- Gazeta Częstochowska - https://gazetacz.com.pl -

CZĘSTOCHOWA / LISTOPADOWE ,,TWARZE PRZYSZŁOŚCI”

A listopadowe grono ,,Twarzy Przyszłości” tworzą:

Michał Knaś – tancerz, choreograf, kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”. Ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z zakresu tańca ludowego. Wychowanek m.in. Jarosława Świątka – obecnego kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Współtwórca „Folkonocy” w ramach 13. Nocy Kulturalnej. Laureat nagrody Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Polskich Tańców Narodowych i Regionalnych. Dwukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów.

Piotr Jakubowski – ratownik medyczny, informatyk, specjalista BHP. Absolwent Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, Uniwersytetu  Medycznego w Łodzi oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego na kierunku BHP.  W SP ZOZ Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie pracuje jako kierownik zespołu ratownictwa medycznego oraz dyspozytor medyczny. Podczas pandemii – w karetce ratunkowej. Jest też Prezesem Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa i Łączności RESCUE TEAM, które m.in. propaguje zasady pierwszej pomocy.

Agnieszka Jeż – policjantka Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komisariatu V; wcześniej pracowała w Straży Miejskiej. Promuje Częstochowę w biegach ulicznych, przełajowych i przeszkodowych. Ma na koncie wiele sukcesów – m.in.:  obronione piąty raz z rzędu I miejsce podczas Jubileuszowego Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach czy I miejsce w ramach III Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Marka Sienickiego.

Jakob Kosel – model pracujący w Polsce i poza nią. Uczestniczył w wielu sesjach zdjęciowych, m.in. w kampanii reklamowej znanej marki biżuterii. Jest też ratownikiem i instruktorem pływania. Wraz z Karoliną Gilon był ambasadorem kampanii społecznej mającej na celu m.in. zmniejszenie liczby nowych zakażeń HIV.

Dziarma – dała się poznać publiczności biorąc udział w programach typu ,,talent show”. W 2015 r. otrzymała nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategorii Najlepszy Radiowy Debiut. W grudniu 2019 r. ukazał się jej debiutancki minialbum „V”, którym bezkompromisowo wkroczyła do polskiego hip-hopu. W rapowej konwencji mówi o tym, jak świat znany z wersów jej kolegów wygląda od drugiej strony – kobiecej.

Marek Pospieszalski – absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Ogromny wpływ na jego rozwój twórczy miało środowisko skupione wokół zespołu Tie Break. Przez prestiżowy niemiecki magazyn „JazzThing” został wybrany na listę 25 najbardziej obiecujących muzyków w Europie. Prowadzi własny kwartet oraz duet Malediwy z Qbą Janickim. Jest jednym z filarów kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Jako muzyk sesyjny brał udział w dziesiątkach koncertów radiowych i telewizyjnych oraz  nagraniach kilkudziesięciu albumów.

Martyna Mosiołek – fryzjerstwo towarzyszy jej od zawsze, jako pasja i rodzinna tradycja. W dorobku ma  nagrody w wielu prestiżowych konkursach – m.in. II miejsce w XII Konkursie Sztuki Fryzjerskiej w kategorii kreatywnej open TOP CITY. Była finalistką konkursu stylizacji modowych podczas HairShow – Fryzjerstwo i Moda. Pracuje w całej Polsce – także w rodzinnej Częstochowie – na sesjach modowych.

Matylda Sałajewska – artystka i aktywistka działająca w przestrzeni filmu, instalacji i dizajnu. Realizuje projekty interaktywne i edukacyjne, często związane z tematyką społeczną i ekologiczną oraz filmy dokumentalne, projekty multimedialne i street-artowe. Dwukrotna zdobywczyni „Śląskiej Rzeczy” w kategorii najlepsza identyfikacji wizualna – za projekt „Guck mal! Schlesien” i najlepszy projekt w kategorii grafika użytkowa za książkę „Śląskie od kuchni”. Nominowana przez radiową „Trójkę” do tytułu ,,Kulturysty Roku 2011”. Organizuje zbiórki na rzecz koni rzeźnych, a wykupionym zwierzętom szuka nowych domów.

Więcej informacji o całym projekcie ,,Twarze Przyszłości” oraz wszystkich jego uczestniczkach i uczestnikach na stronie http://twarze.czestochowa.pl/

Podziel się: