Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 26 marca 2019
Teodora i Emanuela
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 2 (1349) 2018-01-11
  W NUMERZE:
» Jubileuszowy, 10. Konkurs na Choinkę Wieczernikową - rozstrzygnięty
» Remont dla dzieci
» Rodzinny weekend w Żarkach 20-21.01.2018.
» Aż 98 proc. Polaków ma problemy z zębami. Przyczyną niska świadomość i brak edukacji
» Termin oddania sztucznego oświetlenia przesunięty!
» Samochód dla OSP Żuraw
» W Poczesnej kolędują
» Zmiany dyrektorskie
» Z SESYJNEGO FOTELA RADNEGO. Ważne dla mieszkańców wnioski budżetowe – odrzucone przez koalicję SLD i PO
» Wybieramy Złotą Piątkę OKF
» Promotorzy częstochowskiej gospodarki 2017
» Filharmonia Częstochowska zaprasza
» Strażnicy miejscy pomogli samotnej 69-letniej mieszkance
» KONFERENCJA NA AJD. „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”
» MOPS wydał kalendarz promujący pieczę zastępczą
» Nowy zakład ma powstać w Częstochowie
» KONCERT CHARYTATYWNY. Na rzecz hospicjum
» POCZESNA. Jasełka w Brzezinach
» POCZESNA. Konkurs kolęd
» PORAJ. Brawo dla Uczniów z Choronia
» Anioły dla uzdolnionych Aniołków
» Gratulacje dla Gminy Konopiska
» Nowe twisty dla Częstochowy
» WYDAWNICTWA. „Częstochowa z lotu ptaka”
»  POCZESNA. Wystawa ,,Siedem Zasad Konsumenta Seniora”
» Pacjencie ze stwardnieniem rozsianym, nie daj się zimie!
» Częstochowa roku 2017
» PZU Zdrowie inwestuje w Częstochowie
» "LADIES NIGHT" I KONKURS
» Nie tylko MUSICALE!Z udziałem gościa specjalnego Krzysztofa Cugowskiego

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 2 (1349) z 2018-01-11
Gazeta Częstochowa
Jubileuszowy, 10. Konkurs na Choinkę Wieczernikową - rozstrzygnięty
9 stycznia 2018 roku na Jasnej Górze nagrodzono najpiękniejsze choinki, przystrojone przez uczniów z 40. szkół z Częstochowy i regionu częstochowskiego. Motywem przewodnim przedsięwzięcia było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd choinki przybrały barwy biało-czerwone.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Remont dla dzieci
Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Dzieci przy ulicy Michałowskiego w Częstochowie przeszedł termomodernizacyjny remont, na który pieniądze przeznaczone z miejskiego budżetu.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Rodzinny weekend w Żarkach 20-21.01.2018.
Serdecznie zapraszamy do rezerwacji terminów w ramach Rodzinnego Weekendu w dniach 20-21 stycznia. Warto zabrać ze sobą babcie i dziadków. Wszystkie atrakcje w mocno obniżonych cenach i gratis. A co przygotowano dla odwiedzających tego dnia Żarki? Moc atrakcji, interesujące warsztaty, multimedia i miejsca z klimatem, edukację, zabawę. Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Liczba miejsc ograniczona. Wystarczy zadzwonić i spędzić aktywnie dzień w Żarkach na Szlaku Orlich Gniazd.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Aż 98 proc. Polaków ma problemy z zębami. Przyczyną niska świadomość i brak edukacji
Z ankiety przeprowadzonej wśród stomatologów wynika, że 98 proc. rodaków ma problemy z zębami. Lekarze, zapytani o stan uzębienia oraz higieny jamy ustnej Polaków, wskazali, że nie są one na wystarczająco dobrym poziomie. Wśród przyczyn dominuje – ich zdaniem – kiepska edukacja oraz niska świadomość pacjentów (81 proc.). Drugim powodem jest brak pieniędzy na leczenie (12 proc.).
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Termin oddania sztucznego oświetlenia przesunięty!
Na drodze budowy sztucznego oświetlenia na Miejskim Stadionie Piłkarskim "Raków" wystąpiły nieprzewidziane utrudnienia. Jednak jak zapewnia Biuro prasowe UM Częstochowa, maszty oświetleniowe - w pełni sprawne zostaną oddane do użytku przed początkiem rundy wiosennej obecnego sezonu. Termin zakończenia całości robót wraz z ich odbiorem przedłużono do końca lutego br.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Samochód dla OSP Żuraw
7 stycznia 2018 roku odbyła się uroczystość poświęcenia nowego samochodu pożarniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawiu. Ceremonię rozpoczęła Msza Święta odprawiona w kościele pw. św. Bartłomieja. Po mszy św. utworzono korowód, który przemaszerował pod remizę OSP Żuraw, gdzie wójt Joanna Ścigaj wraz z poseł Lidią Burzyńską, która wsparła strażaków w pozyskaniu środków na zakup wozu, przekazały samochód jednostce OSP Żuraw.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
W Poczesnej kolędują
Zapraszamy
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Zmiany dyrektorskie
Od nowego roku nastąpiły zmiany na dyrektorskich stanowiskach w częstochowskich instytucjach kultury. Janusz Jadczyk, przestał być dyrektor Muzeum Częstochowskiego. Jego miejsce zajął Tadeusz Piersiak, dotychczasowy dyrektor Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”. Z kolei dyrektorem OPK "Gaude Mater" został Robert Jasiak, kierownik referatu Kultury, Promocji i Sportu w UM Częstochowa.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Z SESYJNEGO FOTELA RADNEGO. Ważne dla mieszkańców wnioski budżetowe – odrzucone przez koalicję SLD i PO
Ostatnia sesja Rady Miasta, przed Świętami Bożego Narodzenia, nie przyniosła rewelacji w zmianach budżetu na 2018 r. Dalej próżno czekać na zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Kopernika, Śląskiej, Nowowiejskiego, czego domagała się radna Klubu Prawo i Sprawiedliwość Justyna Kielesińska, kierując się bezpieczeństwem użytkowników. – Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zobowiązał się zrealizować to zadanie do końca 2016 r. I mimo aprobaty Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz Komendy Miejskiej Policji, nie zostało to zrealizowane. Wniosek jest tylko jeden: włodarzom Częstochowy nie zależy na bezpieczeństwie ani na dotrzymaniu danego słowa przez głównego decydenta – komentuje radna.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wybieramy Złotą Piątkę OKF
Ośrodek Kultury Filmowej ,,Iluzja” w Częstochowie tradycyjnie zaprasza częstochowianki do uczestnictwa w plebiscycie na najlepszy film ubiegłego roku prezentowany na ekranie kina przy alei NMP 64. Głosy oddawać można przez internet lub w siedzibie OKF.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Promotorzy częstochowskiej gospodarki 2017
Promotorem Częstochowskiej Gospodarki została Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA. Ponadto wyróżniono firmy LINEX sp. z o.o., INERGIS SA oraz Dariusza Jadczyka. Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Częstochowy otrzymała Częstochowska Loża Business Center Club.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Filharmonia Częstochowska zaprasza
17.01.2018, godz. 18.50 Sala kameralna - AKADEMICKI KONCERT KAMERALNY 19.01.2018, godz. 19.00 Sala koncertowa KONCERT KARNAWAŁOWY
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Strażnicy miejscy pomogli samotnej 69-letniej mieszkance
Dzięki „uporowi” częstochowskich strażników miejskich mieszkająca samotnie 69-letnia schorowana kobieta zyskała wyremontowane mieszkanie, lepsze meble i nową kuchnię węglową.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
KONFERENCJA NA AJD. „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”
Wydział Filologiczno-Historyczny oraz Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie 11 stycznia 2018 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizował konferencję pt. „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
MOPS wydał kalendarz promujący pieczę zastępczą
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie wydał kalendarz ścienny na 2018 rok, promujący rodzicielstwo zastępcze.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Nowy zakład ma powstać w Częstochowie
ZF Global Electronics rozszerza swoją działalność produkcyjną na terenie Europy Środkowej i jako lokalizację dla nowej inwestycji wybrało Częstochowę. To kolejna w ostatnich miesiącach, po Guardianie strategiczna inwestycja na terenie częstochowskich lokalizacji Specjalnych Stref Ekonomicznych.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
KONCERT CHARYTATYWNY. Na rzecz hospicjum
7 stycznia 2018 roku w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, przy ul. Michałowskiego w Częstochowie, odbył się trzeci już Charytatywny Koncert Kolęd. Dochód z pierwszych dwóch koncertów został przekazany dla chorych dzieci. Tym razem postanowiono pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Koncert przebiegł w rodzinnej i radosnej atmosferze, a udało się pozyskać blisko 10 tys. zł.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
POCZESNA. Jasełka w Brzezinach
9 stycznia 2018 roku w Świetlicy Środowiskowej w Brzezinach Nowych odbyły się Jasełka, które przedstawiły dzieci z Przedszkola w Hucie Starej B, pod opieką Katarzyny Szczepanik oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15, pod opieką Katarzyny Kowackiej.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
POCZESNA. Konkurs kolęd
9 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Nieradzie w VIII Gminnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych - Nierada 2018, wzięło udział 28 solistów w trzech kategoriach wiekowych.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
PORAJ. Brawo dla Uczniów z Choronia
Tuż przed Świętami wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Choroniu wraz z opiekunami odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Bogumiłku, gdzie przekazali zebrane przez siebie dary.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Anioły dla uzdolnionych Aniołków
11 stycznia 2018 r. w Kościele pw. św. Walentego w Konopiskach zastępca Wójta Gminy Konopiska Zofia Kuśmierska oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach Iwona Lisek uroczyście wręczyły nagród za udział w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym „Anioł”.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Gratulacje dla Gminy Konopiska
Gmina Konopiska zajęła XVIII miejsce w XIII edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w kategorii gminy wiejskie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Nowe twisty dla Częstochowy
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę na zakup dziesięciu nowych tramwajów. Łącznie, po zrealizowaniu umowy, w Częstochowie będzie jeździło siedemnaście pojazdów tego typu.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
WYDAWNICTWA. „Częstochowa z lotu ptaka”
Michał Sitek – przedsiębiorca, prezes firmy tworzącej rozwiązania z zakresu biznesu kreatywnego, aktywny działacz pro bono, twórca oraz redaktor naczelny portalu: www.staraczestochowa.pl własnym nakładem wydał album fotograficzny „Częstochowa z lotu ptaka”. Publikacja jest efektem jego pasji fotograficznej i miłości do rodzinnego miasta: Częstochowy oraz jego historii:. Prywatnie zajmuje się fotografią podróżniczą i dzikich zwierząt, w tym szczególnie krokodyli.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
POCZESNA. Wystawa ,,Siedem Zasad Konsumenta Seniora”
Po raz pierwszy wystawa „,Siedem Zasad Konsumenta Seniora”, której twórcą jest Artur Jastrząb, wykładowca Katedry Grafiki Instytutu Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, została pokazana w Gminie Poczesna 25 listopada 2017 roku podczas inauguracji działalności Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Poczesnej. Spotkanie, które prowadziła twórca Uniwersytetu i jego prezes jest Halina Synakiewicz, odbyło się w sali konferencyjnej w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Poczesnej.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Pacjencie ze stwardnieniem rozsianym, nie daj się zimie!
Zimą zamykamy się w domach i wolimy spędzać czas pod kocem z dobrym filmem lub książką w ręku. W tym czasie częstotliwość wysiłku fizycznego zwykle zostaje ograniczona do minimum a czasami nawet wstrzymana.Co z punktu widzenia osób cierpiących na stwardnienie rozsiane (SM) jest niewskazane . Dlaczego?Aktywność fizyczna jest bardzo istotna w procesie leczenia pacjentów z SM . Dlatego zimowa aura nie powinna być przyczyną przerwania regularnie prowadzonego wysiłku.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Częstochowa roku 2017
W ubiegłym roku częstochowski Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował 2787 urodzeń żywych dzieci, czyli o 49 więcej niż przed rokiem w 2016 roku. To dobra wiadomość, bo świadczy o tym, że coraz więcej młodych ludzi chce zapuścić swoje korzenie w Częstochowie. Trochę jednak przykro, że co piąte dziecko urodziło się poza małżeństwem. Najpopularniejszymi imionami dla dzieci urodzonych w Częstochowie w 2017 roku były: chłopcy – Jakub (82), Antoni (80), Filip (64), Aleksander (60), Szymon (51); dziewczynki – Julia (75), Zuzanna (66), Lena (63), Hanna (62), Maja (60).
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
PZU Zdrowie inwestuje w Częstochowie
PZU Zdrowie rozpoczęło rok od nabycia kolejnej spółki medycznej. Przejmowanym podmiotem jest Centrum Medyczne Św. Łukasza w Częstochowie, największa na lokalnym rynku firma w zakresie opieki specjalistycznej, współpracująca na co dzień z ponad 100 lekarzami specjalistami.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
"LADIES NIGHT" I KONKURS
Jak nie wpaść w sidła sprytnego oszusta i nie zakochać się na zabój? Przekonaj się podczas Ladies Night - fantastycznej imprezy dla Pań, podczas której czeka na nie przedpremierowy pokaz polskiej komedii romantycznej „Podatek od miłości”, mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami oraz powitalny prezent. Zapraszamy w czwartek 25 stycznia o godz. 19.30 do wybranych kin Cinema City. Bilety są dostępne w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Nie tylko MUSICALE!Z udziałem gościa specjalnego Krzysztofa Cugowskiego
11 marca 2018 r., godz. 19:00 Filharmonia Częstochowska
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl