Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 21 maja 2019
Wiktora i Tymoteusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 37 (1384) 2018-09-13
  W NUMERZE:
» CZĘSTOCHOWA. Nie filia, a urząd
» „Z piosenką przez świat”
»  DĄBROWA ZIELONA. 74. rocznica bitwy pod Cielętnikami
» Narodowe Czytanie w Gminie Poczesna i odsłonięcie pomnika pamięci
» PŁACE W URZĘDZIE MIASTA I JEDNOSTKACH MIEJSKICH. Na co poszło 9,5 miliona złotych?
» PIERWSZY RAZ O OSTATNIM BOJU
»  Malarstwo „Werniksu”
» NAGRODA DLA PSO MASKPOL
» Szansa na gazyfikację gminy Janów
» „Piękna nasza Polska cała”
» Wiceprezydent Częstochowy Mirosław S. zatrzymany
» Na DK1 spłonęły dwie ciężarówki
» Policjanci uratowali kobiegte z pożaru
» Nowy kierunek na Uniwersytecie Częstochowskim
»  79. rocznica napaści Rosji sowieckiej na Polskę. Pamięć ponad wszystko
» Porażka Włókniarza w pierwszym meczu o brąz

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 37 (1384) z 2018-09-13
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA. Nie filia, a urząd
Filia Poczty Polskiej przy ul. o. Augustyna Kordeckiego 49, w częstochowskiej dzielnicy Podjasnogórska, od 10 września 2018 roku ma wyższą rangę. Placówka została przekwalifikowana na Urząd Poczty Polskiej i będzie kierowana przez naczelnika. Jest dziewiątą tego typu placówką w Częstochowie, a 25 w sekcji częstochowskiej. W uroczystym otwarciu nowego urzędu pocztowego uczestniczył również senator Artur Warzocha kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Częstochowy. –Podniesienie prestiżu placówki jest otwarciem Poczty na potrzeby mieszkańców. Tym sposobem zwiększa się paleta usług i ich dostępność dla klientów– zauważa senator Artur Warzocha.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
„Z piosenką przez świat”
POWSPOMINAJMY RAZEM - już w niedzielę, 16 września 2018 roku, koncert z okazji 90. rocznicy urodzin Janusza Gniatkowskiego. Zapraszamy do Filharmonii Częstochowskiej
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
DĄBROWA ZIELONA. 74. rocznica bitwy pod Cielętnikami
Jak zawsze z niezwykłą powagą i dostojeństwem przebiegła uroczystość czcząca pamięć żołnierzy Armii Krajowej i partyzantów poległych w 1944 roku podczas bitwy pod Cielętnikami.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Narodowe Czytanie w Gminie Poczesna i odsłonięcie pomnika pamięci
8 września w Brzezinach Nowych po raz kolejny pracownicy urzędu, mieszkańcy i zaproszeni goście wzięli udział w Narodowym Czytaniu.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
PŁACE W URZĘDZIE MIASTA I JEDNOSTKACH MIEJSKICH. Na co poszło 9,5 miliona złotych?
Dzisiejszą sesję Rady Miasta Częstochowy zdominował temat niesprawiedliwego podziału podwyżek dla urzędników magistratu i podległych prezydentowi Krzysztofowi Matyjaszczykowi jednostek.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
PIERWSZY RAZ O OSTATNIM BOJU
Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”. Za jego realizację odpowiada Szwadron Toporzysko i Stowarzyszenie Kawaleria.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Malarstwo „Werniksu”
W Galerii Zwiastun Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie swoje prace przedstawiają członkowie Grupy Plastycznej „Werniks”, funkcjonującej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
NAGRODA DLA PSO MASKPOL
Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła przyznał PSO Maskpol wyróżnienie za nowatorskie rozwiązania zastosowane w Zintegrowanym Systemie Przenoszenia Uzbrojenia i Wyposażenia DROMADER. - Nagroda ta jest dla nas szczególnie cenna - mówi prezes Makspolu Ładysław Piasecki.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Szansa na gazyfikację gminy Janów
Gmina Janów rozpoczęła starania o gazyfikację miejscowości Siedlec. Przy pozytywnym nastawieniu i zaangażowaniu mieszkańców budowa sieci gazowej może być zakończona nawet w 2020 r. Aktualnie sprawdzane są również warunki techniczne dotyczące możliwości przyłączenia Pabianic, Janowa i Złotego Potoku.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„Piękna nasza Polska cała”
Wystawa „Piękna nasza Polska cała” ma na celu upowszechnienie wiedzy o pięknie i bogactwie haftów z różnych regionów Polski, poprzez pokaz dzieł wykonanych współcześnie przez artystki zrzeszone w Stowarzyszeniu Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego Lud-Art przy Muzeum Etnograficznym im. S. Udzieli w Krakowie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wiceprezydent Częstochowy Mirosław S. zatrzymany
Wiceprezydent Częstochowy Mirosław S. zatrzymany. Jego auto potrąciło 10-letniego rowerzystę. Kierowca nie udzielił pomocy i zbiegł z miejsca wypadku. Zdarzenie zarejestrowała kamerka z jednego z samochodów.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Na DK1 spłonęły dwie ciężarówki
Policjanci z Częstochowy wyjaśniają przyczyny kolizji, do której doszło rano 12 września 2018 roku w miejscowości Grabowa na DK1. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym uderzył w stojące na poboczu dwie ciężarówki. Spaleniu uległy dwa auta. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Ruch w kierunku Katowic odbywa się jednym pasem.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Policjanci uratowali kobiegte z pożaru
Częstochowscy policjanci z komisariatu VI uratowali 52-latkę z płonącego mieszkania. Mundurowi widząc wydobywające się z okien kłęby dymu wyważyli drzwi i wynieśli z zadymionego wnętrza śpiącą kobietę. Badanie wykazało, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Śledczy ustalili wstępnie, że do pożaru mogło dojść od pozostawionego niedopałka papierosa.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Nowy kierunek na Uniwersytecie Częstochowskim
Ruszyła rekrutacja na nowy kierunek studiów - pedagogika specjalna. Są to studia I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne). To jedyny tego typu kierunek w regionie!
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
79. rocznica napaści Rosji sowieckiej na Polskę. Pamięć ponad wszystko
17 września 1939 roku, w następstwie podpisanego wcześniej paktu Ribbentrop-Mołotow, wojska sowieckie bez wypowiedzenia wojny zaatakowały Polskę, przekraczając jej wschodnią granicę na całej długości.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Porażka Włókniarza w pierwszym meczu o brąz
Żużlowcy forbetWłókniarza Częstochowa nie będą mile wspominać pierwszego meczu o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. W niedzielę, 16 września, we Wrocławiu dość wyraźnie ulegli miejscowej Betard Sparcie 39:51.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Agro-bud-500

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl