Finalista Pucharu Polski ograł “Kolejorza”

W spotkaniu 25. kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy Raków Częstochowa pewnie pokonał na GIEKSA Arena w Bełchatowie poznańskiego Lecha, 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Fran Tudor, Kamil Piątkowski i Marcin Cebula po uderzeniu przewrotką. Goście odpowiedzieli tylko golem Mikaela Ishaka. Podopieczni Marka Papszuna po tym zwycięstwie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. W zespole gości od 46.minuty na boisku przebywał były piłkarz Rakowa – Michał Skóraś.

Dla częstochowian sobotnie ligowe spotkanie z Lechem Poznań było ostatecznym pożegnaniem się z GIEKSA Areną w Bełchatowie. Piłkarze Rakowa Częstochowa bowiem już w najbliższy piątek, 23.kwietnia br. zmierzą się ze Śląskiem Wrocław na zmodernizowanym stadionie przy Limanowskiego 83. Wtedy też piłkarska Ekstraklasa ponownie zawita pod Jasną Górę po raz pierwszy od 1998 roku!

Wcześniej jednak “czerwono – niebiescy” musieli jeszcze stoczyć batalię z Lechem Poznań, na ławce którego zadebiutował nowy – stary szkoleniowiec, Maciej Skorża. Goście jednak polegli w Bełchatowie i to w pełni zasłużenie. Pierwsze trafienie już w 11.minucie było autorstwem Frana Tudora, który znakomicie sfinalizował dośrodkowanie Marcina Cebuli z rzutu rożnego. W 17.minucie bliscy wyrównującego gola byli przyjezdni. Po uderzeniu z rzutu wolnego Niki Kwekweshiriego piłka uderzyła poprzeczkę!

Na kwadrans przed zakończeniem pierwszej części gry piłkarze Rakowa Częstochowa podwyższyli prowadzenie. W polu karnym skutecznie zachował się Reprezentant Polski, Kamil Piątkowski, który głową pokonał Mickey van der Harta! Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i to piłkarze Rakowa Częstochowa zasłużenie prowadzili z Lechem Poznań, 2:0.

W przerwie meczu szkoleniowiec “Kolejorza”, Maciej Skorża dokonał trzech korekt – na boisko weszli Jan Sykora, Michał Skóraś oraz Aron Johannsson. Zwłaszcza wprowadzenie tego ostatniego gracza miało wzmocnić siłę rażenia gości.

W 49.minucie poznaniacy zdobyli kontaktową bramkę! Pozostawiony bez opieki Mikael Ishak z bliska strzałem głową pokonał Dominika Holca. Piłkarze Rakowa Częstochowa bardzo szybko odpowiedzieli na trafienie gości. Już w 56.minucie efektownym uderzeniem “nożycami”, Marcin Cebula ustalił wynik spotkania!

Do samego końca meczu wynik już nie uległ zmianie i to piłkarze Rakowa Częstochowa mogli się cieszyć z trzech punktów. Świeżo upieczony Finalista Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy ma już na swoim koncie 43.punkty i o pięć “oczek” wyprzedza czwartego w tabeli Piasta Gliwice i o tyle samo punktów, piątą – gdańską Lechię.

W następnej serii spotkań drużyna Rakowa Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem PKO Bank Polski Ekstraklasy, Wartą Poznań. To spotkanie zostanie rozegrane we wtorek, 20.kwietnia br. o godzinie 18:00 na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich 52. Mecz “na żywo” od godziny 17:40 pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport 2 oraz Canal + Sport 3.

17.04.2021, g.17:30 : Bełchatów (GIEKSA Arena) :

RKS Raków Częstochowa – KKS Lech Poznań 3:1, (2:0),