Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 2 (1401) z 2019-01-10, dział : edukacja

Sukcesy uczniów Technicznych Zakładów Naukowych

W sezonie szkolnym 2017–2018 czterech uczniów TZN-u zdobyło czołowe miejsca podczas wystaw i targów, które odbywały się nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Dzięki swoim umiejętnościom i talentowi całą czwórką już zainteresowane są liczne firmy, m.in. SGP GROUP. Trzech z nich, po ukończeniu częstochowskiego technikum, postanowiło zostać w mieście i kontynuować naukę na Politechnice Częstochowskiej. Czwarty wybrał Wrocław.
Współpraca z Technicznymi Zakładami Naukowymi to jeden z elementów miejskiego programu Zawodowa Współpraca, w ramach której szkoła otrzymała doposażenie za kwotę 605 tys. zł. Warto dodać, że w 2018 roku TZN obchodził 72. rocznicę swojego istnienia.
Sukcesy częstochowskich uczniów:
Arthur Zwolski-Valcourt – SREBRNY medal na „12 Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2018” w Warszawie za aplikację ShineEye – narzędzie do monitorowania ekranów komputerów uczniów.
Adam Jędryka – BRĄZOWY medal „12 Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2018” w Warszawie za produkt „Ekologiczny sterownik oświetlenia”.
Adam Jędryka, Dawid Napora, Karol Dobrakowski:
– ZŁOTY medal „12 Międzynarodowej Wystawy Wynalazków IWIS 2018” w Warszawie,
– ZŁOTY medal „43 Międzynarodowych Targów Wynalazczości INOVA Croatia 2018",
– nagroda specjalna Ministra Edukacji Szkolnictwa Wyższego Tajlandii na „43 Międzynarodowych Targach Wynalazczości INOVA Croatia 2018",
– SREBRNY medal Międzynarodowych Targów Innowacyjności SIIF 2018 – Seoul International Invention Fair,
– nagroda za najlepszy wynalazek międzynarodowy od Krajowej Rady Badań Tajlandii na Międzynarodowych Targach Innowacyjności SIIF 2018.GAW

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone