Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 20 (1367) z 2018-05-17, dział : sport

Skra rozpoczyna walkę w regionalnym Pucharze Polski

Występująca w rozgrywkach Haiz IV Ligi, Gr. I - KS Polonia Łaziska Górne będzie rywalem częstochowskiej Skry w spotkaniu 1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w środę, 16 maja br. o godzinie 17:30.

Częstochowianie z Polonią Łaziska Górne zmierzą się na Stadionie PolArena w Łaziskach Górnych przy ulicy Sportowej 3. Patrząc na to w jakich ligach występują obydwa zespoły to zdecydowanym faworytem w środowym spotkaniu będzie z pewnością zespół Skry Częstochowa. Wicelider trzeciej ligi grupy trzeciej zmierzy się bowiem z piątą drużyną Haiz IV Ligi, Gr. I.

Można spodziewać się, że w zespole Skry Częstochowa szansę gry z niżej notowanym rywalem otrzymają zawodnicy, którzy w bieżącym sezonie w rozgrywkach ligowych zagrali w mniejszym wymiarze czasowym.

Na zwycięzcę tego spotkania w półfinale Piłkarskiego Pucharu Polski czeka już występujący w Haiz IV Lidze, Gr. II - GKS Radziechowy - Wieprz. Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na środę, 6 czerwca br.Przemysław Pindor

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone