Częstochowscy kijkarze znowu niepokonani

9 września 2017 roku w Hajnówce odbył się siódmy, finałowy etap Pucharu Polski Nordic Walking, w którym udział wzięła osiemnastoosobowa reprezentacja Viking Nordic Team Częstochowa. W ostatnich zawodach z cyklu wystartowało łącznie 942 zawodników z Polski, Białorusi i Rosji.

Nasi kijkarze stawali na podium osiem razy – swoje kategorie wiekowe wygrali Daniel Wojtasiński (M30, 10 km) i Mariola Pasikowska (K30, półmaraton), drugie miejsca zajęli – Ewa Dusiel (K50, 10 km), Michał Zarębski (M30, półmaraton) i Ewelina Suriak (K18, półmaraton), na najniższym stopniu podium znaleźli się – Beata Kaniowska (K45, 5 km), Marcin Pasikowski (M30, 5 km) i Agnieszka Kolarska (K30, 10 km).
Magdalena Stolarska – 22 miejsce, K45

Zdobywcami Pucharu Polski w sezonie 2017 zostało siedmiu zawodników Viking Nordic Team:
– dystans 10 km – Agnieszka Kolarska (K30), Ewelina Suriak (K18), Daniel Wojtasiński (M30), Michał Suriak (M18)
– półmaraton – Mariola Pasikowska (K30), Paweł Stępniewski (M18), Jarosław Pietrzyk (M30)
Na podium klasyfikacji generalnej uplasowały się również – Ewa Dusiel (drugie miejsce 10 km, K50) i Joanna Stolarska (trzecie miejsce 5 km, K-junior).

W klasyfikacji generalnej Drużynowego Pucharu Polski częstochowska drużyna zajęła 4 miejsce wśród około 200 startujących zespołów. W klasyfikacji drużynowej na dystansie 10 kilometrów – drugie miejsce w kraju, a na dystansie półmaratonu – czwarte.

Częstochowa jest aktualnie jednym z najsilniejszych i najprężniej rozwijających się ośrodków nordic walking w Polsce.