Finał ligi 40-latków

Pierwszym meczem ostatniej kolejki zmagań w lidze 40-latków sezonu 2013/2014 był pojedynek pomiędzy Mikrusem i No Name. Mecz od początku do końca grany był pod dyktando dobrze spisującej się w całym sezonie drużyny “Ampera”. Zasłużone zwycięstwo 2:0 na koniec sezonu cieszy tym bardziej.

MVP SPOTKANIA MARIUSZ KULPA!
Wynik spotkania:
Mikrus – No Name 2:0 (25 :20, 25:17)
Składy drużyn:
Mikrus: Marcin Apostołow, Mariusz Kulpa, Stanisław Stępień, Marek Bednarski, Lech Nowakowski, Robert Stefani, Robert Kucharczyk
No Name: Waldemar Szostek, Jacek Skrodzki, Artur Bronikowski, Jarosław Mazur, Marek Turek, Karol Gondro.
W drugim meczu Jagiellończycy zmierzyli się z Gminą Mykanów. Tylko wygrana 2:0 pozwalała handlowcom obronić tytuł mistrzowski. Każdy inny wynik gwarantował mistrzostwo Gminie Mykanów. Po pierwszym secie wygranym na przewagi widać było, że tym razem Jagiellonom nie będzie łatwo obronić tytułu. Mykanów wygrywając drugą partię przypieczętował sobie – jak najbardziej zasłużenie – laur zwycięstwa w całych rozgrywkach. Mecz co prawda wygrali handlowcy, ale to Mykanów schodził z boiska w glorii zwyciązców.
MVP SPOTKANIA PAWEŁ CIEŚLAK !

Jagiellończycy – Gmina Mykanów 2:1 (25:23, 23:25, 15:12)
Jagiellończycy: Olga Przybylik, Paweł Cieślak, Dariusz Jeż, Mariusz Jeż, Jarosław Kusaj, Wiesław Kozerski, Paweł Tomaszewski, Wojciech Nabiałek, Tomasz Nowak, Arkadiusz Zemła.
Gmina Mykanów: Krzysztof Smela, Jacek Połacik, Michał Stolarski, Marcin Haberko, Adam Marszałek, Janusz Worwąg, Zenon Kuchciński, Piotr Pogłodziński, Dariusz Owczarek, Jacek Staniewski, Tomasz Organa.

W trzecim meczu pomiędzy Akademią X, a Grodziskiem padł wynik 1:2. Tylko w drugim secie oglądaliśmy wyrównaną walkę. W pozostałych dominacja brązowych medalistów ligi była nadzwyczaj widoczna.
MVP SPOTKANIA JERZY ŁEBKOWSKI!
Akademia X – Eko-Star Grodzisko 1:2 (17;25, 29:27, 7:15)
Akademia X: Robert Ociepa, Grzegorz Dudek, Konrad Śpiewak, Piotr Smok, Marcin Panowski, Andrzej Patiomkin, Marek Leśnikowski, Walenty Kuteraś
Eko Star Grodzisko: Jerzy Łebkowski, Zbigniew Biernacki, Robert Trzepizur, Andrzej Łatacz, Tomasz Bulwan, Zbigniew Turek, Tomasz Mszyca, Edward Forma

W ostatnim meczu Gmina Rędziny grając na wielkim luzie pozwoliła ugrać podopiecznym Mietka Walczaka jednego seta.
MVP SPOTKANIA ADAM MICHALAK !
No Name – Gmina Rędziny 1:2 (25:23, 17:25, 10:15)
Volley Północ: Beata Czubacka, Krzysztof Kantorowicz, Dariusz Banasik,Wiesław Matyga, Stanisław Kiebdaj, Piotr Kubat, Jerzy Arciszewski, Arkadiusz Dróżdż, Mieczysław Walczak.
Gmina Rędziny: Kryspin Błaszczyk, Stanisław Sarna, Mariusz Kowalik, Robert Krawczyk, .Adam Michalak, Artur Kazimierski.
VIII miejsce: Volley Północ
Bezpośrednio po ostatnim meczu odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2013/2014.
Gościem honorowym był Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk, który wraz z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie Panem Tomaszem Łuszczem wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe puchary i statuetki za uczestnictwo w lidze, jak również wyróżnienia indywidualne, które otrzymali:
Paweł Tomaszewski – tytuł MVP Ligi
Mieczysław Walczak – tytuł Seniora Ligi
Kryspin Błaszczyk – tytuł Najstarszego Grającego Zawodnika Ligi
Panie Beata Czubacka i Olga Przybylik – tytuły Najsympatyczniejszych Zawodniczek Ligi