Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 listopada 2018
Feliksa i Anatola
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
   

Wszystkie artykuły z działu : INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI

[ Wydanie nr 17 (1261) z 2016-04-28 ]
INTERWENCJA. Ekologiczna bomba w Krzepicach
W gminie Krzepice, u brzegu rzeki Liswarty, w okolicy drogi na Danków, od maja 2009 roku działa firma Agro Duda z siedzibą w Grąbkowie (z województwa wielkopolskiego), która na skalę przemysłową prowadzi tuczarnię świń. Jej roczny przerób to 35 tysięcy sztuk trzody, co daje 50 tysięcy m3 gnojowicy. Teraz firma chce rozszerzyć swą działalność o biogazownię. Niestety, w rozumieniu wielu zapisów prawnych, przedstawionych nam przez mieszkańców, firma nie tylko szkodzi środowisku, ale działa na podstawie pozwolenia zintegrowanego, które zostało wydane z naruszeniem prawa.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 42 (1337) z 2017-10-19 ]
Orange nie liczy się z polskim obywatelem
Prywatna własność traktowana jest w Polsce jak świętość. Szkoda, że zasada ta nie dotyczy zagranicznych firm, które w naszym kraju z powodzeniem rozwijają swoje wpływy, często kosztem prywatnych osób. Tak się ma – z uważającą się za wszechpotężną i wszechmocną – francuską firmą Orange. Potentatem telekomunikacyjnym, który wykupił Telekomunikację Polską i rządzi tym sektorem w naszym kraju.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 40 (1335) z 2017-10-05 ]
Elektrownia hybrydowa to zagrożenie dla zielonego Przyrowa – twierdzą mieszkańcy gminy i apelują o wstrzymanie planowanej inwestycji
Wójt gminy Przyrów Robert Nowak planuje w Zalesicach wybudować elektrownię hybrydową na biomasę leśną i rolniczą, wzorowaną na elektrowni w Sztokholmie. Ma ona działać w synergii z rozległą elektrownią wiatrową, mającą powstać w Przyrowie. Mieszkańcy gminy widzą w tej inwestycji potężne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego oraz dobra przyrody. Złożyli petycję do wójta z prośbą o zaniechanie budowy. Podpisało się pod nią blisko czterysta osób.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 13 (1308) z 2017-03-30 ]
INTERWENCJA. STARCZA. Mieszkańcy Starczy nie chcą fabryki przerobu odpadów
Firma Eko-Technologie z Zabrza upatrzyła sobie Starczę na budowę instalacji przetwarzającej ścieki i inne odpady. Mieszkańcy są zbulwersowani takim pomysłem. – Chce się nam zafundować truciciela i to w niedalekiej odległości od domów mieszkalnych. Stanowczo temu się sprzeciwiamy – mówią w rozmowie z „Gazetą Częstochowską”. Na dzisiaj, po buncie mieszkańców, wszystko zmierza ku pozytywnemu rozstrzygnięciu. Ale czy na pewno?
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 3 (1298) z 2017-01-19 ]
POCZESNA/WRZOSOWA. Czarny punkt na DK-1
Ponad stu mieszkańców gminy Poczesna, 13 stycznia 2017 roku, przez trzydzieści minut (od 17.00 do 17.30), pod asystą policji, blokowało trasę szybkiego ruchu na przejściu we Wrzosowej. Szli w milczeniu starsi i młodsi, młodzież i dzieci. Nieśli ze sobą transparenty z napisami: „Żądamy bezpiecznego przejścia”, „Czarny punkt”, „Stop śmierci”, „Na tym przejściu każdego roku ginie człowiek”. Towarzyszyło im trąbienie pojazdów, kpiarskie docinki kierowców...
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 15 (1207) z 2015-04-16 ]
KŁOMNICE: Poszli na ilość, nie na jakość pomocy
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt AS w Jamrozowiźnie w gminie Kłomnice w stoi przed groźbą zamknięcia. Kontrole wykazały, że zwierzęta przebywają tam w skandalicznych warunkach. – Psy są zestresowane, brudne, zapchlone. Prowadzenie schroniska urąga wszelkim normom. Ma około 230 miejsc, a przebywa w nim prawie dwa razy więcej zwierzaków – mówi Marzena Trębicka, prezes Fundacji OTOZ Animals, która podjęła interwencję w sprawie schroniska.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 35 (1075) z 2012-09-13 ]
Ulica pełna śmieci
Pan Janusz Mierzejewski z Poraja zaalarmował nas o bałaganie przy ul. Armii Krajowej.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 23 (1063) z 2012-06-14 ]
By Polska była Polską
– Minęło 67 lat od zakończenia II wojny światowej, ale ta wojna wciąż w nas trwa, bo przecież jeszcze łzy nie obeschły – tymi słowy ks. płk. dr Wiesław Korpeta rozpoczął swe płomienne kazanie, podczas dorocznej uroczystości w „Miejscu Straceń” w Olsztynie.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
   

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl