Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 45 (1340) z 2017-11-09, dział : edukacja

LUDZIE ARMII. Operator Gromu Naval spotkał się z młodzieżą ZSS-B

16 października 2017 roku w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych ruszył cykl spotkań „LUDZIE ARMII”. Pierwszym gościem był były operator jednostki specjalnej GROM – NAVAL. Autor książek „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy” oraz „ Zatoka ”.
Naval podkreślił, że warto walczyć o marzenia, a skończenie szkoły zawodowej może być atutem. On sam jest dumny z tego, że w raciborskiej szkole zdobył zawód ślusarz spawacz, co nie przeszkodziło mu w karierze wojskowej. Przez 14 lat czynnej służby brał udział w wielu operacjach na terenie całego globu, a karierę wojskową rozpoczął od służby zasadniczej w jednostce specjalnej w Lublińcu, w czasie której odbył swoją pierwszą misję w Libanie. Po wyjściu z wojska pracował, zdał maturę i przeszedł selekcje do Gromu. Spotkanie przygotowała i poprowadziła Ewa Jura – koordynator klas policyjnych.

Fot: Archiwum Szkoły
Młodzież żywo reagowała na opowieści Navala i z zainteresowaniem oglądała sprzęt przywieziony przez gościa: kamizelkę wojskowa, replika karabinku HK 416 oraz pozbawiony cech używalności AK 47.GAW

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone