GKS Bełchatów gorszy od Puszczy

W spotkaniu 17.Kolejki o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi, drużyna GKS-u Bełchatów przegrała na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice, 0:2. Gole dla gości w tym spotkaniu zdobyli: Seweryn Michalski (po strzale samobójczym w 7.minucie) oraz Jewhen Radionov, który w 86.minucie ustalił wynik spotkania.

Mecz można określić jako jednostronny. Goście narzucili tempo i konsekwentnie próbowali zamienić groźne sytuacje na bramki. Gospodarze natomiast nie potrafili skutecznie się przeciwstawić, co doprowadziło do utraty szansy na choćby jeden punkt, który mogliby dopisać sobie w ligowej tabeli.

W drużynie przyjezdnych od 79.minuty na boisku przebywał były zawodnik Rakowa Częstochowa, Hubert Tomalski. Natomiast w zespole gospodarzy poza kadrą meczową na to spotkanie znalazł się wypożyczony do końca obecnego sezonu z częstochowskiego Rakowa, Jakub Bator.

Dla obydwu drużyn sobotnie spotkanie było ostatnim ligowym meczem w tym roku. Na kolejne ligowe emocje podopieczni zarówno Marcina Węglewskiego jak i Tomasza Tułacza będą musieli poczekać do 26-28.lutego 2021 roku. Wtedy w 18.Kolejce Fortuna 1.Ligi, GKS Bełchatów na GIEKSA Arenie zmierzy się z jednym najpoważniejszych kandydatów do awansu do PKO Bank Polski Ekstraklasy, Górnikiem Łęczna. Natomiast Puszcza Niepołomice o ligowe punkty zagra na wyjeździe z beniaminkiem, Resovią Rzeszów.

12.12.2020, g.12:40 : Bełchatów (GIEKSA Arena) :

GKS Bełchatów – MKS Puszcza Niepołomice 0:2, (0:1),

Bramki:

0:1: Michalski 7 (s)

0:2: Radionov 86′

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Uwakwe 9′ (faul, Puszcza Niepołomice). Mecz bez udziału publiczności.

GKS Bełchatów: 1.Paweł Lenarcik – 18.Arkadiusz Najemski, 4.Seweryn Michalski, 21.Mariusz Magiera (kpt) (84′ 20.Piotr Skrobosiński), 2.Mateusz Szymorek, 30.Łukasz Wroński (74′ 11.Maciej Mas), 5.Michał Pawlik, 19.Waldemar Gancarczyk, 71.Patryk Makuch, 24.Bartłomiej Eizenchart (46′ 23.Dawid Błanik), 59.Przemysław Zdybowicz (80′ 9.Patryk Winsztal). Trener: Marcin Węglewski.

MKS Puszcza Niepołomice: 22.Gabriel Kobylak – 77.Erik Cikos, 3.Michał Czarny (kpt), 11.Marcin Stefanik, 28.Michał Mikołajczyk, 24.Michał Rakoczy (80′ 27.Mateusz Bartków), 8.Ifeanyi Longinus Uwakwe, 14.Jakub Serafin, 13.Jewhen Radionov (90+3′ 16.Lucjan Klisiewicz), 25.Wiktor Żytek (65′ 20.Karol Knap), 9.Łukasz Spławski (79′ 10.Hubert Tomalski). Trener: Tomasz Tułacz.