Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 18 lipica 2019
Kamila i Szymona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 41 (1388) 2018-10-11
  W NUMERZE:
» Pikieta przed Urzędem Miasta Częstochowy
» Artystyczna służba
» PREMIERA W TEATRZE. Cios poniżej pasa
» Gazowo-elektryczne bomby pod Jasną Górą
» MIESZKANIE PLUS – rusza w Częstochowie
» Artur Warzocha wspiera osoby bedomne
»  Agencja Muzyczna Polskiego Radia poleca
» Młyn w doborowym turystycznym towarzystwie
» Leczenie zaćmy
» Żarczanka zdobyła Puchar Europy
» CZĘSTOCHOWSKI TYDZIEŃ OTWARTYCH DRZWI DOTYCZĄCY PIECZY ZASTĘPCZEJ
» Udział pacjentów w procesie leczenia infekcji HIV
» Dzieci i młodzież na Uniwersytecie
» Maraton horrorów w Cinema City!
» Koncerty w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71, Częstochowa)
» Biuro dla programu „Czyste powietrze” w Częstochowie
» Centrum przesiadkowe zbudowane
» Przedłużona umowa na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci rolników
» Nowa formuła od niedawna jest dostępna w Polsce!
» Brawo dla kucharzy i kelnera
» 100-lecie OSP BOROWNO

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 41 (1388) z 2018-10-11
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Pikieta przed Urzędem Miasta Częstochowy
„Matyjaszczyk oddaj kasę” – z takimi okrzykami, okraszonymi gwizdami, przybyli pod częstochowski magistrat pracownicy częstochowskiej pomocy społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy. 9 października 2018r. o godzinie 15.30 protestowali przed budynkiem Urzędu Miasta Częstochowy, przy ul. Śląskiej 11/13. Walczą o podwyżki obiecane przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka i radnych. Są zdeterminowani i, jak zapowiadają, będą protestować aż do skutku.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Artystyczna służba
XXXVII Doroczna Wystawa Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
PREMIERA W TEATRZE. Cios poniżej pasa
Premiera na rozpoczęcie nowego sezonu, to artystyczno-intelektualna katastrofa. Zgodnie z tytułem reżyser zadaje publiczności cios poniżej pasa.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Gazowo-elektryczne bomby pod Jasną Górą
Prezydent Częstochowy z SLD dopuścił do ruchu 40 łatwopalnych autobusów miejskich o niesprawdzonej konstrukcji czym naraził na śmiertelne bezpieczeństwo mieszkańców Miasta, a na skutek podejrzanej transakcji miasto straci blisko 100 milionów złotych i najprawdopodobniej wszystkie pojazdy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
MIESZKANIE PLUS – rusza w Częstochowie
- W ramach programu "Mieszkanie Plus" przy ul. Wiolinowej w Częstochowie powstanie 616 mieszkań dla częstochowian. Jeśli zostanę wybrany na prezydenta Częstochowy deklaruję, że takich mieszkań będzie znacznie więcej. To jest mój priorytet. Będę rozwijał infrastrukturę mieszkaniową, a nie ją blokował jak to czyni obecna władza w Częstochowie - mówi Artur Warzocha, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Artur Warzocha wspiera osoby bedomne
10 października 2018 roku Schronisko dla Bezdomnych w Lubojence, prowadzone przez SWP AGAPE, wizytował Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Inwestycji Artur Soboń. Towarzyszył mu kandydat na prezydenta Częstochowy - senator Artur Warzocha.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Agencja Muzyczna Polskiego Radia poleca
Irena Jarocka, której nie znacie, vol. 2
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Młyn w doborowym turystycznym towarzystwie
Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach w gronie trzech produktów turystycznych, które przeszły etap regionalny konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Kapituła spośród 8 wniosków zgłoszonych do konkursu wybrała 3, które przeszły do etapu ogólnopolskiego konkursu. Są to oprócz Starego Młyna w Żarkach, Sztolnia Królowa Luiza, Marina Gliwice. Wybrano również kandydata, który powalczy o tytuł Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej - tzw. Oskara polskiej turystyki, jest to Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Leczenie zaćmy
Walka z zaćmą, czyli jedną z najczęściej występujących i operowanych chorób oczu na świecie toczy się dziś bardzo zacięcie. Przyczyn jej występowania jest wiele, podobnie jak grup osób, które mogą być chorobą zagrożone. Wśród tych, którzy najczęściej doświadczają zaćmy znajdują się jednak osoby starsze, po 50 roku życia, u których naturalne procesy starzenia się organizmu mogą przyspieszać rozwój choroby i prowadzić do stadium choroby wymagającego natychmiastowej interwencji chirurgicznej.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Żarczanka zdobyła Puchar Europy
Niekwestionowaną zwyciężczynią klasyfikacji kobiet i triumfatorką sezonu w ramach Pucharu Europy w Nordic Walking została Mariola Pasikowska z Żarek, która zdobyła prawie 200 punktów przewagi nad drugą w tabeli Włoszką Danielą Basso. Do klasyfikacji generalnej ENWO Cup wliczano punkty z dziewięciu startów (3 razy 5 km, 5 razy 10 km i półmaraton. M. Pasikowska uczestniczyła we wszystkich zmaganiach Pucharu Europy.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKI TYDZIEŃ OTWARTYCH DRZWI DOTYCZĄCY PIECZY ZASTĘPCZEJ
Częstochowski Tydzień Otwartych Drzwi dotyczący Rodzicielstwa Zastępczego trwa od 10 do 16 października 2018.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Udział pacjentów w procesie leczenia infekcji HIV
Terapią antyretrowirusową objętych jest w Polsce około 10 tysięcy osób seropozytywnych1. Szacuje się, że każdego dnia o zakażeniu wirusem HIV dowiadują się w naszym kraju 3-4 nowe osoby2. Każda z nich potrzebuje rzetelnych informacji o przebiegu swojej choroby, stałego wsparcia ze strony otoczenia oraz bliskiej współpracy z lekarzem.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Dzieci i młodzież na Uniwersytecie
9 października na Politechnice Częstochowskiej zainaugurowano trzecią edycję Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Po raz pierwszy projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Maraton horrorów w Cinema City!
Co roku czekasz na noc, w którą budzą się wszystkie duchy? Mrożące krew w żyłach filmy Cię nie przerażają i jesteś fanem horrorów? W Cinema City już 26 października zapraszamy na maraton horrorów! W piątek o godzinie 22:00 zostaną wyświetlone, jeden po drugim, 4 horrory: „Korpo”, przedpremierowo dwa najnowsze tytuły „Suspiria” i „Look Away”, a na koniec „Ghostland”. Zapraszamy! Bilety do nabycia w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl/filmy/maraton-halloween-2018
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Koncerty w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71, Częstochowa)
Już 16 października (wtorek) o godz. 19, w dniu 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża, na koncert zaprasza częstochowski zespół „Impast”. Bilety kosztują 20 zł. Zebrane środki zostaną przekazane na cele charytatywne.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Biuro dla programu „Czyste powietrze” w Częstochowie
15 października 2018 roku w Częstochowie w budynku przy ul. Sobieskiego 7 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uroczyście otworzył punkt informacyjny dla rządowego programu „Czyste powietrze”. Wydarzenie połączono z akcją „100 drzewek na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Centrum przesiadkowe zbudowane
Zakończyły się prace przy budowie centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Poraju. Na tą inwestycje Gmina Poraj otrzymała 2 miliony zł dofinansowania ze środków unijnych przyznanych Subregionowi Północnemu województwa Śląskiego. Skorzystają podróżni, mieszkańcy i turyści.
Czytaj więcej     Komentarze
Rolnictwo
Przedłużona umowa na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci rolników
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Adam Wojciech Sekściński podjęli decyzje o kontynuacji grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci rolników, realizowanego przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Nowa formuła od niedawna jest dostępna w Polsce!
Specjaliści z kilku amerykańskich ośrodków badawczych opisali wyniki badań, które zaszokowały świat medycyny. Wynika z nich, że rozbicie blaszek miażdżycowych i usunięcie zalegających w tętnicach złogów tłuszczu jest możliwe przy zastosowaniu naturalnej metody opartej na działaniu jednego z najsilniejszych aminokwasów kardiologii. Jaka to metoda?
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Brawo dla kucharzy i kelnera
Trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Kuchnia Polska na Mazowszu” dla uczniów z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. Drużyna w składzie: Kamila Krzyczmonik z III klasy Technikum Żywienie i Usług Gastronomicznych i Jakub Pawula II klasy Technikum Żywienie i Usług Gastronomicznych, uczeń II klasy Technikum (kulinaria), Maciej Szewczyk III klasy Technikum Żywienie i Usług Gastronomicznych (kelnerstwo) spisali się na medal.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
100-lecie OSP BOROWNO
W dniu 24 czerwca br. w Borownie świętowano 100-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej, która została połączona z obchodami Powiatowego Święta Strażaka oraz nadania sztandaru dla Zarządu Oddziału Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze



  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

kondolencje2

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpg







r e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl