Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 sierpnia 2019
Joanny i Franciszki
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 32 (1431) 2019-08-08
  W NUMERZE:
» Rozmowy o współpracy
»  Ekonomia, kosmetologia, turystyka i rekreacja
»  FUNDUSZ INFORMUJE. Zmiany w systemie wdrażania Programu „Czyste Powietrze”
» Międzynarodowy Dzień Długu Ekologicznego – czyli życie na ekologiczny kredyt
» Troska o „Zielone Płuca Śląska”
» Nadleśnictwo Siewierz. Leśnicy chronią ginące gatunki
»  Charyzmat wsi polskiej
» Dzieląc się szczęściem mnożymy je
» Spadkowicz za silny dla Skry
» Strażnicy miejscy pomagają pielgrzymom i turystom
» GIEKSA Arena nie sprzyja Rakowowi
» „Trenerski dwugłos”: RKS Raków Częstochowa – MKS Cracovia Kraków
»  Skarb Kibica : RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
»  Parkingowy Armagedon
»  Rząd PiS wspiera częstochowian
» Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej
» JONAS VINGEGAARD ZWYCIĘZCĄ ETAPU I NOWYM LIDEREM TOUR DE POLOGNE
» Zachwycony historią Olsztyna. Pasje pana Jana
» Niebezpieczna zabawa
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 88. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Filipek czeka na Państwa pomoc. Bardzo jej potrzebuje
» GIEKSA Arena odczarowana!
» Medale polskich strażaków na Igrzyskach Olimpijskich Służb Mundurowych w Chinach


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
LIST DO REDAKCJI. Incydent na basenie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Do naszej Redakcji nadszedł list w sprawie zajścia na krytej pływalni w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza.„Dobry wieczór. Moja córka 9 czerwca 2019 roku była świadkiem skandalicznego zachowania jednego z pracowników na częstochowskim basenie... Kasjer wyrzucił z basenu w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza matkę małego dziecka na wózku inwalidzkim z basenu za to, że była przy wodzie w ubraniu, a wózek inwalidzki dziecka był ten sam, którym wjechała z ulicy. Jego słowa to: „powinien być zabrany na basen drugi na zmianę".
Jestem przerażona całym zajściem, ponieważ basen wyposażony jest w podjazd dla wózków inwalidzkich, miejsce parkingowe, windę i szatnię rodzinną. Znam matkę, znam dziecko (ma wodogłowie, zastawkę w mózgu, zwiotczenie bioder, rozszczep kręgosłupa i problemy ze stopami). Matka była tak zapłakana, w związku z zaistniałą sytuacją, że nie mogę przejść obok tego obojętnie. Jeżeli cokolwiek stałoby się dziecku podczas zabawy w wodzie, tylko ona wiedziałaby jak mu pomóc, a została bezczelnie wyproszona! Dziewczynka ma 6 lat, nie chodzi i prawdopodobnie nigdy nie będzie samodzielna. Bardzo proszę o zainteresowanie się tą sprawą. Pozdrawiam.” – pisze do nas Czytelniczka.

Po remoncie generalnym pływalnią zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie i tam udaliśmy się po wyjaśnienia. Odpowiedź nadesłał p.o. zastępcy dyr. ds. technicznych Fryderyk Folcholc.

Warunki korzystania z Pływalni określa Regulamin Pływalni Krytej „Sienkiewicz Częstochowa” – a dokładnie jego II część – Zasady korzystania z hali basenowej.
Pracownik Pływalni zareagował, ponieważ nie dostosowano się do następujących punktów tej części Regulaminu:
a) pkt 4. „Wstęp na halę basenową mają osoby ubrane w ściśle przylegający do ciała strój kąpielowy bez kieszeni. Dzieci do lat 3 mogą przebywać w wodzie wyłącznie w specjalnych jednorazowych pieluchomajtkach”.
b) pkt 5.„Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim, zobowiązane są do zamiany wózka w szatni na wózek udostępniany przez MOSiR”.
Takie zapisy w regulaminach wynikają z bardzo surowych norm czystości dla tego rodzaju obiektów (baseny, pływanie, parki wodne).
Pragnę Panią zapewnić, iż opiekunom osób niepełnosprawnych MOSiR zapewnia bezpłatny bilet wstępu. Matka dziecka powinna być przebrana, mieć na sobie obuwie zmienne przystosowane do przebywania na basenie a osoba niepełnosprawna zobowiązana jest do zamiany wózka w szatni na wózek udostępniany przez MOSiR. Reakcja pracownika Pływalni wynikała z tego, że matka – opiekun dziecka nie była przebrana, nie miała na sobie obuwia zmiennego oraz przemieszczała się po hali basenowej własnym wózkiem. Z relacji obsługi obiektu wynika, że poproszono Ją o dostosowanie się do zasad obowiązujących na Pływalni. Między stronami tej sytuacji nie było żadnej awantury, ani tym bardziej bezczelnego wyproszenia jak przedstawiono w e-mailu. Pani po prostu opuściła halę basenową. Warto zwrócić uwagę, że dziecko przez cały czas było w wodzie pod nadzorem prywatnego instruktora. Kierownik obiektu wyjaśnił zaistniałą sytuację podczas rozmowy telefonicznej z matką dziecka w dniu następnym, tj. w poniedziałek 10 czerwca.
UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl