Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 21 maja 2019
Wiktora i Tymoteusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 52 (1399) 2018-12-27
  W NUMERZE:
» NOWOROCZNE ŻYCZENIA
» Częstochowscy strażnicy miejscy – członkowie ZOR RP – nagrodzeni medalami i ryngrafami
» LIST DO REDAKCJI, Dwa oblicza Częstochowy – centrum i peryferyjne dzielnice
» Ojczyzna w młodzieńczej interpretacji
» Komputery poleasingowe dobrym rozwiązaniem
»  Mięśniaki macicy – jak się z nimi rozprawić?
» Częstochowianie zwyciężyli w stolicy
» Transakcja ze Spółdzielnią Mieszkaniową "JURA" - czyli rozwiązanie problemu mieszkańców osiedla "Palmowa"
» Trzecia edycja "Świątecznego Grania z Kubą" przeszła do historii
» Koncert kolęd i pastorałek w Olsztynie
» Sylwester w Olsztynie koło Częstochowy
» Koncert Kolęd Młodzieżowej Orkiestry Dętej
» MSTÓW. Minister pomógł
» DĄBROWA ZIELONA. IV Gminny Dzień Seniora
» KONIECPOL. alowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
» RĘDZINY. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Kościelca
» Los OSP Kruszyna nadal pod znakiem zapytania. Wójt wypowiada umowę użyczenia remizy
» ŻARKI - Podziękowania dla pani sekretarz
» Smak i aromat ulubionych świątecznych wypieków – Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice
» INWESTYCJE W GMINACH
» Z RAPORTÓWKI POLICJANTA
» To nie raj, to Rajch

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 52 (1399) z 2018-12-27
aktualności
NOWOROCZNE ŻYCZENIA
Wszystkim naszym Drogim Czytelnikom życzymy jak najpiękniejszego Nowego 2019 Roku. Niech spełniają się Państwa marzenia i realizują plany zawodowe i osobiste. Zespół Redakcyjny ,,Gazety Częstochowskiej".
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Częstochowscy strażnicy miejscy – członkowie ZOR RP – nagrodzeni medalami i ryngrafami
Związek Oficerów Rezerwy RP zorganizował 8 grudnia spotkanie świąteczne dla swoich członków. Na uroczystości obecni byli częstochowscy strażnicy miejscy, którzy należą do ZOR RP. Naczelnik Oddziału Ochrony Porządku Publicznego Straży Miejskiej w Częstochowie st. kpr. rez. Artur Wojciechowski otrzymał m.in. Srebrny Medal Za Zasługi dla Związków Oficerów Rezerwy RP.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
LIST DO REDAKCJI, Dwa oblicza Częstochowy – centrum i peryferyjne dzielnice
List od czytelnika ze Stradomia: „Dzień dobry Wciąż jestem mieszkańcem Stradomia w Częstochowie i jak zawsze, gdy tylko nadejdzie trochę wody, zawsze wygląda jak otwarty ściek.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Ojczyzna w młodzieńczej interpretacji
XIX Konkurs Literacki im. Zofii Martusewicz pod patronatem poseł do parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Komputery poleasingowe dobrym rozwiązaniem

Codzienne życie bez komputera w obecnych czasach jest niemożliwe. Trudno sobie wyobrazić wykonywanie wielu czynności metodą „ręczną’. W naszych domach nadal funkcjonują komputery stacjonarne, są uważane za stabilne i za takie, które dają większe możliwości użytkowania. Preferowane są przez zakłady pracy i instytucje oświatowe. Z ich udziałem można budować wspaniałe stanowiska pracy, czego nie daje urządzenie przenośne.

Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Mięśniaki macicy – jak się z nimi rozprawić?
Mięśniaki macicy wciąż wzbudzają strach wśród Polek. Jak wynika z badania opinii przeprowadzonego dla programu „Zdrowa ONA” ponad połowa kobiet (51%)* sytuację z pojawieniem się włókniaków kojarzy z koniecznością leczenie operacyjnego. Jakie metody leczenia są dostępne w dzisiejszych czasach i komu się je rekomenduje? O dostępnych metodach i roli wsparcia w trakcie rekonwalescencji opowiemy wspólnie z ekspertami portalu „Zdrowa ONA”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Częstochowianie zwyciężyli w stolicy
Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza w Częstochowie Mistrzem Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbył się 11 grudnia 2018 roku w hali Torwar w Warszawie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Transakcja ze Spółdzielnią Mieszkaniową "JURA" - czyli rozwiązanie problemu mieszkańców osiedla "Palmowa"
W dniu 28 grudnia 2018 roku Zarząd Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A. wspólnie z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „Jura” dokonał transakcji przeniesienia prawa użytkowania wieczystego i prawa własności gruntów i budynków zlokalizowanych w Częstochowie w rejonie ul. Palmowej, stanowiących tzw. Osiedle Mieszkaniowe „Palmowa”. Dokonanie transakcji rozwiązało trwający od około 25 lat problem stanu prawnego gruntów, na których znajduje się osiedle, w wyniku, którego mieszkańcy osiedla nie mogli jak dotąd dokonywać obrotu lokalami oraz wyodrębniać ich na własność. Należy podkreślić, że tym samym obecny Zarząd RFG S.A. rozwiązał bardzo poważny problem społeczny dotyczący około 250 rodzin mieszkających na osiedlu „Palmowa”, dokonując tego, czego nie udało się dokonać przez ostatnie kilkanaście lat poprzednim władzom Spółki oraz władzom miasta, które nie były zainteresowane pomocą w rozstrzygnięciu powyższej kwestii.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Trzecia edycja "Świątecznego Grania z Kubą" przeszła do historii
Z udziałem Kuby Błaszczykowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Anity Włodarczyk i Roberta Kubicy oraz wielu innych gwiazd sportu i estrady w piątek, 28 grudnia br. odbyła się charytatywna impreza "Świąteczne granie z Kubą". Kibice szczelnie wypełnili trybuny Hali Sportowej "Częstochowa". Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zasili Fundację "Ludzki gest".
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Koncert kolęd i pastorałek w Olsztynie
Wójt Gminy Olsztyn, Proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie serdecznie zapraszają na XXVII Koncert Kolęd i Pastorałek który odbędzie się 6 stycznia 2019 r. o godz . 16.30 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie. Wystąpi Chór Basilica Cantas oraz Orkiestra Dęta Gminy Olsztyn "Sempre"
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Sylwester w Olsztynie koło Częstochowy
Mieszkańcy gminy Olsztyn i regionu oraz wszyscy goście tradycyjnie będą mogli bawić się w sylwestrową noc na rynku w Olsztynie. "Bal pod gwiazdami" rozpocznie się o godz. 23.00. Będzie muzyka na żywo i fajerwerki!
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Koncert Kolęd Młodzieżowej Orkiestry Dętej
Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz Gminne Centrum Kultury,Informacji i Rekreacji w Poczesnej zapraszają na... Koncert Kolęd Młodzieżowej Orkiestry Dętej, który odbędzie się w dniu 11 stycznia 2019 roku, godz. 18.00, w Wiejskim Centrum Kultury i Rekreacji w Bargłach.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
MSTÓW. Minister pomógł
Sfinalizowana została przebudowa drogi powiatowej Nr 1039 S Mokrzesz - Żuraw (w km 0+700 – 1+670). Zadanie zostało wykonane na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
DĄBROWA ZIELONA. IV Gminny Dzień Seniora
To już po raz czwarty w dniu 24 listopada br. na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej odbyło się spotkanie seniorów, aby świętować Gminny Dzień Seniora.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
KONIECPOL. alowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
14 grudnia 2018 roku w Hali Sportowej w Koniecpolu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Organizatorami turnieju byli: Gmina Koniecpol, Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniecpolu i Starostwo Powiatowe w Częstochowie. W Turnieju wzięło udział pięć drużyn, które rywalizowały w systemie każdy z każdym.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
RĘDZINY. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Kościelca
Jasełka od wielu lat stanowią jedną z ważniejszych uroczystości wpisaną do przedszkolnego kalendarza w Kościelcu. 17 grudnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych w uroczysty sposób przypomniały wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodził się Syn Boży i tym samym wprowadziły nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i rodziców w wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Los OSP Kruszyna nadal pod znakiem zapytania. Wójt wypowiada umowę użyczenia remizy
Jak już informowaliśmy wójt gminy Kruszyna Jadwiga Zawadzka zażądała od Strażaków OSK Kruszyna rozwiązania umowy użyczenia remizy. Swym pomysłem wzbudziła oburzenie wśród strażaków i mieszkańców. Sprawa była omawiana sesji Rady Gminy 27 grudnia 2018 roku. Okazało się, że wójt w budynku strażaków chce utworzyć Dom Seniora.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
ŻARKI - Podziękowania dla pani sekretarz
Na ostatniej sesji w tym roku (28.12.) uroczyście pożegnano sekretarz Gminy Żarki Barbarę Major, która w tym miesiącu odeszła na emeryturę.
Czytaj więcej     Komentarze
wiadomości
Smak i aromat ulubionych świątecznych wypieków – Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice
Ulubione pierogi, świąteczne placki, pachnące babki, uszka i paszteciki – polska kuchnia stoi wypiekami i daniami opartymi na mące. Nasze przepisy podbijają serca smakoszy na całym świecie, a na świąteczne potrawy sami czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Tradycyjne ciasta zawsze towarzyszą ciepłym wspomnieniom o rodzinnym domu i przyjemnych chwilach spędzonych w gronie najbliższych. W Młynie Jaczkowice od ponad 200 lat najlepsze gatunki zbóż są starannie selekcjonowane tak, aby uzyskać Dolnośląską Mąkę Tortową o najwyższej jakości i zapewnić niezawodność świątecznych wypieków. Zapraszamy do udziału w konkursie z nagrodami.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
INWESTYCJE W GMINACH
OLSZTYN Powiatowy Zarząd Dróg zamontował bariery energochłonne na odcinku 192 mb na trasie Olsztyn–Biskupice przy parkingu. Całkowity koszt to 26686,08 zł. Działania te znacząco poprawią bezpieczeństwo na drodze.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Z RAPORTÓWKI POLICJANTA
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI Kolizja w Rudnikach
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
To nie raj, to Rajch
Nic nie trwa wiecznie, a co bardziej złośliwi zapewne dodadzą, że to musiało się tak skończyć. Kto jak nie my, Polacy, wiemy najlepiej, że to właśnie Niemcy lubią zaglądać z wizytą do innych, chociaż z reguły nie są zapraszani. Pani Merkel wprowadziła „niemiecką gościnność” na zbyt głębokie wody,co po prostu nie leży w niemieckiej naturze. Niemcy zawsze słynęli z porządku, więc chaos na ich podwórku to rzecz raczej nie spotykana, a polityczna poprawność w środkach masowego przekazu jedynie spowodowała opóźnienie tego, co nieuniknione.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Agro-bud-500

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl