Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Olimpii i Łazarza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 44 (1339) 2017-11-02
  W NUMERZE:
» Wystawa ekslibrisów w Bibliotece. Lech Grochulski przedstawia
» 100 lat parafii Świętej Rodziny w Częstochowie
» "Grzegorz" wyrywa drzewa z korzeniami
» Raków pokonał "Bandę z Grudziądza"
» "Trenerski dwugłos" : GKS Olimpia Grudziądz - RKS Raków Częstochowa
» Kolejny etap rozbudowy Parku "LIsiniec"
» Kolejne czujki
» Pomóżmy Zosi zacząć chodzić
» Bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych
» Już jest! Nowy serwis edukacyjny dla chorych na RZS
» Eelektrostymulacja mięśni w fitnessie
» Kalendarz twórców kultury z województwa śląskiego
»  III CZĘSTOCHOWSKIE SPOTKANIE PALIATYWNO – HOSPICYJNE
» WYDAWNICTWO MARGINESY:
» Konsulat Republiki Bułgarii w Częstochowie
» JUBILEUSZ. „Grupa Romana” świętuje 15-lecie
» Spam telefoniczny – czyli niechciane telefony
» Bezrobocie spada, oferty pracy rosną
» Jurajski Produkt Roku 2017
» Barwy Jesieni - Żarecki Klub Seniora
» DZIEŃ OTWARTY ZUS W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W KŁOBUCKU
»  Feralny piątek dla Rakowa
»  Jednak strajk
» Czujność nie na minimum, tylko na maksimum. Czy mieszkanki województwa śląskiego są świadome rangi comiesięcznych badań?
» ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU. I KONKURS LITERACKI IM. MARII I LECHA KACZYŃSKICH
» 9-letni Karol pilnie potrzebuje przeszczepienia szpiku, a na całym świecie nie ma dla niego Dawcy.
»  PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2017/2018 dla woj. śląskiego
» WYDAWNICTWO FILIA
» „AGATa. Sekrety Pierwszej Damy” - Premiera 20 LISTOPADA 2017.
» W Częstochowskich Wodociągach – naukowo
» Konsulat Republiki Bułgarii w Częstochowie

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 44 (1339) z 2017-11-02
Gazeta Częstochowa
Wystawa ekslibrisów w Bibliotece. Lech Grochulski przedstawia
Częstochowski poeta i kolekcjoner Lech Grochulski zaprezentował w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie zbiór polskich i międzynarodowych ekslibrisów ze swojej prywatnej kolekcji. Wernisaż miał miejsce 27 października 2017 roku, a wystawa otrzymała tytuł „Kobiety – Kwiaty – Kobiety”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
100 lat parafii Świętej Rodziny w Częstochowie
Parafia Świętej Rodziny przy Archikatedrze Częstochowskiej, w tym roku żyje jubileuszem 100-lecia istnienia. Z tej okazji 29 października 2017 roku odbyła się uroczysta Msza św. jubileuszowa pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego i z udziałem kilkudziesięciu księży.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
"Grzegorz" wyrywa drzewa z korzeniami
Orkan "Grzegorz"dzisiejszej nocy z dotarł i do Częstochowy. Siłą wiatru dochodziła do 120 km na godzinę. Jednym z efektów "Grzegorza" jest wyrwane z korzeniami drzewo przy placu katedralnym.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Raków pokonał "Bandę z Grudziądza"
Drużyna pod wodzą Marka Papszuna zdobyła bardzo cenne trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu 15.Kolejki Nice 1.Ligi z Olimpią Grudziądz. Częstochowianie zwyciężyli 2:1, będąc na boisku zespołem wyraźnie lepszym od rywali.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
"Trenerski dwugłos" : GKS Olimpia Grudziądz - RKS Raków Częstochowa
Oto co po zakończeniu meczu mieli do przekazania szkoleniowcy obydwu drużyn.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Kolejny etap rozbudowy Parku "LIsiniec"
Pawilon plażowy, przebudowa nabrzeża, rozbudowa plaży, kładka nad kanałem i pomosty, nowy parking, oświetlenie, monitoring oraz urządzona zieleń - to niektóre elementy realizacji strefy wypoczynku „Adriatyk”. Miasto podpisało umowę wartości prawie 8,3 mln zł z wykonawcą kolejnego etapu rewitalizacji Parku Wypoczynkowego „Lisiniec” w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Kolejne czujki
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie kontynuuje akcję montażu czujek czadu i dymu. Dotychczas w zasobach komunalnych zamontowano 4,5 tysiąca takich urządzeń.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Pomóżmy Zosi zacząć chodzić
Zosieńka, 10-miesięczna częstochowianka, urodziła się z wadą nóżek. Ratunkiem dla niej jest operacja, za którą trzeba zapłacić ponad 160 tysięcy dolarów. Aby mogła chodzić i być zdrowa jak jej siostra bliźniaczka, ważny jest każdy miesiąc, dlatego tak istotne są szybka pomoc i wsparcie ludzi dobrej woli. Pieniądze można przekazywać poprzez konta Fundacji "siepomaga" (szczegóły w poniższym artykule).
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych
1 listopada br. w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego rusza bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych o numerze telefonu 987 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmować swym zasięgiem teren województwa śląskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Już jest! Nowy serwis edukacyjny dla chorych na RZS
Z końcem października br. wystartowała, długo wyczekiwana przez pacjentów zmagających się z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) i ich bliskich, nowa responsywna strona internetowa ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „RZS Porozmawiajmy”. www.rzsporozmawiajmy.pl
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Eelektrostymulacja mięśni w fitnessie
Trening EMS to innowacyjna metoda ćwiczeń, która wykorzystuje technologię impulsów elektrycznych na potrzeby sportu i fitnessu. Pozwala na budowanie kondycji, siły i utratę tkanki tłuszczowej w dużo krótszym czasie niż tradycyjne ćwiczenia. Nowa forma treningu podbija serca Polaków.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Kalendarz twórców kultury z województwa śląskiego
Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zaprasza na promocję kalendarza Twórcy Kultury Śląskiej 2018, czemu towarzyszyć będzie wystawa portretów fotograficznych bohaterów kalendarza (autorami zdjęć są Krzysztof Miller i Marek Wesołowski).
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
III CZĘSTOCHOWSKIE SPOTKANIE PALIATYWNO – HOSPICYJNE
„Medycyna paliatywna, a leczenie objawowe w onkologii - rak piersi"
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
WYDAWNICTWO MARGINESY:
Od dwóch tygodni w księgarniach książka Beaty Kost „Kobiety ze Lwowa”. Burzliwa historia Lwowa sprawiła, że niewiele wiadomo o wspaniałych kobietach, które współtworzyły to miasto. Ludzie zapomnieli o swoich literatkach, przebrzmiała sława aktorek, poszły w niepamięć skandalizujące romanse femmes fatales, a praca kresowych siłaczek może budzić dziś politowanie. Poza nielicznymi wyjątkami nie są patronkami ulic, nie mają pomników ani tablic pamiątkowych. Ich codzienne sprawy, dorobek i osiągnięcia wciąż pozostają w cieniu. Pozostają nieznane zarówno bohaterki haseł w encyklopediach, jak i „dziunie” opiewane w lwowskich piosenkach. A przecież były wśród nich wybitne aktorki i wielkie śpiewaczki, ideowe nauczycielki i zasobne arystokratki, dzielne feministki i uduchowione muzy, pełne poświęcenia żołnierki i wybitni naukowcy. Autorka opowiada o nich tak, że nie można przestać czytać
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Konsulat Republiki Bułgarii w Częstochowie
W Częstochowie otwarto konsulat Republiki Bułgarii. Honorowym konsulem Bułgarii w województwie śląskim został Janusz Zatoń, częstochowski przedsiębiorca, długoletni prezes Odlewni Żeliwa „Wulkan”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
JUBILEUSZ. „Grupa Romana” świętuje 15-lecie
Częstochowska Kapela Biesiadna „Grupa Romana”, 28 października 2017 roku, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II – w jednym z najpiękniejszych miejsc w Częstochowie – zorganizowała uroczystą galę z okazji 15-lecia swojej działalności artystycznej.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Spam telefoniczny – czyli niechciane telefony
Natrętni telemarketerzy call center potrafią niekiedy skutecznie uprzykrzyć codzienność. Gdy z nimi rozmawiamy zastanawiamy się, skąd mają nasz numer. Niestety wiele osób bagatelizuje ten problem nie zdając sobie sprawy, że mogło dojść do naruszenia prawa ochrony danych osobowych. Czy jest sposób, aby ograniczyć częstotliwość niechcianych rozmów lub całkowicie się ich pozbyć?
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Bezrobocie spada, oferty pracy rosną
Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie wynika, że wrzesień 2017 r. był rekordowym w tym roku miesiącem, jeśli chodzi o rozpoczęcie pracy. Do urzędu pracy o podjęcie zatrudnienia zgłosiło 1068 osób bezrobotnych, w tym 625 kobiet.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Jurajski Produkt Roku 2017
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Barwy Jesieni - Żarecki Klub Seniora
Gmina Żarki otrzymała ponad 400 tys. zł dofinansowania na stworzenie Żareckiego Klubu Seniora z prawdziwego zdarzenia. Dofinansowanie pochodzi ze środków unijnych. Projekt jest przewidziany do realizacji przez dwa lata.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
DZIEŃ OTWARTY ZUS W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W KŁOBUCKU
Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku i Częstochowski Oddział ZUS zapraszają na nieodpłatne porady Ekspertów ZUS z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych oraz zasiłków.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Feralny piątek dla Rakowa
ZARZĄD MIASTA CZĘSTOCHOWY ROZWIĄZUJE UMOWĘ Z RAKOWEM
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Jednak strajk
Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie postanowili walczyć o podwyżki.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Czujność nie na minimum, tylko na maksimum. Czy mieszkanki województwa śląskiego są świadome rangi comiesięcznych badań?
Rak piersi wyzwala w nas lęk. Latami mówiąc o nim - błyskawicznie kompletowałyśmy wiele niepotrzebnych określeń charakteryzujących bezwzględny styl, z jakim zawłaszczał sobie nasze ciało i umysł.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU. I KONKURS LITERACKI IM. MARII I LECHA KACZYŃSKICH
REGULAMIN KONKURSU
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
9-letni Karol pilnie potrzebuje przeszczepienia szpiku, a na całym świecie nie ma dla niego Dawcy.
Zarejestruj się - może to właśnie Ty podarujesz mu szansę na nowe życie!
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2017/2018 dla woj. śląskiego
Więcej połączeń z Katowic do stolicy, nowe pociągi z Bielska-Białej i Częstochowy na Pomorze Zachodnie oraz Warmię i Mazury, a także dodatkowy skład ze stolicy województwa do Wiednia – tak w dużym skrócie prezentuje się nowy rozkład jazdy PKP Intercity dla woj. śląskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 grudnia br.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
WYDAWNICTWO FILIA
„PUDEŁKO Z MARZENIAMI”. Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„AGATa. Sekrety Pierwszej Damy” - Premiera 20 LISTOPADA 2017.
Wydawnictwo Bonum Verbum ma w swoją nazwę wpisaną misję głoszenia dobrego słowa. Nie mogło być zatem inaczej w przypadku kolejnej książki, która dotyczy osoby wyjątkowej – Agaty Kornhauser-Dudy, obecnej Pierwszej Damy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
W Częstochowskich Wodociągach – naukowo
2 i 3 października 2017r. w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie 65 uczniów z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych z regionu częstochowskiego uczestniczyło w trzeciej edycji warsztatów naukowych „Inżynier – zawód XXI wieku”, zorganizowanych przez Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej, wspólnie z Wodociągami Częstochowskimi, na mocy funkcjonującej od kilku lat partnerskiej umowy o współpracy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Konsulat Republiki Bułgarii w Częstochowie
W Częstochowie otwarto konsulat Republiki Bułgarii. Honorowym konsulem Republiki Bułgarii w województwie śląskim został Janusz Zatoń, częstochowski przedsiębiorca, długoletni prezes Odlewni Żeliwa „Wulkan”.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl