BOKS / Częstochowa ma mistrza

Patryk Kluska, zawodnik reprezentujący Klub Sportowy “Start” w Częstochowie zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików (20-26.09.2021), Jedwabno w województwie warmińsko-mazurskim.

– Jest to niebywały sukces młodego zawodnika naszego Klubu. Patryk Kluska zajmuje się boksem od dwóch lat, mistrzostwo zdobył w kategorii wagowej 90. kilogramów- poinformował Tadeusz Skwara, prezes KS “Start” w Częstochowie.
W walce ćwierćfinałowej jednogłośnie pokonał Wojciecha Nowackiego z Klubu Warta Śrem. W półfinale przez RSC w pierwszej rundzie Patryk Kluska pokonał Radosława Mierzwę z Klubu Radomszczańska Szkoła Boksu. Walka finałowa nie odbyła się z powodu kontuzji przeciwnika, Mikołaja Mikołajczyka z Klubu Fight Boxing z Dąbrowy Górniczej. Tym samym Patryk Kluska zdobył mistrzostwo Polski Młodzików.
Do mistrzostw zawodnika przygotowali trenerzy Grzegorz Krawczyk oraz Michał Zalas.
– Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w ringu bokserskim naszego młodego zawodnika – dodaje prezes Klubu.