Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 21 maja 2019
Wiktora i Tymoteusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 6 (1353) 2018-02-08
  W NUMERZE:
» Kolejny krok w kierunku Uniwersytetu
» Muzeum zaprasza na wystawę ,,Najpiękniejsze owady świata
» Zajęcia edukacyjne w Muzeum Częstochowskim
» Zachęta zaprasza
» Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców
» Siatkówka - Norwid
» Plener w Złotym Potoku. W zimowym, ale słonecznym nastroju
» Pomysł na wyjątkowe walentynki? Filmove Love w Cinema City
»  Album Historyczny do kupienia w Częstochowie
» POCZESNA. Syderyty 2017 – przyznane
» Najpiękniejsze koty w Polsce przyjadą do Częstochowy
»  "LADIES NIGHT" I KONKURS. Do czego posuniesz się, aby wygrać?
» ŻARKI. Wóz dla OSP Jaworznik
» CZĘSTOCHOWA. Bezdomnych nie ubywa
» Jubileuszowy Bal Karnawałowy o szlachetnym celu
» Anioły z Poraja
»  BLISKO 111 LITRÓW KRWI ZEBRANO W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM DZIĘKI MUSZKIETEROM I PCK
» Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?
»  „PIEŚŃ O OJCZYŹNIE” – NOWA PŁYTA ZESPOŁU „ŚLĄSK” NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGłOŚCI

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 6 (1353) z 2018-02-08
Gazeta Częstochowa
Kolejny krok w kierunku Uniwersytetu
29 stycznia 2018 r. decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Instytut Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie uzyskał uprawnienie do nadawania stopnia doktora sztuk plastycznych w zakresie sztuk pięknych.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Muzeum zaprasza na wystawę ,,Najpiękniejsze owady świata
Ratusz Miejski otwarcie: 16 lutego 2018, godz. 12.00
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Zajęcia edukacyjne w Muzeum Częstochowskim
Program zajęć o historii miasta dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Zachęta zaprasza
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców
W czwartek 15 lutego o godz. 13.00 we wszystkich urzędach skarbowych zostaną zorganizowane szkolenia dla mikroprzedsiębiorców dotyczące JPK_VAT. W Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Częstochowie szkolenie odbędzie się w sali Szkoleń i narad /pokój nr 218/ Ze względu na ograniczoną ilość miejsc uprasza się osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu o zgłoszenie swego udziału pod numerami telefonów 34 3290-202 lub 34 3290-220. Ponadto w dniach 17 i 24 lutego /soboty/ we wszystkich urzędach skarbowych w godzinach 9.00-13.00 będą pełnione dyżury podczas których będzie możliwość kontaktu z koordynatorami do obsługi w zakresie JPK_VAT.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Siatkówka - Norwid
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Plener w Złotym Potoku. W zimowym, ale słonecznym nastroju
W poniedziałek, 5 lutego, w Złotym Potoku rozpoczął się plener malarski Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Potrwa do 11 lutego.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Pomysł na wyjątkowe walentynki? Filmove Love w Cinema City
Co zrobić, by walentynkowy wieczór uczynić niezapomnianym? Oczywiście zabrać ukochaną osobę do kina! Cinema City oferuje szeroki wybór filmów w ten pełen miłości dzień, a wspólny seans z pewnością będzie cudownym początkiem romantycznego wieczoru. Ponadto, aby podsycić walentynkową atmosferę, Cinema City organizuje quiz Filmove Love z bardzo atrakcyjnymi nagrodami! Bilety na walentynkowe seanse są już dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Album Historyczny do kupienia w Częstochowie
Wydany przez Gminę Olsztyn Album Historyczny pt. ,,Jurajska Gmina Olsztyn” można nabyć za 50 zł w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej Al. NMP 65 w Częstochowie. Album jest także w sprzedaży w Gminnym Ośrodku Kultury, w Gminnej Bibliotece Publicznej i Punkcie Informacji Turystycznej w Olsztynie Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 15.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
POCZESNA. Syderyty 2017 – przyznane
9 lutego 2018 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Poczesnej wójt gminy Krzysztof Ujma i przewodnicząca Rady Gminy Lidia Kaźmierczak wręczyli ,,SYDERYTY 2017" – doroczne statuetki dla osób zasłużonych dla gminy. – Wybór zawsze jest trudny, bo w naszej gminie wiele osób z oddaniem i pasją pracuje na rzecz lokalnej społeczności. Nagroda jest symboliczna, bowiem syderyt, to ruda żelaza, którą w tym regionie wydobywano w pocie czoła. Górnictwo rud było źródłem utrzymania wielu rodzin – mówi wójt Ujma. Gratulacje nagrodzonym złożyli obecni na uroczystości parlamentarzyści – poseł Lidia Burzyńska i poseł Szymon Giżyński, a za pośrednictwem przekazu video europoseł Jadwiga Wiśniewska.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Najpiękniejsze koty w Polsce przyjadą do Częstochowy
Kilkadziesiąt kotów różny ras będzie można obejrzeć 17 lutego w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Już po raz ósmy odbędzie się tam Jurajski Pokaz Kotów Rasowych, impreza, która ściąga co roku najlepsze hodowle z całego kraju. To największe tego typu wydarzenie w regionie, przyciągające ponad 2 tys. miłośników tych zwierząt.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
"LADIES NIGHT" I KONKURS. Do czego posuniesz się, aby wygrać?
Pokaz przedpremierowy „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” już 22 lutego podczas Ladies Night w Cinema City Zobacz gwiazdę „Wilka z Wall Street” - Margot Robbie w roli Tonyi Harding, jednej z największych skandalistek w historii sportu. Podczas najbliższej edycji Ladies Night zostanie pokazany przedpremierowo hit „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Dodatkowo na wszystkie Panie czekają liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz powitalne upominki. Serdecznie zapraszamy już 22 lutego o godz. 19:30 do wybranych kin Cinema City. Bilety są dostępne w kasach oraz na stronie https://www.cinema-city.pl/ladies-night.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
ŻARKI. Wóz dla OSP Jaworznik
Jednostka OSP w Jaworzniku zyska nowy wóz strażacki. Wszystko dzięki dofinansowaniu unijnemu, z budżetu państwa, Wojewódzkiego Związku OSP RP, a także zaangażowaniu środków Gminy Żarki.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
CZĘSTOCHOWA. Bezdomnych nie ubywa
W nocy z 24 na 25 stycznia odbywało się wojewódzkie badanie liczby osób bezdomnych. W Częstochowie było ich 371.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Jubileuszowy Bal Karnawałowy o szlachetnym celu
X Jubileuszowy Bal Karnawałowy z pewnością zapisze się w historii! Podczas licytacji wartościowych przedmiotów padła rekordowa suma na rzecz najmłodszych podopiecznych hospicjum. To niezapomniane wydarzenie odbyło się 10 lutego br., po raz pierwszy w nowo otwartym Hotelu Arche Częstochowa. Organizatorem balu było Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, które od ćwierć wieku prowadzi Hospicjum Częstochowskie przy ul. Krakowskiej 45a.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Anioły z Poraja
Oliwia Frączek (11 l.) i Emilia Kowal (14 l.) reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju – to laureatki X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ANIOŁ XXI wieku”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
BLISKO 111 LITRÓW KRWI ZEBRANO W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM DZIĘKI MUSZKIETEROM I PCK
23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Przy tej okazji Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, przypomina o tym jak ważne jest pomaganie innym i podsumowuje realizowaną wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem jubileuszową, X edycję kampanii „Zbieramy Krew dla Polski”. W minionym roku, w ramach akcji,mieszkańcy województwa śląskiego oddali blisko 111 litrów krwi. W całej Polsce zebrano jej natomiast ponad 1 300 litrów.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?
Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„PIEŚŃ O OJCZYŹNIE” – NOWA PŁYTA ZESPOŁU „ŚLĄSK” NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGłOŚCI
21 lutego w siedzibie Polskiego Radia Katowice odbędzie się prapremiera najnowszej płyty pt. "Pieśń o Ojczyźnie - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Soliści, chór i orkiestra Zespołu „Śląsk” wykonają kolekcję najbardziej znanych i najpiękniejszych pieśni patriotycznych, które w narodowej tradycji towarzyszą uroczystościom państwowym, wojskowym oraz rocznicom najważniejszych wydarzeń historycznych. Płyta jest hołdem Zespołu „Śląsk” dla Ojczyzny w 100-lecie polskiej Niepodległości.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Agro-bud-500

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl