AZS ograł faworyta

SIATKÓWKA

Tytan AZS Częstochowa ma już za sobą debiut w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2011/2012. Pierwszy mecz z Jastrzębskim Węglem przebiegł po myśli Akademików. Częstochowianie zwyciężyli 3:1 (21:25, 28:26, 25:17, 25:20). Tym samym AZS podtrzymał tradycję dobrego „wejścia w sezon”.
Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando „biało-zielonych”, którzy już po kilku piłkach prowadzili 5-1. Jednak tuż po przerwie technicznej goście dogonili gospodarzy. W częstochowskim zespole coś się zacięło, a jastrzębianie systematycznie budowali przewagę i na drugą przerwę techniczną schodzili z trzypunktowym prowadzeniem. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Jastrzębian 25:21.
W drugiej odsłonie od początku trwała walka punkt za punkt. Po pierwszej przerwie technicznej Jastrzębski Węgiel uzyskał dwupunktową przewagę, którą częstochowskim siatkarzom udało się zniwelować. Doprowadzili do stanu 15:15. Stało się tak za sprawą dobrych zagrywek Dawida Murka. Zaciętą końcówkę drugiej partii wygrali częstochowianie. Zakończyła się wynikiem 28:26.
Tytan AZS Częstochowa w secie trzecim oraz czwartym za sprawą dobrze grającego Bartka Janeczka szybko odskoczył rywalom i wygrał oba sety odpowiednio do 17 i 20.
MVP spotkania został wybrany częstochowski atakujący Bartosz Janeczek. W drugiej kolejce częstochowianie zmierzą się w derbach akademickich z AZS-em Olsztyn.