Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 21 maja 2019
Wiktora i Tymoteusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze
» Dolina Miłosierdzia: rekolekcje ze św. Hildegardą
» Dzień Pluszowego Misia 2018
» Odpowiedź do artykułu: ,,Prywatne rancza w Częstochowie"
» PROMOCJA W MUZEUM – ZAPROSZENIE
» Dziadek do orzechów
» ZAPROSZENIE
» 10 procent mieszkańców zdecydowało o wydaniu pieniędzy z budżetu obywatelskiego
» Nowe władze powiatu częstochowskiego
» Publikujemy oświadczenie klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w związku z wyborem prezydium Rady Miasta Częstochowy.
» Multiconsult Polska ponownie na autostradzie A1
» Wkrótce tylko e-ZLA
» Zmiana koalicji w Sejmiku Województwa Śląskiego
» Władysław Szeląg - bezdomnym

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 46 (1393) z 2018-11-15
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
Wykład prof. Julii Dziwoki „Nie tylko księgi metrykalne. Bogactwo archiwów kościelnych" – Częstochowa, 15 listopada 2018
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
11 listopada 2018 roku częstochowskie środowiska patriotyczne zorganizowały uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Świętowanie rozpoczęto w samo południe Mszą Świętą w Archikatedrze Częstochowskiej, odprawioną przez metropolitę częstochowskiego księdza arcybiskupa Wacława Depo, zainaugurowaną odśpiewaniem hymnu państwowego. W liturgii uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
„Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
Przemówienie sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, posła RP Szymona Giżyńskiego, podczas obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Częstochowa, 11 listopada 2018 roku, pl. Biegańskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
11 Listopada, Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju postanowił w wyjątkowy sposób uczcić 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, otwierając w swojej siedzibie Izbę Regionalną – poświęconą zbiorom eksponatów minionej epoki.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
Trwa podsumowanie charytatywnej akcji ,,Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach", zorganizowanej dla polskich dzieci na Wileńszczyźnie przez Stowarzyszenie Patriotyczne ,,Kresy" w Częstochowie. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedsięwzięcie, które przed laty zaistniało z inicjatywy ks. prałata Ryszarda Umańskiego, aktualnie proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, przy ul. Michałowskiego 28A w Częstochowie, nabrało szczególnego patriotycznego wymiaru. W dniach 22-24 listopada dary zostaną przekazane w Wilnie, a potem do 6 grudnia dotrą do gmin Jaszuny i Mickuny na Wileńszczyźnie; do Lidy, Wołkowysku i Grodna na Grodzieńszczyźnie oraz do Stanisławowa na Ziemi Lwowskiej i do Hospicjum we Lwowie. Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom maskotki, słodycze, przybory szkolne.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze
Z tej okazji w sobotę, 17 listopada o godz. 17.00 w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze miała miejsce wernisaż prac artysty fotografika. Na uroczystość przybyli ojcowie paulini.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Dolina Miłosierdzia: rekolekcje ze św. Hildegardą
W dzisiejszych czasach, kiedy nowotwory stają się chorobą coraz bardziej powszechną, wiadomością prawie sensacyjną jest informacja, że już w XI w. znano dietę antynowotworową. A to za sprawą św. Hildegardy z Bingen.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Dzień Pluszowego Misia 2018
Już po raz piąty Fundacja Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dane zostaną 26 listopada przekazane do szpitali dziecięcych w Chorzowie, Katowicach, Rybniku i Zabrzu.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Odpowiedź do artykułu: ,,Prywatne rancza w Częstochowie"
Wyjaśnienie Urzędu Miasta Częstochowy dotyczące problemu ulic Jasienicy, Andersena, Ossowskiego i Alei Pokoju. Opowiada Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego UM
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
PROMOCJA W MUZEUM – ZAPROSZENIE
Pasjonat częstochowskiej historii opowie o swojej pracy 22 listopada o godz. 18-tej w Muzeum Częstochowskim odbędzie się promocja piątej już książki historyka Cezarego Jana Lisa pt. „Świat, który odszedł” Publikacja dedykowana 100. rocznicy odzyskania Niepodległości Polski.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Dziadek do orzechów
Narodowy Balet Kijowski w Częstochowie
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
ZAPROSZENIE
MIEJSKA GALERIA SZTUKI
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
10 procent mieszkańców zdecydowało o wydaniu pieniędzy z budżetu obywatelskiego
Dwanaście zadań ogólnomiejskich i 111 dzielnicowych zostanie zrealizowanych w przyszłym roku, w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie. Zdecydowało o tym ponad 20 tys. mieszkańców.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Nowe władze powiatu częstochowskiego
Odśpiewaniem hymnu, wręczeniem zaświadczeń o wyborze oraz złożeniem przez radnych ślubowania rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Powiatu częstochowskiego VI kadencji, która miała miejsce 20 listopada br. Pierwszą część obrad (do czasu wyboru nowego przewodniczącego Rady) prowadziła Urszula Całusińska – najstarsza wiekiem radna obecna na sali. Na wniosek radnego Andrzeja Kubata pierwotny porządek obrad, który przewidywał tylko wybór przewodniczącego Rady Powiatu i dwóch jego zastępców, rozszerzono o punkty związane z wyborem także starosty, wicestarosty i trzech członków Zarządu Powiatu.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Publikujemy oświadczenie klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w związku z wyborem prezydium Rady Miasta Częstochowy.
Na pierwszej sesji VIII kadencji Rady Miasta Częstochowy, która odbyła się 19 listopada br. zdarzyła się rzecz niemająca miejsca w dotychczasowej historii częstochowskiego samorządu.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Multiconsult Polska ponownie na autostradzie A1
Ruszyła realizacja kolejnego fragmentu autostrady A1 – trasy od Tuszyna (bez węzła) do granicy województwa łódzkiego i śląskiego, odcinek C – węzeł Kamieńsk (bez węzła) do węzła Radomsko (z węzłem). Kompleksowym wykonaniem prac projektowych i usług dla tej inwestycji zajmie się firma Multiconsult Polska, która podpisała umowę z Głównym Wykonawcą robót firmą Strabag sp. z o.o., która podpisała umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na realizację kontraktu w systemie zaprojektuj i buduj.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wkrótce tylko e-ZLA
Już za kilkanaście dni, 1 grudnia, pacjenci nie otrzymają do ręki papierowego zwolnienia lekarskiego. Lekarz wyśle je pracodawcy zaraz po wprowadzeniu danych do systemu. Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) można wystawiać już od 1 stycznia 2016 roku. Tylko w ubiegłym tygodniu ponad 46 procent zwolnień lekarskich w oddziale ZUS w Częstochowie wystawionych zostało w formie elektronicznej. W drugim tygodniu listopada do częstochowskiego ZUS wpłynęło 3295 papierowych zwolnień lekarskich i 2875 e-zwolnień.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Zmiana koalicji w Sejmiku Województwa Śląskiego
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował o podpisaniu strategicznego porozumienia w Sejmiku Województwa Śląskiego, które daje PiS większość. Mowa tu o deklaracji programowej dla Śląska. Tym samym prawica po raz pierwszy od 17 lat ma szansę na wzięcie odpowiedzialności za zarządzanie Województwem Śląskim. Trzeba dodać, że region ten przez lata uchodził za bastion Platformy Obywatelskiej. – To pierwsza taka deklaracja od 17 lat! PO traci swój bastion. „Trzymajcie kciuki za Śląsk” - mówi Michał Dworczyk.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Władysław Szeląg - bezdomnym
Znany, pochodzący z Częstochowy działacz społeczno-kulturalny, pasjonat historii, prezes Towarzystwa Historycznego im. Szembeków przechodzi bardzo ciężki okres w swoim życiu. Dzisiaj potrzebuje pomocy. A nam opisał swoje życie.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Agro-bud-500

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl