Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 2 (1401) z 2019-01-10, dział : Gazeta Częstochowa

WIEDZA I PRAKTYKA W NEONATOLOGII. Spotkanie naukowo-wigilijne

12 grudnia 2018 roku Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, Oddział Neonatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie oraz Fundacja „Ratujmy Życie Dzieciom” zorganizowali tradycyjne spotkanie naukowe połączone z kolacją wigilijną.Dr n. med. Marian Halkiewicz – ordynator Oddziału Neonatologicznego i prezes Fundacji „Ratujmy Zycie Dzieciom”, witając zaproszonych gości, złożył życzenia i zaprosił dr n. med. Jolantę Warzychę – przewodniczącą ŚL OR PTN, do przedstawienia sprawozdania z działalności Oddziału.
Zgodnie z założeniami uczestnikom spotkania przedstawiono solidną porcję wiedzy medycznej. O probiotykach w perinatologii mówiła Katarzyna Mielczarek z Biocodeksu. Wiodącym wykładem była prezentacja dr Marty Bryły z Oddziału Neonatologicznego WSzS, która dotyczyła resuscytacji noworodka. Z kolei dr Jolanta Warzycha, niezwykle zatroskana o dobro dzieci, przedstawiła wykład o potrzebach noworodka.
Nie zabrakło niespodzianki. Goście wysłuchali minikoncertu kolęd na skrzypce w wykonaniu utalentowanej Ewy Wojtachnio oraz otrzymali świąteczne upominki od organizatorów.UG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone