Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 24 lutego 2017
Macieja i Bogusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

grawex_internet-2015-04.png

GC nowa24.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
 

Wszystkie artykuły z działu : sprawy społeczne

[ Wydanie nr 7 (1302) z 2017-02-16 ]
List otwarty. Kierowco zwolnij
Pragnę włączyć się do szeroko podjętej akcji na rzecz bezpieczeństwa na drogach i namawiam do tego innych. Policyjne apele „10 mniej zwolnij” walka z pijanymi kierowcami, widoczne na drogach radiowozy, edukacja w szkołach, przyjezdni dla ludzi policjanci przestrzegający prawa i skutecznie zwalczający przestępców dają obraz, że taki powinien być kierunek działania.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 7 (1302) z 2017-02-16 ]
CZĘSTOCHOWA. REFORMA EDUKACJI. Dla dobra dzieci i rodziców. Tak stanowi: Prawo i Sprawiedliwość
Co dalej z reformą edukacji w Częstochowie? Czy władze miasta będą likwidować gimnazja? Czy w imię dobra dzieci i nauczycieli nastąpi porozumienie prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka z Kuratorium Oświaty? Na dzisiaj jest impas i trwają rozmowy. Czas jednak goni. Ostateczny termin zakończenia procedur legislacyjnych dla gmin Ministerstwo Edukacji Narodowej wyznaczyło do 31 marca 2017 roku.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 6 (1301) z 2017-02-09 ]
POMÓŻMY URSZULI! IMMUNOTERAPIA JEST OSTATNIĄ SZANSĄ!
– Pomóżcie mojemu dziecku, to dla niej ostatnia szansa – prosi ze łzami w oczach Karol Nowakowski, ojciec 37-letniej myszkowianki Urszuli Nowakowskiej, która wśród koleżanek i kolegów znana jest jako niezwykle radosna i pełna energii osoba, zawsze służąca radą i pomocą. Urszula od maja 2015 r. zmaga się z bardzo rzadkim nowotworem sarcoma synoviale (mięsak maziówkowy).
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 6 (1301) z 2017-02-09 ]
Z WOKANDY. Błąd na cmentarzu. Śledztwo wznowione
7 lutego 2017 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie nakazał Prokuraturze Rejonowej Częstochowa Północ wznowić dochodzenie w sprawie skandalicznej zamiany ciał, przygotowanych do spopielenia. Do tragicznego błędu doszło na Cmentarzu Komunalnym, przy ul. Radomskiej w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 5 (1300) z 2017-02-02 ]
WIZYTA KRESOWIAN W CZĘSTOCHOWIE (cz. II). Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni
Senator Artur Warzocha z racji swej funkcji wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji ds. Współpracy z Polonią, współpracuje z Polakami rozrzuconymi po całym świecie. W ramach swej działalności współorganizuje przyjazdy do Polski, Polaków mieszkających na Kresach.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 5 (1300) z 2017-02-02 ]
CZĘSTOCHOWSCY RADNI KOMENTUJĄ. Aquapark w centrum miasta, to błąd
Artur Gawroński, przewodniczący Klubu Prawo i Sprawiedliwość
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 5 (1300) z 2017-02-02 ]
Przywileje i ulgi dla honorowych dawców krwi. Bez kolejki do lekarza
Niedawno pisaliśmy o przywileju bezpłatnej jazdy częstochowską komunikacją miejską dla Honorowych Dawców Krwi I stopnia. Częstochowscy radni, po bojach radnego Prawa i Sprawiedliwości Piotra Wrony, przyznali taką ulgę dla tych osób, które oddały co najmniej 15 litrów krwi (w przypadku kobiet) lub 18 litrów (w przypadku mężczyzn) – § 2 ust. 3 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. w sprawie określenia wzoru oraz szczegółowych zasad i trybu nadawania odznaki honorowej „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Jeden z naszych Czytelników, Rafał Kozik, honorowy dawca krwi, zwrócił nam jeszcze uwagę na inną kwestię. – Honorowi dawcy krwi mają wiele przywilejów przyznanych ustawowo. Jednym z nich jest możliwość wejścia do lekarza bez kolejki. Niestety, w wielu przychodniach nie jest to uznawane przez personel medyczny – mówi Rafał Kozik.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 4 (1299) z 2017-01-26 ]
CZĘSTOCHOWSKIE ZABYTKI. Przędzalnia Elanex ma iść pod topór
Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk planuje budowę drogi przez nieczynną od kilkunastu lat przędzalnię Elanex. Tym samym pod ostrze koparek mają pójść najpiękniejsze i najstarsze budowle tego kompleksu. Na to nie godzą się częstochowianie, dla których zachowanie historycznej struktury Częstochowy jest priorytetowe. – Elanex to perła polskiej architektury XIX-wiecznej, to drugi, po Jasnej Górze, najcenniejszy obiekt historyczny w Częstochowie – mówią Olga Kitala, Marcin Cieśla, Piotr Pałgan, członkowie nowo powstałego Stowarzyszenia Grupa Elanex.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
[ Wydanie nr 3 (1298) z 2017-01-19 ]
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego współpracuje z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi
Do zadań ustawowych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego należy m.in. działalność na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy rolniczej i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin. Działalność ta polega przede wszystkim na upowszechnianiu wiedzy o bhp w gospodarstwie rolnym poprzez szkolenia, pogadanki, konkursy, pokazy, materiały popularyzatorskie i inne.
Czytaj więcej     Komentarze [0]
 

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl