Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 16 lutego 2019
Danuty i Juliany
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 40 (1335) 2017-10-05
  W NUMERZE:
» Goście Pani Europoseł w Brukseli
» Sukces młodych bokserów sekcji LKS Polonia Poraj
» WYDARZENIE KULTURALNE. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Palenie śmieci w kominku szkodzi
» MDK – ekologicznie
» Zadbajmy o czyste powietrze
» Krzyże Zasługi dla częstochowian
» Z WOKANDY. Generał Sojczyński „Warszyc” – sprofanowany
» ISD HUTA CZĘSTOCHOWA INTEGRUJE PRACOWNIKÓW. Rodzinny Piknik Hutniczy
» Sukces rolnika z gminy Panki
» 90-LECIE UTWORZENIA STAŁEJ GRUPY TEATRALNEJ.Ludzie dla ludzi
» WSPOMNIENIE. Jerzy Wereszczyński
» Regionalny Fundusz Gospodarczy buduje giełdę handlową dla hurtu rolno-spożywczego
» Plac Orląt Lwowskich po remoncie
» OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. W „Samochodowo-Budowlanej” – czytają
» Wraki znikają z ulic Częstochowy
»  NOWY KOMENDANT CZĘSTOCHOWSKIEJ POLICJI. Inwencja i doświadczenie
» Z policyjnej raportówki
» Elektrownia hybrydowa to zagrożenie dla zielonego Przyrowa – twierdzą mieszkańcy gminy i apelują o wstrzymanie planowanej inwestycji
» Piłkarze Rakowa Częstochowa powołani do Reprezentacji Polski
»  PIŁKA NOŻNA. Raków zdobył pełną pulę na Warmii i Mazurach
» TENIS STOŁOWY. Dwa wygrane mecze akademiczek
»  TENIS STOŁOWY. 3 złote medale Karola Jabłońskiego
» Drabik Junior mistrzem świata
» ŻUŻEL. Zagar najlepszy w turnieju o Puchar Prezydenta. Kontuzja Polisa
» Rusza III edycja akademii x-kom
» 50 ROCZNICA ŚMIERCI HALINY POŚWIATOWSKIEJ
» Obchody 154. rocznicy bitwy pod Mełchowem
» JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!
» Ruszył UTW w Koniecpolu
» Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! 16-22 października 2017, Częstochowa
» ŻUŻEL. Analiza startów „dzikich kart”
» Do Berlina z Częstochowy, Lublina, Radomia i Płocka! Podróże łączone PolskiBus.com z promocją -30%
» Polacy kupują przez internet
» ŻUŻEL. Zagadkowa forma Lebedevsa
» Koncert zespołu November Project w Częstochowie
» Turystyka z certyfikatami
» Aktywistka Stalińska
» Bliskie spotkanie trzeciego stopnia
» Bilet weekendowy
» Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce
» Finał Śląskiej Ligi Młodzików + Mistrzostwa Śląska w Sztafecie Szwedzkiej i Olimpijskiej oraz wieloboje
» Zagar najlepszy w turnieju o Puchar Prezydenta. Kontuzja Polisa
» e-podróżowanie koleją

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 40 (1335) z 2017-10-05
Gazeta Częstochowa
Goście Pani Europoseł w Brukseli
Na zaproszenie poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej w dniach 22-26 września 55-osobowa grupa z województwa śląskiego odwiedziła stolicę Unii Europejskiej – Brukselę. Wśród uczestników byli przedstawiciele częstochowskiej „Solidarności”, na czele z Dorotą Kaczmarek, przewodniczącą sekcji oświaty NSZZ „Solidarność” w Częstochowie i redaktorem naczelnym „Gazety Solidarności” Januszem Mazurem oraz uczniowie częstochowskich szkół.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Sukces młodych bokserów sekcji LKS Polonia Poraj
Młodzi bokserzy trenujący w Sekcji Bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj pod czujnym okiem ks. Zbigniewa Dudka mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Ciężka, systematyczna praca i wysiłek włożony w treningi już przynoszą fantastyczne rezultaty.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
WYDARZENIE KULTURALNE. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
Gościem honorowym Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie podczas 67. spotkania cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” była wybitna polska aktorka, pedagog, podróżniczka Halina Kwiatkowska (z domu Królikiewiczówna, ur. 25 kwietnia 1921 w Bochni), koleżanka z lat szkolnych i studenckich Karola Wojtyły, z którym występowała na scenie szkolnej oraz Teatru Rapsodycznego.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Palenie śmieci w kominku szkodzi
Rocznie w Polsce produkuje się średnio 58 milionów m3 odpadów komunalnych. To jakby zapełnić śmieciami po dach Stadion Narodowy aż 58 razy. Niestety, wielu Polaków nadal uważa, że palenie śmieci jest bardziej ekologiczne, niż ich segregowanie.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
MDK – ekologicznie
„Parki narodowe w Polsce oraz Gatunki zwierząt i roślin chronionych” – to hasło III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży, zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Zadbajmy o czyste powietrze
Jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla naszego zdrowia jest zanieczyszczenie powietrza – twierdzą zgodnie eksperci na całym świecie. Choć w Europie jakość tego, czym oddychamy, od lat się poprawia, w Polsce ta poprawa jest praktycznie nieodczuwalna, a ostatnie lata wydają się cechować tendencją odwrotną. Tymczasem według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) skażenie środowiska naturalnego jest przyczyną 15-20 proc. wszystkich przedwczesnych zgonów . Według Raportu Europejskiej Agencji Środowiska, w 2013 roku w 41 europejskich krajach zanieczyszczenie powietrza samym tylko pyłem zawieszonym przyczyniło się do przedwczesnej śmierci ponad 460 tysięcy osób. W Polsce tę liczbę oszacowano na ponad 48 tysięcy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Krzyże Zasługi dla częstochowian
25 września w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych kilkudziesięciu osobom z województwa śląskiego szczególnie zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, działalności kulturalnej, charytatywnej oraz pracy zawodowej.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Z WOKANDY. Generał Sojczyński „Warszyc” – sprofanowany
27 września 2017 roku przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbyło się posiedzenie Sądu w sprawie bulwersujących słów radnej Platformy Obywatelskiej Jolanty Urbańskiej. Radna na swoim profilu facebooku napisała, m.in.: „Zabijający Żydów: Groźny, Warszyc, Otto. Bandyci to Wy”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
ISD HUTA CZĘSTOCHOWA INTEGRUJE PRACOWNIKÓW. Rodzinny Piknik Hutniczy
W sobotnie popołudnie, 23 września 2017 roku, Hala Sportowa na Zawodziu tętniła radosnym śmiechem dzieci i sportowymi emocjami. Na piknik przygotowany przez Zarząd ISD Huty Częstochowa oraz hutnicze Związki Zawodowe licznie przybyli pracownicy przedsiębiorstwa wraz z całymi rodzinami.
Czytaj więcej     Komentarze
Rolnictwo
Sukces rolnika z gminy Panki
Arkadiusz Parkitny, rolnik z regionu częstochowskiego, został podwójnie nagrodzony na AgroShow 2017 – największej rolniczej wystawie plenerowej w Europie. 22 września 2017 roku podczas uroczystej gali w Bednarach odebrał nagrodę za zdobycie trzeciego miejsca w finale konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Rolnego, oraz laur zwycięstwa w internetowej edycji tego konkursu.
Czytaj więcej     Komentarze
wywiady
90-LECIE UTWORZENIA STAŁEJ GRUPY TEATRALNEJ.Ludzie dla ludzi
„Gdybym powiedział, że teatr nie jest potrzebny to przekreśliłbym 35 lat swojego życia”. O początkach teatru w Częstochowie, jego znaczeniu dla kultury, 90-leciu utworzenia stałej grupy aktorskiej i o tym, czy młodzi ludzie interesują się „sztuką na deskach” rozmawiam z dyrektorem Teatru im. Adama Mickiewicza, Robertem Dorosławskim.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
WSPOMNIENIE. Jerzy Wereszczyński
W kościele w Borownie, na początku lipca br., odbył się pogrzeb Jerzego Wereszczyńskiego, oraz jego żony – Leonardy. Małżonkowie zmarli w Londynie i ich urny z prochami, zgodnie z ich wolą, zostały sprowadzone do Polski, w rodzinne strony. Jerzy Wereszczyński był wybitnym absolwentem Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Częstochowie, bratem Wandy Wereszczyńskiej. Uroczystości pogrzebowe w kościele odprawił ich przyjaciel biskup Antoni Długosz. Po Mszy świętej kondukt żałobny udał się na pobliski cmentarz.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Regionalny Fundusz Gospodarczy buduje giełdę handlową dla hurtu rolno-spożywczego
– To jest dla nas ogromne wyzwanie, ale zrealizujemy inwestycję na miarę XXI wieku, która będzie motorem napędowym do rozwoju naszego regionu – zapowiada prezes RFG Mirosław Matyszczak.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Plac Orląt Lwowskich po remoncie
Przebudowę pl. Orląt Lwowskich na Rakowie zakończono w ostatnim tygodniu września br.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. W „Samochodowo-Budowlanej” – czytają
29 września 2017 r. w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Akcję zorganizowali nauczyciele bibliotekarze: Alina Grabna i Anna Majchrzak według autorskiego scenariusza. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony został w 2001 roku przez Polską Izbę Książki w nawiązaniu do kampanii ogólnospołecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wraki znikają z ulic Częstochowy
Na początku tygodnia częstochowska Straż Miejska zleciła odholowanie z ul. Bohaterów Katynia dwóch pojazdów długotrwale nieużywanych, które potocznie zwane są „wrakami”.
Czytaj więcej     Komentarze
wywiady
NOWY KOMENDANT CZĘSTOCHOWSKIEJ POLICJI. Inwencja i doświadczenie
Młodszy inspektor Dariusz Atłasik od kilku miesięcy jest komendantem Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W rozmowie z „Gazetą Częstochowską” opowiada o swojej drodze zawodowej i służbie policjanta.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Z policyjnej raportówki
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI Stalker trafił do aresztu
Czytaj więcej     Komentarze
INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Elektrownia hybrydowa to zagrożenie dla zielonego Przyrowa – twierdzą mieszkańcy gminy i apelują o wstrzymanie planowanej inwestycji
Wójt gminy Przyrów Robert Nowak planuje w Zalesicach wybudować elektrownię hybrydową na biomasę leśną i rolniczą, wzorowaną na elektrowni w Sztokholmie. Ma ona działać w synergii z rozległą elektrownią wiatrową, mającą powstać w Przyrowie. Mieszkańcy gminy widzą w tej inwestycji potężne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego oraz dobra przyrody. Złożyli petycję do wójta z prośbą o zaniechanie budowy. Podpisało się pod nią blisko czterysta osób.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Piłkarze Rakowa Częstochowa powołani do Reprezentacji Polski
Dwaj zawodnicy Rakowa Częstochowa:- bramkarz Mateusz Lis oraz pomocnik Jakub Łabojko zostali powołani przez selekcjonera Dariusza Gęsiora do Piłkarskiej Reprezentacji Polski U-20 na dwa spotkania Turnieju Elite League.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
PIŁKA NOŻNA. Raków zdobył pełną pulę na Warmii i Mazurach
Drużyna pod batutą Marka Papszuna odniosła dwa zwycięstwa w Nice 1.Lidze . W spotkaniach wyjazdowych, najpierw w środę 27 września br. Raków pokonał Wigry Suwałki, 3:0 a następnie w sobotę, 30 września br. częstochowianie odprawili z kwitkiem – Stomil Olsztyn, 3:1.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
TENIS STOŁOWY. Dwa wygrane mecze akademiczek
Udanie nowy sezon rozgrywkowy ekstraklasy rozpoczęły tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD Częstochowa.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
TENIS STOŁOWY. 3 złote medale Karola Jabłońskiego
Z trzema złotymi medalami z Spartakiady Sportowej Młodzieży Niesłyszących do 18 lat wrócił z Olecka 11-letni zawodnik AZS-u AJD Częstochowa – Karol Jabłoński.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Drabik Junior mistrzem świata
Maksym „Torres” Drabik – syn Sławomira Drabika, naszego legendarnego żużlowca, wygrał w czeskich Pardubicach finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów i zdobył złoty medal.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
ŻUŻEL. Zagar najlepszy w turnieju o Puchar Prezydenta. Kontuzja Polisa
Zawodnicy Włókniarza Vitroszlif Cross Fit Częstochowa zmagania w PGE Ekstralidze zakończyli 19 sierpnia 2017 roku, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Nie oznaczało to jednak, że pod Jasną Górą nie zawarczą jeszcze w tym roku motocykle żużlowe. 29 września na „SGP Arenie” rozegrano czwartą edycję Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Rusza III edycja akademii x-kom
Dziesięć intensywnych dni szkoleniowych i kilkanaście miejsc pracy czeka na uczestników III edycji „akademii x-kom”. W ciągu zaledwie kilku dni studenci częstochowskich uczelni będą mogli wzbogacić swoją wiedzę i zyskać pracę w sieci sklepów x-kom. Zapisy na szkolenie przyjmowane są do 11 października 2017 r. Udział w akademii jest całkowicie bezpłatny.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
50 ROCZNICA ŚMIERCI HALINY POŚWIATOWSKIEJ
11 października minie 50 lat od śmierci Haliny Poświatowskiej. W związku z rocznicą w mieście odbędą się uroczystości i wydarzenia kulturalne, upamiętniające częstochowską poetkę.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Obchody 154. rocznicy bitwy pod Mełchowem
W słoneczne przedpołudnie, dnia 30 września 2017 roku odbyły się uroczystości upamiętniające 154. rocznicę Bitwy pod Mełchowem. Organizatorami obchodów byli: Gmina Lelów, Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne im. Walentego Zwierkowskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!
– ogólnopolski finał kampanii Amazonek w Częstochowie
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Ruszył UTW w Koniecpolu
Już po raz trzeci słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koniecpolu uczestniczyli w inauguracji nowego roku akademickiego. Tegoroczna uroczystość odbyła się w środę (4 października) w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! 16-22 października 2017, Częstochowa
Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! w Częstochowie odbywa się już po raz siódmy. Tegoroczna edycja (16-22 października) obfituje we wspaniałych gości z różnych dziedzin sztuki, a wszystko w kontekście literatury i czytania książek.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
ŻUŻEL. Analiza startów „dzikich kart”
Maksym Drabik, Bartosz Smektała i Max Fricke stanęli na podium cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Warto przypomnieć, że Australijczyk startował w tegorocznej edycji EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship ze stałą „dziką kartą”.
Czytaj więcej     Komentarze
turystyka
Do Berlina z Częstochowy, Lublina, Radomia i Płocka! Podróże łączone PolskiBus.com z promocją -30%
Już teraz mieszkańcy Częstochowy, Lublina, Radomia i Płocka otrzymują możliwość zaplanowania komfortowej podróży do niezwykle popularnego Berlina! Podróże łączone umożliwiają Pasażerom PolskiBus.com szybką i łatwą rezerwację wyjazdu w ramach zaledwie jednego wyszukiwania i jednej transakcji. A to wszystko połączone z rewelacyjną promocją obniżającą ceny aż o 30%!
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Polacy kupują przez internet
10 faktów o internetowych zakupach Polaków
Czytaj więcej     Komentarze
sport
ŻUŻEL. Zagadkowa forma Lebedevsa
Nie da się ukryć, że lider cyklu SEC po trzech rundach – Andzejs Lebedevs - notuje ostatnimi czasy poważną zniżkę formy. Czy Łotysz zdoła się przełamać w Lublinie i sięgnie po złoto?
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Koncert zespołu November Project w Częstochowie
18 października 2017 roku - Koncert zespołu November Project, w którym wokalistą jest Paprodziad - lider zespołu Łąki Łan! Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Fundacji EuroHelp (ul. Przemysłowa 9, Częstochowa).
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Turystyka z certyfikatami
Przedstawiciele branży turystycznej i agroturystycznej, samorządowcy, organizatorzy imprez, działacze, przewodnicy turystyczni i krajoznawcy odebrali w piątek 6 października w Ratuszu Miejskim wyróżnienia przyznawane przez Prezydenta Miasta Częstochowy z okazji Światowego Dnia Turystyki oraz certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Najwięcej certyfikatów zdobyły regionalne potrawy.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
Aktywistka Stalińska
Wprowadzane reformy przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, które są konsekwentnym wypełnianiem wyborczych obietnic, sprawiają, że Polacy doceniają coraz bardziej rzetelność rządu premier Beaty Szydło oraz szacunek jakim darzy on Polaków. Ale nie wszyscy chcą uznać fakty.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
Bliskie spotkanie trzeciego stopnia
Mija właśnie 60 lat od wystrzelenia pierwszego sztucznego satelity Ziemi – było to w zamierzchłych czasach zimnej wojny, kiedy Związek Radziecki produkował rakiety jak parówki. Dzisiaj świat jakby inny, jednak problem z rakietami wciąż aktualny. Koreańczycy z północy co i rusz odpalają kolejną, a i tak do końca nikt nie wie, czy poleci, a tym bardziej dokąd. Nad samymi Koreańczykami też zapewne nikt nie panuje, więc szeryf Trump chce ich w końcu przywołać do porządku.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Bilet weekendowy
MPK w Częstochowie od 10 października wprowadza bilety weekendowe indywidualne. Można zakupić w punktach obsługi klienta, u kierowcy czy motorniczego lub w biletomatach.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce
Przez dwa dni (23-24.09.2017) w Białej Podlaskiej trwała rywalizacja o medale Mistrzostw Polski Młodzików (zawodnicy 14-15 letni) w Lekkiej Atletyce. W gronie ponad 500 uczestników wystartowała 4 osobowa ekipa CKS Budowlani.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Finał Śląskiej Ligi Młodzików + Mistrzostwa Śląska w Sztafecie Szwedzkiej i Olimpijskiej oraz wieloboje
Ostatnim akordem tegorocznego sezonu lekkoatletycznego był finał Śląskiej Ligi Młodzików oraz Mistrzostwa Województwa Śląskiego w sztafecie szwedzkiej i olimpijskiej w kategorii open. Zawody te na Miejskim stadionie Lekkoatletycznym przez dwa dni (30.09- 01.10)przy pięknej pogodzie organizował CKS Budowlani Częstochowa.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Zagar najlepszy w turnieju o Puchar Prezydenta. Kontuzja Polisa
Zawodnicy Włókniarza Vitroszlif Cross Fit Częstochowa zmagania w PGE Ekstralidze zakończyli 19 sierpnia 2017 roku, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Nie oznaczało to jednak, że pod Jasną Górą nie zawarczą jeszcze w tym roku motocykle żużlowe. 29 września na „SGP Arenie” rozegrano czwartą edycję Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
e-podróżowanie koleją
Podróżni korzystający z przejazdów pociągami spółki Koleje Śląskie od 9 października mogą zaplanować podróż koleją i kupić bilety w portalu e-podróżnik.pl. Dostępna w serwisie oferta śląskich przejazdów kolejowych to efekt umowy podpisanej między spółką Teroplan – właścicielem ogólnopolskiej wyszukiwarki e-podróżnik.pl – i największym w tym regionie pasażerskim przewoźnikiem kolejowym.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl