Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 marca 2019
Eufemii i Klaudii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 13 (1360) 2018-03-29
  W NUMERZE:
» ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
»  Czas rodzin i naszej tożsamości
» DROGA KRZYŻOWA
» ARTYSTYCZNE ŻYCIORYSY. Karolina Ściegienny – staram się nieść dobro
» Wielkanocne jajeczko u Plastyków
»  Przyjaźń i współpraca polsko-bułgarska
» Oczarowali słowem i talentem
» GOSPODARKA. Rozmowy o Giełdzie
» LIST DO REDAKCJI. Tramwaje bez sygnału
» WYSTAWA. Przyjaźń i malarstwo
» ,,PODAJ ŁAPĘ"
» 152 rocznica urodzin Mieczysławy Biegańskiej
»  Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki wadliwie powołany
» PROMOCJA NA JASNEJ GÓRZE. „Cuda dzieją się po cichu”
» W Święta - spokojnie
» Muzyczna uczta
» GŁOS CZYTELNIKA. Potrzeba więcej gniazd dla bocianów
»  DĄBROWA ZIELONA. Dzień Kobiet z poezją
» PREZENTUJEMY: Koło Gospodyń Wiejskich z Choronia
» SERWIS GMINNY
»  SPORT W GMINACH
» GRATULUJEMY. Wyróżnienie dla Heleny Kurzak

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 13 (1360) z 2018-03-29
Gazeta Częstochowa
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Czas rodzin i naszej tożsamości
Święta Wielkiej Nocy ogniskują się wokół odkupienia. Pokazują jak bardzo umiłował nas Pan Bóg i jak wiele dał nam Jezus Chrystus. To także czas uświęcony polską tradycją, kultywowaną od wieków.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
DROGA KRZYŻOWA
Wielkość ofiary i miłość Chrystusa, okazana – całemu rodzajowi ludzkiemu – w misterium Męki Pańskiej, obdarowuje – nas chrześcijan – szczególną łaską: szansą okazania przez nas – grzeszników, których tak ukochał – miłości, wdzięczności i uwielbienia, naszemu Panu i Zbawicielowi; jak również poddaje nas próbie, na całe nasze doczesne życie, zderzenia naszej świadomości z nieprzeniknioną i wieloraką tajemnicą męczeńskiej Ofiary Pana Jezusa.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
ARTYSTYCZNE ŻYCIORYSY. Karolina Ściegienny – staram się nieść dobro
Karolina Ściegienny, wybitna częstochowska rzeźbiarka, witrażysta malarka i nauczycielka, w lutym bieżącego roku ukończyła 95 lat. W Częstochowie mieszka i pracuje ponad 65 lat. Tu nieustająco tworzy, cisząc odbiorców swoją sztuką. Tu wykształciła wiele pokoleń swoich uczniów.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wielkanocne jajeczko u Plastyków
20 marca 2018 roku członkowie Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza spotkali się w restauracji ,,Viking" na tradycyjnym jajeczku, aby złożyć sobie życzenia świąteczne.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Przyjaźń i współpraca polsko-bułgarska
22 marca 2018 roku w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbyło się polsko-bułgarskie forum gospodarcze. Na zaproszenie organizatora – Honorowego Konsula Republiki Bułgarii na region województwa śląskiego Janusza Zatonia – odpowiedzieli: Pierwszy Sekretarz Ambasady Bułgarii Ivan Kitov, radca handlowy Ambasady Republiki Bułgarii, przedstawiciel Polsko-Bułgarskiej Izby Handlowej Ivan Draganchev, przedstawiciel miasta Burgas Valentin Volkov, Konsul Honorowy Republiki Czeskiej Jarosław Krykwiński.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Oczarowali słowem i talentem
15 marca 2018 roku w Bibliotece Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego RODN w Częstochowie miał miejsce III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Czarowanie Słowem”, dla uczniów i wychowanków Szkół i Placówek Specjalnych z Częstochowy i regionu częstochowskiego, który zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 przy ul. Legionów 58 w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
GOSPODARKA. Rozmowy o Giełdzie
16 marca 2018 roku w Regionalnym Funduszu Gospodarczym S.A. w Częstochowie gościli radca ds. Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności Ambasady Królestwa Niderlandów Martijn Homan oraz prezes Związku Szkółkarzy Polskich Wojciech Wróblewski.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
LIST DO REDAKCJI. Tramwaje bez sygnału
„Od pewnego czasu tramwaje w Częstochowie nie dają sygnału przy ruszaniu z przystanku. O ile w środku jest informacja, że tramwaj przemieszcza się na następny przystanek, o tyle kierowcy pojazdów na ulicy nie wiedzą, czy tramwaj na światłach jeszcze będzie stał, czy już rusza.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
WYSTAWA. Przyjaźń i malarstwo
Trzy członkinie Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy−Gracza: Jolanta Małek, Elżbieta Salamon i Anna Kwaśnik w Pałacu Ślubów prezentują swoje obrazy malarskie. Wystawa pt. „Czarno−białe i w kolorze” ma ujęcie retrospektywne i jest pierwszą tak wszechstronną ekspozycją twórczości pań. Wernisaż miał miejsce 22 marca 2018 roku.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
,,PODAJ ŁAPĘ"
Częstochowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza w niedzielę, 8 kwietnia od godz. 13.00 na plac Biegańskiego. Na wszystkich czekać będą pokazy, koncerty i dobra zabawa.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
152 rocznica urodzin Mieczysławy Biegańskiej
2 kwietnia mija 152 rocznica urodzin Mieczysławy Biegańskiej. Z tej okazji zapraszamy 3 kwietnia do sali reprezentacyjnej w Ratuszu – Muzeum Częstochowskie na specjalny odczyt Juliusza Sętowskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki wadliwie powołany
Konkurs powołujący Annę Paleczek-Szumlas na dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie odbył się z naruszeniem prawa i nie mógł zakończyć się wydaniem przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka zgodnego z prawem zarządzenia o powołaniu dyrektora MGS. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, który rozpatrzył skargę uczestniczki konkursu Barbary Major. Wadliwość procedur wykazał także Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, który odrzucił skargę kasacyjną prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
PROMOCJA NA JASNEJ GÓRZE. „Cuda dzieją się po cichu”
16 marca 2018 roku na Jasnej Górze miała miejsce premiera książki „Cuda dzieją się po cichu. O jasnogórskich cudach i łaskach”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
W Święta - spokojnie
To był spokojny długi świąteczny weekend - w ocenie częstochowskiej Straży Miejskiej. Mieszkańcy miasta od piątku do poniedziałku dzwonili do Straży Miejskiej po pomoc tylko 175 razy. Spokojny był „lany poniedziałek”, gdzie dyżurni Straży Miejskiej odebrali 22 zgłoszenia, ale większość z dniach dotyczyła osób bezdomnych, awarii czy spożywania alkoholu w miejscach publicznych.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Muzyczna uczta
Muzyczna uczta w Filharmonii Częstochowskiej. „Vadé” i „New Heaven” wykonawcami Wielkanocnego Koncertu Gospel
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
GŁOS CZYTELNIKA. Potrzeba więcej gniazd dla bocianów
Jeszcze do niedawna, przylatujące z dalekiej Afryki bociany były radośnie witane przez mieszkańców naszych częstochowskich miast i gmin. Czekały na nich gorące ludzkie serca i gniazda lęgowe, usytuowane na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, a najczęściej na strażackich remizach jednostek zawodowych i ochotniczych oraz słupach energetycznych.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
DĄBROWA ZIELONA. Dzień Kobiet z poezją
„ Z kobietą nie ma żartów w miłości czy gniewie co myśli nikt nie zgadnie co zrobi, nikt nie wie.”
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
PREZENTUJEMY: Koło Gospodyń Wiejskich z Choronia
To najstarsze Koło na terenie całego powiatu myszkowskiego, w tym roku obchodzi 70-lecie działalności. Najstarsza członkini Koła skończyła 84 lata i nadal czynnie bierze udział w działalności Koła, które aktywnie propaguje tradycje ludowe polskiej wsi, zawsze splatające się z tradycjami kościoła, szczególnie bliskimi i widocznymi w społeczności wiejskiej.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
SERWIS GMINNY
OLSZTYN 12 kwietnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbędzie się spotkanie poświęcone promocji książki Cezarego Lisa pt. „Na usługach Gestapo i żandarmerii – agenci, donosiciele, konfidenci, szpicle”. – Obok bohaterów II wojny światowej byli niestety również konfidenci i zdrajcy, którzy ich wydawali Niemcom. O nich jest ta książka a także o wykonujących na nich wyroki egzekutorach z AK. Byli też Niemcy i inni obcokrajowcy walczący po polskiej stronie. To bardzo mało znane i rzadko opisywane przypadki w naszej historii. – tak o swojej książce mówi autor.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
SPORT W GMINACH
POCZESNA 18-letni mieszkaniec Poczesnej Adrian Droś, wraz ze swoją partnerką Marceliną Nicpoń z Krzepic, mają na swoim koncie znaczące sukcesy w tańcu towarzyskim na parkietach tanecznych całej Polski. 11 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim, na Mistrzostwach Klas CBA pokonali 28 najlepszych polskich par klasy A, uzyskując ostatecznie II miejsce i zdobywając najwyższą międzynarodową klasę taneczną S w tańcach standardowych. Otrzymali również tytuł wicemistrzów Polski klasy A. Adrian swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 9 lat. Z Marceliną trenuje już dwa lata.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
GRATULUJEMY. Wyróżnienie dla Heleny Kurzak
Częstochowska Sybiraczka, działaczka i malarka Helena Kurzak została wyróżniona w konkursie„Ambasador/Ambasadorka Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego 2017”. Znalazła się w gronie osób stanowiących godny do naśladowania wzór dla innych seniorów, wyróżniające się wybitną działalnością i postawą.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl