Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 22 maja 2019
Julii i Heleny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 33 (1380) 2018-08-16
  W NUMERZE:
» Idą z modlitwą do Matki Bożej
» DNI GMINY PORAJ
» Święto Policji w Częstochowie
» Częstochowscy strażacy w akcji
» 40. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi na Służewcu w Warszawie
» INTERWENCJA. Lekarze z Parkitki nie rozpoznali objawów wskazujących na udar mózgu
» Stwardnienie rozsiane (SM) – co wiemy o tej chorobie? Fakty i mity!
» JASNA GÓRA. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
» Częstochowa biega razem z Reebok RUN CREW!
» Bollywood w Cinema City!
» INTER wspiera studentów medycyny w ich misji w Afryce
» Zaproszenie na „XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej"
» Festiwal "Z kopyta" w Koziegłowach
» Inauguracja kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości
» Portrety i akty
» Krystyna Maciejewska-Gniatkowska gwiazdą Festiwalu w Odessie
» XII Folkloriada Jurajska w Żarkach Letnikso
» Koncert dla Kolegi. Pomóżmy i my
» MIEJSKA GALERIA SZTUKI. Dyrektor MGS nie udało się zwolnić pracownika. Sąd przywrócił go do pracy
» Lelów zaprasza na ryby
»  Grzybica – czym jest i jak ją leczyć?
» Brzuszek maluszka bez tajemnic – mamo, sprawdź, czego jeszcze o nim nie wiesz!
» Szkoły w Koniecpolu i ich otoczenie ładniejsze. Trwają inwestycje

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 33 (1380) z 2018-08-16
Gazeta Częstochowa
Idą z modlitwą do Matki Bożej
Już od kilku dni wchodzą pielgrzymki na Jasną Górę, by uczcić Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ojcowie Paulini przewidują obecność kilkunastu tysięcy osób. We Mszy Pontyfikalnej udział zapowiedziały najwyższe władze państwowe.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
DNI GMINY PORAJ
Za nami doroczne święto Gminy Poraj. I jak zawsze, przez trzy dni, od 13 do 15 lipca, na gości czekał „zalew rozmaitych atrakcji”. Nad Zalew Porajski ściągnęły tłumy. Dopisała również pogoda.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Święto Policji w Częstochowie
26 lipca 2018 roku częstochowska Policja obchodziła swoje doroczne święto. Uroczysty apel na Placu Biegańskiego przebiegł w podniosłej atmosferze. Rozpoczął go meldunek złożony przez dowódcę uroczystości podinsp. Tomasza Srokę. Następnie podniesiono flagę państwową i odegrano hymn państwowy. List gratulacyjny do policjantów skierował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Częstochowscy strażacy w akcji
Łącznie w roku 2018 do dnia 5 sierpnia strażacy interweniowali 4901 razy. Strażacy apelują, aby z rozwagą zgłaszać informacje o zagrożeniach. - Szczególnie prosimy o analizę zagrożeń w przypadku owadów. Jedna latająca pszczoła nie powinna być przyczyną do wzywania straży pożarnej. W tym czasie jednostka może być potrzebna w znacznie poważniejszym zdarzeniu - mówi komendant PSP w Częstochowie Jarosław Piotrowski.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
40. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi na Służewcu w Warszawie
- Konie powinny nas łączyć, a nie dzielić. Polacy kochają konie, a historia koni nierozerwalnie związana jest z historią Polski – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas czterdziestego, jubileuszowego Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi. W uroczystości wziął udział także wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Szymon Giżyński.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
INTERWENCJA. Lekarze z Parkitki nie rozpoznali objawów wskazujących na udar mózgu
- W stanie zagrożenia życia nie otrzymałam prawidłowej pomocy medycznej od lekarzy ze szpitala na Parkitce. Nie rozpoznali objawów udaru mózgu i odesłali mnie do domu – mówi „Gazecie Częstochowskiej” pani Jadwiga z Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Stwardnienie rozsiane (SM) – co wiemy o tej chorobie? Fakty i mity!
Nasz mózg to centrum dowodzenia całym ciałem. Zbudowany jest z miliardów komórek nerwowych, które tworzą wielką sieć połączeń. Komórki nerwowe w mózgu i rdzeniu kręgowym kontaktują się między sobą, a wraz z nerwami znajdującymi się w oczach, tworzą ośrodkowy układ nerwowy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
JASNA GÓRA. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Około 100 tysięcy osób wzięło w środę udział w uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Mszę Święta koncelebrował nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio. Homilię wygłosił metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo. Oprawę muzyczną wypełnił Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zaśpiewał także w czasie misterium przed Sumą oraz po zakończeniu Mszy św. W Eucharystii uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński, poseł Lidia Burzyńska i poseł Maciej Małecki.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Częstochowa biega razem z Reebok RUN CREW!
Reebok RUN CREW, najszybciej rozwijająca się społeczność biegowa w Polsce, rozpoczęła treningi w Częstochowie. To kolejne miasto, w którym można wziąć udział w bezpłatnych zajęciach biegowych wspieranych przez markę Reebok. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 20:15.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Bollywood w Cinema City!
Panie i Panowie… zapraszamy na… wieczór Bollywood w Cinema City! Już 16 sierpniaw wybranych kinach sieci film „Fanney Khan” - zabawna i wzruszająca historia o tym, co ojciec jest w stanie zrobić, aby spełnić marzenia ukochanej córki.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
INTER wspiera studentów medycyny w ich misji w Afryce
Leczenie to przede wszystkim misja. Czują to już studenci medycyny, którzy chętnie angażują się w projekty charytatywne. Jeden z takich „misyjnych” projektów to „Kenya Sounds Good” prowadzony przez studentów i absolwentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Leczymy z Misją”. Jego celem jest niesienie pomocy i edukacji medycznej dla mieszkańców Afryki.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Zaproszenie na „XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej"
Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi 17 sierpnia na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Część sportowa rozegrana zostanie w Gniazdowie 18 i 19 sierpnia podczas festiwalu „Z Kopyta”. Swój udział w turnieju zapowiedziało 31 zawodników, w tym jeźdźcy z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Zwycięzca otrzyma Puchar Komendanta Głównego Policji.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Festiwal "Z kopyta" w Koziegłowach
zapraszamy
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Inauguracja kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości
W niedzielę, 19 sierpnia, na Starym Rynku w Sandomierzu Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię wyborczą do samorządów. Do zgromadzonych przemówił premier Mateusz Morawiecki. My się Polski nie wstydzimy, my Polskę kochamy, my za Polskę nie przepraszamy, my za Polskę dziękujemy powiedział Premier. Ważnym elementem spotkania był rolniczy program kampanii. Z tej okazji obecni byli także minister i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz sekretarz stanu Szymon Giżyński, poseł ziemi częstochowskiej.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Portrety i akty
Wystawa Aliny Sibery w częstochowskiej Konduktorowni
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Krystyna Maciejewska-Gniatkowska gwiazdą Festiwalu w Odessie
Krystyna Maciejewska-Gniatkowska, żona Janusza Gniatkowskiego została zaproszona na III Międzynarodowy Festiwal im. Bogdana Wesołowskiego. Festiwal odbędzie się w Odessie na Ukrainie, w którym kiedyś pani Krystyna koncertowała z polską grupą estradową.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
XII Folkloriada Jurajska w Żarkach Letnikso
Na początku sierpnia Żarki Letnisko tradycyjnie już zalśniły kulturą regionalną. Dwudniowa impreza, która odbyła się w Amfiteatrze Leśnym przyciągnęła tłumy gości. Oglądaliśmy występy zespołów śpiewaczych, obrzędowych i kapel podwórkowych. Można było podziwiać rękodzieło artystyczne i kupić pamiątki od wystawców, którzy wzięli udział w Targach Sztuki Ludowej.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Koncert dla Kolegi. Pomóżmy i my
Siergiej Wowkotrub na czele GPSY SWING QUARTET zagra dla kolegi ALEKSANDRA w śpiączce pod hasłem „OBUDŹ SIĘ DROGI KOLEGO”
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
MIEJSKA GALERIA SZTUKI. Dyrektor MGS nie udało się zwolnić pracownika. Sąd przywrócił go do pracy
Problemy związane z Miejską Galerią Sztuki w Częstochowie przedstawialiśmy już dwukrotnie, teraz ponownie wracamy do tej kwestii. Cóż takiego się dzieje, że szacowna, miejska instytucja kultury staje się „gorącym” tematem dla dziennikarza? Otóż na podstawie wydarzeń rozgrywających się w tym przybytku kultury można prześledzić co najmniej dwa mechanizmy nadużycia władzy. Pierwsze nadużycie polega na wprowadzeniu i utrzymaniu na stanowisku „swojego” człowieka, drugie zaś - na eliminacji niewygodnego człowieka.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Lelów zaprasza na ryby
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Grzybica – czym jest i jak ją leczyć?
Grzybica zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, a cierpi na nią aż 15-30 proc. populacji osób dorosłych. Zarazić możemy się zarówno podczas bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, jak i w wyniku korzystania z przedmiotów codziennego użytku, które należą do osób chorych. Czym jest grzybica, jak uchronić się przed zakażeniem i gdzie szukać pomocy – odpowiada lek. med. Małgorzata Opalińska, dermatolog z Centrum Medycznego Damiana.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Brzuszek maluszka bez tajemnic – mamo, sprawdź, czego jeszcze o nim nie wiesz!
W pierwszych latach życia organizm dziecka bardzo intensywnie się rozwija. Po przyjściu niemowlęcia na świat jego układ pokarmowy wciąż dojrzewa! Dowiedz się, jak ważne jest jego odpowiednie funkcjonowanie i jak każdego dnia mama może wspierać jego pracę.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Szkoły w Koniecpolu i ich otoczenie ładniejsze. Trwają inwestycje
KONIECPOL. Właśnie zakończono rewitalizację budynku świetlicy środowiskowej przy ulicy Szkolnej 17, a już przyszedł czas na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2. W tym samym okresie realizowano remont placu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1, która w roku 2016 przeszła generalną modernizację dachu zniszczonego po wichurze.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Agro-bud-500

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl