaliszewski, Dorota Majer, Monika Pohorecka, Paweł Ruksza, Andrzej Sowa – wszyscy Klub PiS).
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Miasto ponowie rozpatruje wniosek Włodar Trade o zwiększenie produkcji
15 stycznia 2019 roku Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa wznowił postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla firmy Włodar Trade z Częstochowy dla przedsięwzięcia polegającego na montażu zrealizowanego przedsięwzięcia w postaci instalacji do wytwarzania produktów przez mieszanie, emulgowanie lub konfekcjonowanie chemicznych półproduktów lub produktów podstawowych, pod nazwą: „Modernizacja istniejącej linii technologicznej w zakresie wymiany pakowaczki turbinowej o wydajności 12,5 t/h na pakowaczkę o wydajności 20 t/h w zakładzie zlokalizowanym w Częstochowie ul. Gminna 42”, planowanego w Częstochowie, przy ulicy Gminnej 42, na terenie działek o numerach ewidencyjnych: 675/4, 675/5, 773/9, 773/11, 773/15 obręb 428 (Grabówka). Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach ma wydać Prezydent Miasta Częstochowy. Aktualnie czeka on na opinie w tej sprawie od: Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Częstochowie (art. 78 ww. ustawy) i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach.
Czytaj więcej     Komentarze
wywiady
Roksana Węgiel dla „Gazety Częstochowskiej"
Przed rozpoczęciem II Noworocznego spotkania Gorących Serc, jakie odbyło się w sobotę, 9 lutego br. w Przyrowie – wywiadu dla „Gazety Częstochowskiej” udzieliła Roksana Węgiel – zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2018 roku. Z młodą artystką rozmawiał Przemysław Pindor.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wykład prof. Filipa Musiała
W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Poczta Polska działa z myślą o swoich klientach
Nowy Zarząd Poczty Polskiej poprzez systematyczne polepszenie dostępności do powszechnych usług pocztowych w małych miejscowościach doskonale wpisuje się w ideę rozwoju polskiej wsi i poprawę jakości życia mieszkańców. Ważną sprawą dla kierujących Pocztą Polską jest także poprawa warunków pracy jej pracowników. W regionie częstochowskim w ostatnich miesiącach zmodernizowano kilka placówek, jednocześnie pamiętając o rozszerzeniu zakresu świadczonych usług. Tak na przykład stało się w Węglowicach (placówka przy miejscowym Zespole Szkół), w gminie Wręczyca Wielka.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
PAMIĘCI PREMIERA JANA OLSZEWSKIEGO
Dopełnieniem dzieła życia śp. Jana Olszewskiego, którym tak szczodrze obdarował polski naród był Jego pogrzeb. Wszystko, absolutnie wszystko, co polskie odprowadzało-w dzień Matki Bożej, w sobotę- Jego duszę do Boga i Historii. 18 lutego 2019 r.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
11 lutego 2019 roku znany częstochowski działacz sportowy Mieczysław Hrehorów obchodził 95. urodziny, a zarazem 75-lecie swojej działalności społeczno-sportowej. Spotkanie miało miejsce w Ratuszu.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
WŁODARZE POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO. „Mieszkańcy mogą liczyć na moją pomoc”
Rozmowa z wójtem Gminy Poczesna Krzysztofem Ujmą
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej powróciła z krótkiego tournée w Portugalii trwającego od 1 do 4 lutego 2019 roku
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej dzięki współpracy z agencją Darcos Associação Cultural miała niecodzienną okazję zaprezentować się portugalskiej publiczności podczas dwóch koncertów: 2 lutego w Teatro-Cine w Torres Vedras i 3 lutego w prestiżowej sali Centro Cultural de Belém w Lizbonie. Tydzień wcześniej w Filharmonia Częstochowska przygotowała wyjątkowy koncert, gdyż w pełnej wyjazdowej obsadzie i w tym samym programie koncertowym artyści zaprezentowali się melomanom w naszym mieście.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
Ideologizacja w szkołach
Mówi się z przekonaniem, że szkoła wychowuje. Ale czy zawsze do dobrego? Czy pedagodzy potrafią wyważyć swoją moc sprawczą i nie przekroczyć barier wyznaczonych im przez system edukacji? Życie weryfikuje te pytania i pokazuje, że – niestety – w szkołach dochodzi do nadużyć wychowawczych.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
Wśród przyjaciół psy zająca zjadły
Jak widzimy obecny rok wyborczy wywołuje na naszej scenie politycznej spore zamieszanie, a nic tak przecież nie zachęca do działania, jak perspektywa kolejnych czterech lat poza burtą władzy. Każdy pretekst w tej walce jest cenny, o czym przekonały się nawet nasze dziki, które niechcący znalazły się również w epicentrum politycznych sporów.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Młodzież poznaje ludzi nauki
31 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyła się II edycja konkursu „Myśl logicznie". Konkurs wiedzy poświęcony jest wybitnym twórcom związanym, m.in., .z naukami matematyczno-przyrodniczymi.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
Tutoring na Uniwersytecie
Od kilku lat Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie realizuje edukację systemem tutoringu. Metoda przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
Tutoring pomaga w rozwoju
Rozmawiamy z dr Adrianną Sarnat-Ciastko, pełnomocnikiem rektora do spraw tutoringu w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wieczór 232. BÓG HONOR OJCZYZNA
Wieczór w Hołdzie Obrońcom Duszy Narodu Premierowi Janowi Olszewskiemu i Wyklętym Żołnierzom Powstania 1944–1963
Czytaj więcej     Komentarze
historia
100-lecie Polski Wolnej – luty 1919 r.
Luty 1919 r. dał mieszkańcom wolnej części Polski odrobinę nadziei i wytchnienia. W tym miesiącu zostały zawarte rozejmy w toczących się wojnach prowadzonych przez Polaków z Ukraińcami, Niemcami i Czechosłowacją.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
BOHATER KOŚCIOŁA I SOLIDARNOŚCI
Co roku w rocznicę śmierci (w tym roku 22.) ks. Zenona Raczyńskiego, kapelana częstochowskiej „Solidarności”, odbywają się w Krzepicach uroczystości upamiętniające tego szlachetnego Kapłana. Punktem centralnym są: Msza Święta w intencji duszpasterza, w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Krzepicach oraz złożenie kwiatów i modlitwa przy grobie Księdza na miejscowym cmentarzu i przy obelisku Jego pamięci.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Gen. dyw. Wacław Teofil Stachiewicz
Urodził się 19 listopada 1894 we Lwowie jako syn Teofila, lekarza i Anieli z Kirchmayerów. Uczęszczał do filii V Gimnazjum we Lwowie, a od 1908 – do powstałego z niej VIII Gimnazjum, gdzie w 1912 zdał maturę z odznaczeniem. Następnie do wybuchu I wojny światowej studiował na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Lwowskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
19 lutego 2019 roku obchodziliśmy 72. rocznicę zamordowania generała Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Pod Obeliskiem Jego pamięci (przy skrzyżowaniu ulic: św. Rocha i Wręczyckiej w Częstochowie) częstochowscy patrioci co roku oddają hołd Żołnierzowi Wyklętemu. Tę wielką Postać należy ciągle przypominać.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
ROCZNICA WYWÓZEK NA SYBIR
MATKA Z SYNEM NA NIELUDZKIEJ ZIEMI krótka historia rodziny Rudenko
Czytaj więcej     Komentarze
historia
Kartki z kalendarza – kartki lutego
12 lutego 1946 r. – w Nicei we Francji zmarł gen. bryg. Mieczysław Dąbkowski, w latach 1914–1917 w Legionach Polskich, w latach 1926–1933 dowódca 7 Dywizji Piechoty w Częstochowie, w latach 1936–1939 Inspektor Saperów Sztabu Głównego Wojska Polskiego. W czasie wojny obronnej w 1939 r. Dowódca Saperów i Szef Fortyfikacji Naczelnego Wodza.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
OBRAZY PRZESZŁOŚCI. Krystyna Kolińska-Sochaczewska
„Można oczy zamknąć na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia.” Stanisław Jerzy Lec
Czytaj więcej     Komentarze
historia
MAPA HISTORII CZĘSTOCHOWY. Pamięci żołnierzy 27. Pułku Piechoty
21 listopada 2018 r. na budynku rektoratu Politechniki Częstochowskiej odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą 27. Pułkowi Piechoty, który stacjonował w tym miejscu w okresie międzywojennym. Uroczystość odbyła się w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 70. rocznicy istnienia uczelni.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
POLSKI KRÓL MARSZÓW. EDWARD MAJ
„P.O.S.”, „Na Falach Eteru”, „Odwach”, „Marsz Prezydent” – to tytuły marszów, które stały się jedną z lepiej rozpoznawalnych patriotycznych wizytówek II Rzeczpospolitej. Często stanowiły tło muzyczne dla wojskowych parad oraz materiałów filmowych z okresu międzywojennego. Utwory te zostały napisane przez Polskiego Króla Marszów – Edwarda Maja dla upamiętnienia Odzyskania Niepodległości. Dzisiaj przypominamy sylwetkę kompozytora, który urodził się i wychował w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
SYDERYTY DLA ZASŁUŻONYCH
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Dlaczego pożyczamy coraz więcej?
Instytucje pozabankowe coraz chętniej wprowadzają wyższe kwoty szybkich pożyczek internetowych. Przyczyn tego zjawiska upatruje się nie tylko w rosnących wymaganiach klientów, mających coraz większe zaufanie do firm pożyczkowych, ale również w bieżącej inflacji oraz nienadążającemu za nią wzrostowi płac. Czy to podwyższenie oferty finansowania pozabankowego faktycznie wynika z potrzeby zaspokajania podstawowych wydatków pożyczkobiorców? Na to pytanie odpowie Artur Więckowski, ekspert porównywarki pożyczek online Chwilowo.pl.
Czytaj więcej     Komentarze
INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA
Kolejny alarm powodziowy na ul. Traktorzystów w Częstochowie
Mieszkańcy ulicy Traktorzystów w dzielnicy Rząsawy piszą: „Błagamy o pomoc. Dziury są straszne, nie da się jeździć, a co dopiero chodzić.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Wyklęci za patriotyzm
Tak jak co roku, Europoseł Jadwiga Wiśniewska zaprasza na wydarzenia uświetniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku dla mieszkańców województwa śląskiego wystąpi Michał Gasz oraz muzycy zespołów De Press i Armia Koncerty „Myśmy Rebelianci” odbędą się 1 marca o godz. 17 w Kinie Amok w Gliwicach oraz 2 marca o godz. 15 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
I Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej
28.02.2019 – 5.03.2019 r. Częstochowa
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
AUKCJA NA RZECZ KONI URATOWANYCH OD RZEźNI
Częstochowskim wielbicielom koni udało się wykupić od handlarza źrebaki i starą, wysłużoną klaczkę, które miały iść rzeż. Konie są bezpieczne, 3 z nich w Stajni Happy Hoof i 2 w zaprzyjaźnionym miejscu 4 km obok, kolejne 2 zostaną przywiezione w tym tygodniu. tym samy wszystkie będą miały dobre warunki. Niestety wymagają leczenia i opieki, a przede wszystkim 5 ogierów trzeba pilnie wykastrować.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa mistrzem Śląska kadetów
Siatkarze Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa zostali mistrzami Śląska kadetów! Podopieczni Pawła Tomaszewskiego w decydującym o złotym medalu meczu wygrali z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel 3:1.
Czytaj więcej     Komentarze
turystyka
GRATULUJEMY!
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa mistrzem Śląska juniorów! Siatkarze Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa mistrzem Śląska juniorów!
Czytaj więcej     Komentarze
sport
NOWY SPONSOR CZĘSTOCHOWSKICH ŻUŻLOWCÓW
Grupa Wróbel została oficjalnym sponsorem drużyny ForBET Włókniarz Częstochowa w sezonie 2019.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
PIŁKA NOŻNA. Raków zakończył zgrupowanie w Turcji
W ubiegłą niedzielę, 17 lutego br. o godzinie 14:30 (czasu polskiego) – drużyna lidera Fortuna 1. Ligi – częstochowskiego Rakowa zakończyła dwutygodniowe zgrupowania w tureckim Kizilagac.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
PIŁKA NOŻNA. Skra na ostatniej prostej przed startem rundy wiosennej
Przygotowująca się do drugiej części sezonu 2018/2019, rundy wiosennej drużyna drugoligowej Skry Częstochowa, rozegrała w ubiegłą sobotę, 16.lutego br. przedostatnie spotkanie towarzyskie podczas obecnej przerwy zimowej. Drużyna pod wodzą Pawła Ściebury uległa na wyjeździe trzeciej drużynie trzeciej ligi, grupy drugiej – KKS-owi 1925 Kalisz 0:1. Jedynego gola zdobył w 42. minucie, Hubert Antkowiak.
Czytaj więcej     Komentarze
Z WOKANDY
WOKÓŁ UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO
Jakie bonifikaty w Częstochowie?
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
MSTÓW. ZŁOTY JUBILEUSZ
Ponad dwadzieścia par z terenu gminy Mstów świętowało jubileusz 50-lecia małżeństwa. Uroczystość odbyła się 29 stycznia br. w restauracji „Nowy Świat” w Mstowie.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
JANÓW. Sołtysi wybrani
Od 21 stycznia do 10 lutego 2019 roku na terenie Gminy Janów odbywały się wybory Sołtysów i Rad Sołeckich. Zebrania zostały przeprowadzone we wszystkich 22 sołectwach.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Zespół „Kołacz” z gminy Janów najlepszy na Jurze
Zespół „Kołacz” im. Stanisława Czesnego z Lusławic zajął I miejsce w XXII Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych - Herody 2019. Przegląd zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Gminne Ośrodki Kultury z Niegowy i Przyrowa, odbył się 27 stycznia 2019 r. w Niegowie.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Z raportówki policjanta
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI Sprawca fałszywych alarmów bombowych zatrzymany
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
POLSKIE RADIO POLECA
Sonoristic - Penderecki by Penderecki
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
POLSKIE RADIO POLECA
EP BASIA HETMAŃSKA
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
PRÓSZYŃSKI I S-KA POLECA
Izabella Frączyk „Kobiety z odzysku”
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
FOTOGRAF ROKU 2018 Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa
8 stycznia 2019 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie Jurajski Fotoklub Częstochowa rozstrzygnął konkurs na Fotografa Roku 2018.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Kolarstwo w 100-letniej historii Ruchu Olimpijskiego w Polsce
307 medali, w tym aż 75 złotych zdobyli polscy sportowcy w 100-letniej historii polskiego olimpizmu. Ale mało kto dzisiaj pamięta, że pierwszymi polskimi medalami, zdobytymi na igrzyskach olimpijskich, były srebrne krążki, wywalczone przez kolarzy torowych w 1924 roku podczas Igrzysk w Paryżu.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
TENIS STOŁOWY. Bebetto bez udanego rewanżu
W 14. kolejce ekstraklasy tenisistkom stołowym Bebetto AZS UJD nie udało zrewanżować za pojedynek z I rundy. Tym razem (10 lutego) także uległy Lidzbarkowi Warmińskiemu. Honorowany punkt dla naszej drużyny wywalczyła Sandra Wabik.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

kondolencje2

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl