Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 2 (1401) z 2019-01-10, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

Święto Trzech Króli czyli Objawienie Pańskie

Na ulice polskich miast i miasteczek od kilku lat wchodzi piękna tradycja czczenia Święta Trzech Króli Objawienia Pańskiego barwnymi orszakami. Także ulicami Częstochowy, w niedzielę 6 stycznia, po raz kolejny przeszedł Orszak Trzech Króli.

Poprzedziła go Msza Święta, której w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, a zorganizowali je: Referat Duszpasterstwa Młodzieżowego i Akademickiego Archidiecezji Częstochowskiej oraz Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Przed błogosławieństwem bp Andrzej Przybylski przekazał wiernym przesłanie o dziękczynieniu za radość wspólnego niesienia pokoju. – Tam, gdzie Bóg jest uwielbiony, gdzie ludzie nie boją się chwalić Boga, tam z nieba przychodzi pokój do naszych serc i pokój między nami – powiedział bp Przybylski.


Równie radośnie było w Poczesnej. W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku, mieszkańcy gminy na czele z wójtem gminy Poczesna Krzysztofem Ujmą uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli. Pochód, który wyruszył spod Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 2, prowadzili podążający za gwiazdą Trzej Mędrcy ze Wschodu. Każdy z uczestników orszaku otrzymał papierową koronę, śpiewnik AD 2019, a było to możliwe dzięki zgłoszeniu się do Akcji Fundacji Orszaku Trzech Króli. Świętujący dotarli do kościoła pw. Jana Chrzciciela, gdzie uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo. Metropolita Częstochowski i pobłogosławił: wodę, kredę i kadzidło. Parafia w tym dniu przeżywała wizytację kanoniczną metropolity częstochowskiego.
Organizatorem orszaku był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Księża Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.


Fot MO/Radio Fiat


UG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone