Częstochowska strażniczka miejska przebiegła ponad 70 kilometrów i zdobyła podium

Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej Agnieszka Jeż cały czas prezentuje bardzo dobrą formę. Podczas 12-godzinnego nocnego biegu w podczęstochowskim Olsztynie przebiegła ponad 70 kilometrów i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji open kobiet. Druga z reprezentantek Straży Miejskiej Katarzyna Kotas wygrała nocny półmaraton.

W miniony weekend w Olsztynie koło Częstochowy biegacze rywalizowali w 12-godzinnym nocnym (godz. 21-9) biegu ultra o statusie UTMB. Jedno okrążenie liczyło 4 kilometry i 150 metrów. Uczestnicy biegali przez ruiny i wokół Zamku w Olsztynie. Zadanie było proste. Pokonać jak największy dystans w ciągu 12 godzin.

Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej na trudnej techniczne trasie z licznymi przewyższeniami, stromymi podbiegami oraz śliskimi zbiegami i innymi przeszkodami pokonała w ciągu 12 godzin ponad 17 okrążeń co dało jej ponad 70 kilometrów i trzecie miejsce na podium w klasyfikacji open kobiet.

W trakcie biegu 12 godzinnego rozegrano również półmaraton. W nocnym zamkowym półmaratonie wzięła udział pracownica cywilna częstochowskiej Straży Miejskiej Katarzyna Kotas. Zaprezentowała się bardzo dobrze. Została sklasyfikowana na 1. miejscu wśród kobiet. Gratulujemy zwycięstwa.