Do domu powrócili z przytupem!

Piłkarze Rakowa Częstochowa po dokładnie 839.dniach powrócili na Miejski Stadion Piłkarski “Raków”. W meczu towarzyskim z okazji oficjalnego powrotu na zmodernizowany obiekt – pokonali (5:2), aktualnie trzecią drużynę węgierskiej otpbank ligi – MOL Fehérvár FC. W piątkowy wieczór oficjalnie świętowano również obchody 100-lecia powstania Rakowa Częstochowa! Choć było to tylko spotkanie kontrolne, to wynik poszedł w świat!

Piątkowe spotkanie poprzedziło uroczyste podziękowanie Piotrowi Malinowskiemu, wychowankowi i legendzie Rakowa za lata poświęceń i sukcesów dla Czerwono-Niebieskich. Dziś oficjalnie zastrzeżony został numer 13, z którym występował “Malina”.

Na Trybunie ViP pojawiło się wiele osobistości ze świata piłki nożnej i nie tylko. Obecni byli m.in : właściciel Rakowa Częstochowa, Michał Świerczewski, były Selekcjoner Piłkarskiej Reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, Prezes TS Wisły Kraków, Dawid Błaszczykowski, Trener WKS Śląska Wrocław i wychowanek Rakowa Częstochowa, Jacek Magiera a także Mariusz Szałaj – wiceprezes firmy x-kom.

Swoją obecność potwierdzili również: Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Katarzyna Porębińska, asystentka Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, częstochowscy Radni m.in – Piotr Wrona, Monika Pohorecka, Piotr Kaliszewski i Katarzyna Jastrzębska.

Następnie symbolicznego rozpoczęcia spotkania dokonali wspólnie : Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Prezes Rakowa Częstochowa i jednocześnie wiceprezes PZPN ds.piłkarstwa profesjonalnego – Wojciech Cygan oraz wiceprezydent Miasta Częstochowy, Jarosław Marszałek.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w 2.minucie objęli prowadzenie a na listę strzelców wpisał się Pedro Vieira. Po stracie gola zespół węgierski dążył do doprowadzenia do wyrównania. Ta sztuka udała im się w 20.minucie, kiedy to Vladana Kovačevicia pokonał Pal Dárdai.

W 36.minucie podopieczni Marka Papszuna ponownie objęli prowadzenie a pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Ivi López. Niespełna 180.sekund później swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Pedro Vieira! W 41. minucie goście z Węgier zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Budu Ziwziwadzego. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się wynikiem 3:2, to tuż przed końcowym gwizdkiem Pana Tomasza Wajdy z Żywca na listę strzelców wpisał się kapitan Rakowa, Andrzej Niewulis.

W drugiej części spotkania w zespole Rakowa pojawiło się aż…siedmiu nowych zawodników i gospodarze dalej szukali swoich szans na zdobycie kolejnych goli. W 66.minucie gola na 5:2 zdobył Marcin Cebula i jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w meczu towarzyskim z MOL Fehérvár FC. Po zakończeniu spotkania piłkarze Rakowa Częstochowa odbyli rundę honorową wokół trybun stadionu przy Limanowskiego 83, a następnie całe wydarzenie zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Tym samym Raków Częstochowa efektownie powrócił do swojego domu. Choć mimo, że to mecz towarzyski to wynik poszedł w świat.  Cieszy przede wszystkim gra podopiecznych Marka Papszuna oraz powrót na boisko Tomáša Petráška, który po raz ostatni w oficjalnym meczu Rakowa wystąpił 17.lipca br. w spotkaniu o Piłkarski Superpuchar Polski z Legią Warszawa.

Teraz przed częstochowianami przygotowania do spotkania 7.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. W najbliższą niedzielę, 12.września br. o godzinie 17:30 – piłkarze Rakowa Częstochowa zmierzą się przy Limanowskiego 83 z liderem rozgrywek, KKS-em Lechem Poznań. W poznańskim zespole występuje były zawodnik Rakowa ( z rundy jesiennej sezonu 2019/2020) – Michał Skóraś a asystentem Macieja Skorży jest Maciej Kędziorek, jeszcze nie tak dawno pracujący w sztabie szkoleniowym Marka Papszuna.

W piątek, 3 września br. rozpoczęła się otwarta sprzedaż biletów na to spotkanie. Więcej szczegółów na ten temat na oficjalnej stronie Rakowa Częstochowa (www.rakow.com).

03.09.2021, g.19:21: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”) :

RKS Raków Częstochowa – MOL Fehérvár FC 5:2, (4:2),