Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 26 marca 2019
Teodora i Emanuela
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 4 (1351) 2018-01-25
  W NUMERZE:
» 155. rocznica Powstania Styczniowego
» Młodzi działacze PiS w hołdzie Powstańcom
» Pawełki – piękna tradycja Jasnej Góry
» O reformie sądownictwa w Częstochowie
» Modlitwa za dziennikarzy
» Rynek pracy potrzebuje opiekunów
»  Cinema City przyjazne osobom autystycznym i z zespołem Aspergera
» Bezpłatna pomoc prawna w Częstochowie
» Filharmonia Częstochowska - zaprasza
» Częstochowska siatkówka
» Poczesna. FERIE Z GCKIiR - ZIMA’2018
» Ferie w Jurajskim Olsztynie
» Musiał ktoś zginąć, by zmądrzał ktoś
» Gala Wiedeńska w Filharmonii Częstochowskiej
» Bieg dla Wojtusia i Fabianka 11.02.2018
»  Ambitne plany Ursus Busa

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 4 (1351) z 2018-01-25
Gazeta Częstochowa
155. rocznica Powstania Styczniowego
21 stycznia 2018 roku poseł na Sejm RP Szymon Giżyński i senator RP Ryszard Majer w 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele parafialnym w Kruszynie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Młodzi działacze PiS w hołdzie Powstańcom
W dniu 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, 22 stycznia 2018 roku, przedstawiciele Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości z Częstochowy oddali hołd Powstańcom Styczniowym. Młodzi działacze złożyli wieńce na grobach Powstańców na cmentarzu Świętego Rocha oraz na cmentarzu Kule, kwiaty złożyli na grobie Józefa Hunkiewicza, który został zdewastowany w październiku 2017 roku i do tej pory władze miasta nie naprawiły szkód. Odmówili też modlitwę w intencji Powstańców.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Pawełki – piękna tradycja Jasnej Góry
Na zakończenie 9-dniowych uroczystości ku czci św. Pawła I Pustelnika, patriarchy Zakonu Paulinów, w bazylice jasnogórskiej 21 stycznia 2018 roku odbyło się nabożeństwo „Pawełek” połączone ze specjalnym błogosławieństwem dzieci. Modlitwie, w której licznie uczestniczyły młode małżeństwa oczekujące dzieci, przewodniczył bp senior Antoni Długosz z Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
O reformie sądownictwa w Częstochowie
20 stycznia 2018 roku wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Podczas konferencji prasowej i spotkania z mieszkańcami Częstochowy w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Częstochowie mówił o reformie wymiaru sprawiedliwości oraz inwestycji – budowie nowej siedziby dla Sądu Rejonowego Częstochowa-Północ.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Modlitwa za dziennikarzy
20 stycznia 2018 roku, w dniu św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, ksiądz arcybiskup Wacław Depo w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze odprawił Mszę Świętą w intencji dziennikarzy i mediów. Metropolita częstochowski, jednocześnie przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu episkopatu wezwał do budowania wspólnoty opartej na prawdzie.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Rynek pracy potrzebuje opiekunów
Polki w każdym wieku są otwarte na zmiany i nowe zawodowe wyzwania . Blisko połowa badanych kobiet jest zainteresowana pracą w charakterze opiekunki osoby starszej – ofert pracy w tym charakterze nie brakuje i brakować nie będzie. Powodem bez wątpienia jest przybywająca liczba seniorów, którzy wymagać będą stałej opieki. Podejmując legalnie pracę w tym zawodzie można zarobić średnio cztery tysiące złotych na rękę oraz otrzymać umowę. Opiekun seniorów jest zawodem przyszłości?
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Cinema City przyjazne osobom autystycznym i z zespołem Aspergera
Od 27 stycznia w repertuarze Cinema City znajdą się specjalne seanse przyjazne sensorycznie dla dzieci i dorosłych autystycznych oraz z zespołem Aspergera. Projekcje będą się odbywać cyklicznie, w jedną sobotę miesiąca w wybranych kinach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu i Katowicach. Podczas seansów na salach zostaną zapewnione warunki odpowiednie dla osób autystycznych i z zespołem Aspergera.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Bezpłatna pomoc prawna w Częstochowie
W Częstochowie funkcjonuje 9 punktów, które świadczą nieodpłatną pomoc prawną. Dwa znajdują się w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13, Punkt III i IV – w siedzibie MOPS przy ul. POW, a Punkt V i VI – w siedzibie MOPS przy Alei Niepodległości 20/22. Punkt VII funkcjonuje w siedzibie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Częstochowie przy Alei Pokoju 12. W roku 2018 zmieniła się lokalizacja Punktów Nieodpłatnej Pomocy Nr VIII i IX – znajdują się one obecnie w siedzibie VIII Liceum Ogólnokształcącego Samorządowego przy ul. Worcella 22.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Filharmonia Częstochowska - zaprasza
KARNAWAŁ TRWA!
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Częstochowska siatkówka
W najbliższą sobotę tj. 27 stycznia 2018r. o godz. 17:00 w Hali Sportowej przy IX LO im. C.K. Norwida przy ul. Jasnogórskiej 8 zostanie rozegrana dziewiętnastej kolejka spotkań I Ligi Siatkówki Mężczyzn pomiędzy: EXACT SYSTEMS Norwid Częstochowa a Olimpią Sulęcin
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Poczesna. FERIE Z GCKIiR - ZIMA’2018
Planowany rozkład zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Ferie w Jurajskim Olsztynie
29 stycznia 2018 r. na rozpoczęcie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbędzie się „Spotkanie z Bajką” – najmłodszym będzie czytać Hanna Zbyryt, aktorka Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Musiał ktoś zginąć, by zmądrzał ktoś
19 stycznia 2018 roku, na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiego i Focha w Częstochowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Dopiero to smutne zdarzenie otrzeźwiło obecne władze Częstochowy z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele i pieniądze na montaż oświetlenia w najbardziej newralgicznych i wypadkowych miejscach Częstochowy: na skrzyżowaniu ulicy Nowowiejskiego z ulica Focha oraz Nowowiejskiego z skrzyżowaniu - się znalazły.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Gala Wiedeńska w Filharmonii Częstochowskiej
24.03.2018 w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się Gala Wiedeńska z udziałem solistów polskich i europejskich oper.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Bieg dla Wojtusia i Fabianka 11.02.2018
Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu charytatywnym w Gminie Żarki. Głównym celem jest zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitacje dla Wojtusia i Fabianka. Zawodnicy będą rywalizować na 10 km – 2 pętle, na 5 km oraz Nordic Walking – 5 km. Zgłoszenia są przyjmowane do 8 lutego.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Ambitne plany Ursus Busa
Ursus do niedawna kojarzony głównie z produkcji ciągników, poprzez swoją spółkę córkę zaczął odnosić sukcesy na krajowym rynku komunikacji miejskiej. Ambicje sięgają znacznie dalej. Ursus Bus planuje w najbliższym czasie wystartować w kilku europejskich przetargach.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl