Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 25 lutego 2018
Wiktora i Cezarego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 4 (1351) 2018-01-25
  W NUMERZE:
» 155. rocznica Powstania Styczniowego
» Młodzi działacze PiS w hołdzie Powstańcom
» Pawełki – piękna tradycja Jasnej Góry
» O reformie sądownictwa w Częstochowie
» Modlitwa za dziennikarzy
» Rynek pracy potrzebuje opiekunów
»  Cinema City przyjazne osobom autystycznym i z zespołem Aspergera
» VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie na wsi"
» Bezpłatna pomoc prawna w Częstochowie
» Filharmonia Częstochowska - zaprasza
» Częstochowska siatkówka
» Poczesna. FERIE Z GCKIiR - ZIMA’2018
» Ferie w Jurajskim Olsztynie
» Musiał ktoś zginąć, by zmądrzał ktoś
» Gala Wiedeńska w Filharmonii Częstochowskiej
» Bieg dla Wojtusia i Fabianka 11.02.2018
»  Ambitne plany Ursus Busa

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 4 (1351) z 2018-01-25
Gazeta Częstochowa
155. rocznica Powstania Styczniowego
21 stycznia 2018 roku poseł na Sejm RP Szymon Giżyński i senator RP Ryszard Majer w 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele parafialnym w Kruszynie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Młodzi działacze PiS w hołdzie Powstańcom
W dniu 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, 22 stycznia 2018 roku, przedstawiciele Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości z Częstochowy oddali hołd Powstańcom Styczniowym. Młodzi działacze złożyli wieńce na grobach Powstańców na cmentarzu Świętego Rocha oraz na cmentarzu Kule, kwiaty złożyli na grobie Józefa Hunkiewicza, który został zdewastowany w październiku 2017 roku i do tej pory władze miasta nie naprawiły szkód. Odmówili też modlitwę w intencji Powstańców.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Pawełki – piękna tradycja Jasnej Góry
Na zakończenie 9-dniowych uroczystości ku czci św. Pawła I Pustelnika, patriarchy Zakonu Paulinów, w bazylice jasnogórskiej 21 stycznia 2018 roku odbyło się nabożeństwo „Pawełek” połączone ze specjalnym błogosławieństwem dzieci. Modlitwie, w której licznie uczestniczyły młode małżeństwa oczekujące dzieci, przewodniczył bp senior Antoni Długosz z Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
O reformie sądownictwa w Częstochowie
20 stycznia 2018 roku wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Podczas konferencji prasowej i spotkania z mieszkańcami Częstochowy w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Częstochowie mówił o reformie wymiaru sprawiedliwości oraz inwestycji – budowie nowej siedziby dla Sądu Rejonowego Częstochowa-Północ.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Modlitwa za dziennikarzy
20 stycznia 2018 roku, w dniu św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, ksiądz arcybiskup Wacław Depo w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze odprawił Mszę Świętą w intencji dziennikarzy i mediów. Metropolita częstochowski, jednocześnie przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu episkopatu wezwał do budowania wspólnoty opartej na prawdzie.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Rynek pracy potrzebuje opiekunów
Polki w każdym wieku są otwarte na zmiany i nowe zawodowe wyzwania . Blisko połowa badanych kobiet jest zainteresowana pracą w charakterze opiekunki osoby starszej – ofert pracy w tym charakterze nie brakuje i brakować nie będzie. Powodem bez wątpienia jest przybywająca liczba seniorów, którzy wymagać będą stałej opieki. Podejmując legalnie pracę w tym zawodzie można zarobić średnio cztery tysiące złotych na rękę oraz otrzymać umowę. Opiekun seniorów jest zawodem przyszłości?
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Cinema City przyjazne osobom autystycznym i z zespołem Aspergera
Od 27 stycznia w repertuarze Cinema City znajdą się specjalne seanse przyjazne sensorycznie dla dzieci i dorosłych autystycznych oraz z zespołem Aspergera. Projekcje będą się odbywać cyklicznie, w jedną sobotę miesiąca w wybranych kinach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu i Katowicach. Podczas seansów na salach zostaną zapewnione warunki odpowiednie dla osób autystycznych i z zespołem Aspergera.
Czytaj więcej     Komentarze
Rolnictwo
VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie na wsi"
Decyzją Prezesa KRUS Adama Wojciecha Sekścińskiego, uruchomiono ósmą edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, który co roku przyciąga ponad 30 tysięcy dzieci zainteresowanych tematem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Tradycyjnie już honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Bezpłatna pomoc prawna w Częstochowie
W Częstochowie funkcjonuje 9 punktów, które świadczą nieodpłatną pomoc prawną. Dwa znajdują się w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13, Punkt III i IV – w siedzibie MOPS przy ul. POW, a Punkt V i VI – w siedzibie MOPS przy Alei Niepodległości 20/22. Punkt VII funkcjonuje w siedzibie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Częstochowie przy Alei Pokoju 12. W roku 2018 zmieniła się lokalizacja Punktów Nieodpłatnej Pomocy Nr VIII i IX – znajdują się one obecnie w siedzibie VIII Liceum Ogólnokształcącego Samorządowego przy ul. Worcella 22.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Filharmonia Częstochowska - zaprasza
KARNAWAŁ TRWA!
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Częstochowska siatkówka
W najbliższą sobotę tj. 27 stycznia 2018r. o godz. 17:00 w Hali Sportowej przy IX LO im. C.K. Norwida przy ul. Jasnogórskiej 8 zostanie rozegrana dziewiętnastej kolejka spotkań I Ligi Siatkówki Mężczyzn pomiędzy: EXACT SYSTEMS Norwid Częstochowa a Olimpią Sulęcin
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Poczesna. FERIE Z GCKIiR - ZIMA’2018
Planowany rozkład zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Ferie w Jurajskim Olsztynie
29 stycznia 2018 r. na rozpoczęcie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbędzie się „Spotkanie z Bajką” – najmłodszym będzie czytać Hanna Zbyryt, aktorka Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Musiał ktoś zginąć, by zmądrzał ktoś
19 stycznia 2018 roku, na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiego i Focha w Częstochowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Dopiero to smutne zdarzenie otrzeźwiło obecne władze Częstochowy z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele i pieniądze na montaż oświetlenia w najbardziej newralgicznych i wypadkowych miejscach Częstochowy: na skrzyżowaniu ulicy Nowowiejskiego z ulica Focha oraz Nowowiejskiego z skrzyżowaniu - się znalazły.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Gala Wiedeńska w Filharmonii Częstochowskiej
24.03.2018 w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się Gala Wiedeńska z udziałem solistów polskich i europejskich oper.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Bieg dla Wojtusia i Fabianka 11.02.2018
Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu charytatywnym w Gminie Żarki. Głównym celem jest zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitacje dla Wojtusia i Fabianka. Zawodnicy będą rywalizować na 10 km – 2 pętle, na 5 km oraz Nordic Walking – 5 km. Zgłoszenia są przyjmowane do 8 lutego.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Ambitne plany Ursus Busa
Ursus do niedawna kojarzony głównie z produkcji ciągników, poprzez swoją spółkę córkę zaczął odnosić sukcesy na krajowym rynku komunikacji miejskiej. Ambicje sięgają znacznie dalej. Ursus Bus planuje w najbliższym czasie wystartować w kilku europejskich przetargach.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl