Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 sierpnia 2019
Bernarda i Sobiesława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK
» Oddali krew - to takie proste
» POMOC OSOBOM BEZDOMNYM.PATROLE PONOWNIE BĘDĄ DOSTARCZAĆ CIEPŁE POSIŁKI DO MIEJSC NIEMIESZKALNYCH
» Rusza akcja „Ocal polskość nad Niemnem!”
» Adrianna Noszczyk zaśpiewa kolędy
» Objaśnienia podatkowe w sprawie zatrudniania pomocników w rolnictwie
» ZAĆMA U MŁODYCH
» JERZY KĘDZIORA - WIEŚCI Z AMERYKI
» W minioną noc strażnicy miejscy wydali bezdomnym 36 porcji ciepłych posiłków
» Akcji „Przystanek dla Serca” w Częstochowie
» Wspólne śpiewanie z KGW Kotowice

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 3 (1402) z 2019-01-17
GMINY I POWIATY
Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
15 stycznia 2019 roku w Lubojence przy placówce Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Agape" otwarto trzeci, nowo wyremontowany budynek w schronisku dla bezdomnych w Lubojence. Obiekt musi jeszcze przejść etap ocieplenia.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
Osiem dwuosobowych sal tworzy nowo otwarty oddział szpitalny dla pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi w Poliklinice Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy ul. Kopernika w Częstochowie. Uroczyste otwarcie placówki miało miejsce 8 stycznia 2019 roku. Lecznicę wyremontowano i wyposażono ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Będzie służyć mieszkańcom miasta, regionu i województwa śląskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Opłatek Klubu Seniora AZS
Tradycyjnie, z początkiem nowego roku częstochowskie środowisko Akademickiego Związku Sportowego spotkało się aby złożyć sobie życzenia. Organizatorem wydarzenia, także tradycyjnie, był Klub Seniora AZS.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
W Częstochowie rozpoczęto kampanię „Lepsze parkowanie”, która ma zniwelować skutki nieprawidłowego parkowania aut. W jej ideę aktualnie wkomponowano akcję usuwania ,,wraków" samochodowych z częstochowskich parkingów, za którą odpowiedzialna jest Straż Miejska.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Koloro na Parkitce
Szlakiem Orlich Gniazd autorski program społeczny FFiL Śnieżka SA „Dziecięcy świat w kolorach”.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
12 stycznia 2019 roku ISD AJD Gol Częstochowa rozegrał spotkanie z AZS UEK Wanda Słomniczanka Słomniki i wygrał 4:2. Mecz odbył się w Akademickim Centrum Sportu AJD (Częstochowa, Zbierskiego 6.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
Poznaliśmy finansowy drogowskaz, wedle którego województwo śląskie będzie się rozwijać w ciągu najbliższych 12 miesięcy
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
Początek roku to powrót cyklicznych spotkań Ladies Night! Na pierwszą w Nowym Roku odsłonę zapraszamy już 24 stycznia o 19:30 do kin Cinema City. Tego wieczoru, na wszystkie Panie, jak zawsze będą czekać konkursy i upominki. Podczas imprezy przedpremierowo zostanie zaprezentowana najnowsza polska komedia „Miszmasz czyli Kogel Kogel 3” w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. Bilety są dostępne w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl/ladies-night. KONKURS
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
PUSTOSTAN przedstawienie studentów Politechniki Częstochowskiej
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Sfilmowana historia
Na rynku wydawniczym ukazała się płyta DVD z film dokumentalnym „Częstochowa w latach 1918-1939. Od wojny do wojny”.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
Fundacja Małego i Dużego Człowieka Kolorowa powstała 23 marca 2018 roku z inicjatywy Michała i Aleksandry Szymczyk. Jej celem jest zajmowanie się małym i dużym Człowiekiem pod okiem profesjonalistów.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
LUTY W KLUBIE POLITECHNIK
8 lutego - "Jaskiniowcy" to najnowszy spektakl Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza - autora takich hitów jak "Atrakcyjny pozna panią", "Dwie morgi utrapienia" oraz "Basia sama w domu".
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Oddali krew - to takie proste
W piątek, 18 stycznia, jedna z wiodących firm transportowych w Polsce, Hegelmann Transporte sp. z o.o., zorganizowała dla wszystkich pracowników swojej firmy akcję oddawania krwi pod hasłem "Twoja krew jest darem życia". Celem akcji była popularyzacja oddawania krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Specjalnie wyposażony autobus z Katowic przybył w tym celu pod siedzibę firmy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
POMOC OSOBOM BEZDOMNYM.PATROLE PONOWNIE BĘDĄ DOSTARCZAĆ CIEPŁE POSIŁKI DO MIEJSC NIEMIESZKALNYCH
Noc z 22 na 23 stycznia 2019 roku ma być bardzo mroźna, w związku z tym zostanie wznowiona akcja dowożenia gorących posiłków w miejsca niemieszkalne podczas wieczornego i nocnego patrolowania naszego miasta. Jest to działanie organizowane przez Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności na terenie Gminy Miasta Częstochowy i koordynowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Rusza akcja „Ocal polskość nad Niemnem!”
Centrum Życia i Rodziny uruchamia akcję pomocy dla polskiej szkoły w Grodnie. Dlaczego tam? Bo właśnie tutaj mieszka największa społeczność Polaków na Wschodzie. Na Białorusi polską narodowość deklaruje 300 tys. osób, a polskie korzenie ma nawet 1 mln mieszkańców! Niestety polskość nad Niemnem zanika w dramatycznym tempie. W ciągu ostatnich 20 lat liczba Polaków zmniejszyła się o 30%! A co jest przyczyną tego bolesnego zjawiska? Brak dostępu do polskiego szkolnictwa. Ze 100 tys. polskich dzieci w wieku szkolnym, dostęp do polskojęzycznych szkół ma mniej niż 1 tys. uczniów! I już dzisiaj w języku ojczystym mówi się tylko w 5% polskich domów… Oznacza to, że polskość nad Niemnem może całkowicie zaniknąć już kolejnym pokoleniu. Czy w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości możemy pozostać obojętni na los naszych Rodaków na Białorusi?
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Adrianna Noszczyk zaśpiewa kolędy
Zapraszamy na koncert kolęd w nowoczesnych, zaskakujących aranżacjach. Wydarzenie już 25 stycznia o godzinie 18:00 w Klubokawiarni Alternatywa 21 przy ul. Mielczarskiego 20. Zaśpiewa dla nas Adrianna Noszczyk przy akompaniamencie Andrzeja Młodkowskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
Rolnictwo
Objaśnienia podatkowe w sprawie zatrudniania pomocników w rolnictwie
Informujemy o ukazaniu się na portalu podatkowym „podatki.gov.pl”, objaśnienia podatkowego, które dotyczy obowiązków ciążących na rolnikach jako podmiotach wypłacających należności z tytułu umowy o pomocy przy zbiorach.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
ZAĆMA U MŁODYCH
Zaćma to jedna z niewielu chorób, które w świadomości społecznej są dziś tak mocno utożsamiane z wiekiem pacjenta. Przypisywana przede wszystkim osobom starszym katarakta, czyli zmętnienie soczewki oka powodujące stopniową utratę ostrości wzroku nie jest jednak chorobą, której grupę ryzyka można ograniczyć wyłącznie do osób po 50, 60, czy 70 roku życia. Najnowsze badania i statystyki sugerują wręcz, że coraz częściej na operację usunięcia zaćmy trafiają osoby po 40 roku życia, a sama choroba mogła rozwijać się u nich nawet wcześniej. Jeśli doliczyć do tego niewielki ale istniejący odsetek dzieci cierpiących na zaćmę wrodzoną, można wysnuć dość jasny wniosek – zaćma u młodych ludzi to zdecydowanie problem, z którym okulistyka spotyka się coraz częściej. Jakie są jej przyczyny, jak przebiega choroba i jak należy ją leczyć?
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
JERZY KĘDZIORA - WIEŚCI Z AMERYKI
Kolejne ciekawe wyzwania na prezentację balansujących rzeźb Jerzego Kędziory przyszły zza Wielkiej Wody.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
W minioną noc strażnicy miejscy wydali bezdomnym 36 porcji ciepłych posiłków
Częstochowscy strażnicy miejscy w nocy z wtorku na środę podczas kontroli pustostanów rozdawali osobom bezdomnym ciepłe pożywienie oraz herbatę. Wydano 36 porcji gorących posiłków. Działania są koordynowane przez częstochowski MOPS.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Akcji „Przystanek dla Serca” w Częstochowie
25 stycznia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań kardiologicznych w ramach ogólnopolskiej akcji „Przystanek dla Serca”. Organizatorem jest Fundacja NEUCA dla Zdrowia. Wcześniej należy się jedynie zarejestrować – telefonicznie lub osobiście.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Wspólne śpiewanie z KGW Kotowice
W dniu 13 stycznia miało miejsce pierwsze wydarzenie integrujące lokalną społeczność przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kotowicach. Nowa organizacja zamierza działać na rzecz swojej miejscowości i jej mieszkańców, ale nie tylko.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl