Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 45 (1340) z 2017-11-09, dział : kultura

Z policyjnej raportówkiPOWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Akcja „Znicz 2017”
Od 27 października od godziny 6.00 do 2 listopada do godziny 22.00 trwała policyjna akcja „Znicz 2017”, w której uczestniczyli policjanci ruchu drogowego, pionu prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych 7 dni na częstochowskich drogach doszło do 6 wypadków i 138 kolizji, w których rannych zostało 6 osób. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Policjanci poszukują Janusza Kaczyńskiego
Od kilku dni policjanci poszukują zaginionego częstochowianina, który 29 października wyszedł z domu i dotychczas nie powrócił. Janusza Kaczyński był ubrany w zieloną koszulę z krótkim rękawem, niebieską kurtkę przeciwdeszczową z białym paskiem po lewej stronie oraz niebieskie spodnie jeansowe. Na co dzień nosi okulary korekcyjne. Wzrost około 166 cm, waga około 60–65 kg, włosy krótkie koloru ciemnego, widoczne zakola, głowa przechylona na prawo. Zaginiony ma problemy ze zdrowiem psychicznym, może mieć zaniki pamięci.
Wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu zaginionego lub widziały go po opuszczeniu przez niego miejsca zamieszkania proszone są o kontakt z Komisariatem Policji V w Częstochowie lub najbliższą jednostką Policji bądź pod numerem telefonu 34 369 05 00 lub 34 369 12 66.

Uwaga na oszustów
31 października około godz. 11:00 do 80-letniej częstochowianki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant i oświadczył, że został podrobiony dowód osobisty kobiety, a jedna z pracownic banku posługuje się danymi osób i wypłaca pieniądze. Rzekomy policjant przekazał kobiecie instrukcję postępowania. Stwierdził, że pomoc jej jest niezbędna, aby złapać pracownicę i w tym celu musi wypłacić pieniądze z banku. Po wyjściu z domu starsza Pani udała się do placówki banku, gdzie wybrała całą gotówkę i wówczas nabrała podejrzeń. Gdy „policjant” zadzwonił ponownie, częstochowianka powiedziała, że nie da pieniędzy. Wówczas rozmówca postraszył, że może stracić całą kwotę. Następnie kobieta zadzwoniła do córki, opowiedziała całą sytuację i zdarzenie zgłosiła na Policję.

Podróbki za 3,5 mln zł
Częstochowscy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Starcza oferuje do sprzedaży towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. W trakcie kontroli w domu i pomieszczeniach garażowych należących do 41-latka mundurowi natrafili na blisko 9 tys. sztuk nowej markowej odzieży, obuwie, torebki, paski oraz perfumy. Wstępna analiza wykazała, że zabezpieczony towar to podróbki. Wartość rynkowa oryginałów osiągnęłaby kwotę ok. 3,5 mln zł.

Tragiczny wypadek w Mykanowie
Na drodze krajowej nr 1 w Mykanowie miał miejsce tragiczny wypadek, w którym zderzyły się 3 samochody ciężarowe i 1 osobowy. Jedna z ciężarówek stanęła w ogniu. Do szpitala trafiły 4 osoby. Po ugaszeniu tira okazało się jednak, że pod jego naczepą znajduje się jeszcze jedno, zmiażdżone i spalone auto, a w nim zwłoki dwóch osób. W oplu insigni zginęli 37-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna.

POWIAT KŁOBUCKI
Znaleziono rower
W Krzepicach, na ul. Chopina, w okolicy posesji nr 45 odnaleziono rower damski marki Bross koloru wiśniowego. Świadkowie lub osoby mogące pomoc w ustaleniu właściciela odnalezionego roweru, proszę o kontakt z dzielnicowym sierż. sztab. Sylwestrem Szlachcicem, tel. komórkowy: 798 031 151, e-mail: dzielnicowy.krzepice1@klobuck.ka.policja.gov.pl lub z dyżurnym KP w Krzepicach ul. Mickiewicza 34, tel. 343239510.

Zderzenie dostawczego citroena i toyoty
30 października około godziny 16.30 na drodze pomiędzy Wręczycą Wielką a Truskolasami 31-letni kierowca dostawczego citroena z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z toyotą, którą kierowała 41-letnia kobieta. Oboje kierujący z obrażeniami ciała zostali zabrani do częstochowskiego szpitala. Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

POWIAT LUBLINIECKI
Zdewastowali znaki
Lublinieccy policjanci proszą o kontakt świadków lub osoby posiadające informacje dotyczące wybryku chuligańskiego, do którego doszło w Koszęcinie. Przy ulicy Leśnej wyrwane zostały znaki drogowe, które wrzucono następnie do pobliskiego lasu. Prowadzący sprawę proszą o kontakt osoby, które mogą pomóc w zatrzymaniu sprawcy tel. 34/3532255. Informację można przekazać anonimowo.

16-latek z amfetaminą
Podczas realizacji zadań służbowych w rejonie ulicy Niegolewskich i Powstańców Śląskich lublinieccy kryminalni wylegitymowali 16-letniego mieszkańca pobliskiego osiedla. W trakcie ustalania tożsamości policjanci wyczuli woń marihuany. Poproszony o okazanie zawartości kieszeni, 16-latek zaczął się zachowywać nerwowo i próbował połknąć woreczek z białym proszkiem, którym była amfetamina. W najbliższym czasie sprawa trafi do sądu.

POWIAT MYSZKOWSKI
Ukradli blisko 650 litrów paliwa
Kryminalni z Myszkowa zatrzymali złodziei, którzy ukradli blisko 650 litrów paliwa. Złodzieje okradali z paliwa różne stacje na terenie Myszkowa, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór oraz Strzelec Opolskich. Podjeżdżali pod dystrybutory, tankowali benzynę czy gaz i odjeżdżali nie płacąc. Mężczyźni w wieku 20 i 21 lat przyznali się do winy. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Kierował samochodem nie mając uprawnień
Myszkowscy policjanci zatrzymali na ulicy Sikorskiego 27-letniego kierowcę, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Mężczyzna będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.


AG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone